MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Monitory na początek. - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Monitory na początek. (/temat-monitory-na-poczatek)



Monitory na początek. - Tech.Nixa - 9.01.2018

Witam, chciałabym się Was poradzić co do kupna monitorów. Będzie to mój pierwszy sprzęt w tym stylu i nie chcę od razu wydać kupy kasy na sprzęt, którego potencjału nie wykorzystam tak więc zależy mi na kupnie czegoś do 500-600zł. W oko wpadły mi KRK ROKIT 5 G3 bo przeglądając zdjęcia pod hasłem "producer room" w google grafice na dosłownie co drugim zdjęciu były te właśnie głośniki. Poza tym chyba już ktoś wcześniej mi coś o nich wspominał.
Poczytałam kilka opinii i większość była pozytywna choć zdarzyło się kilka takich co kompletnie pojechały po tym sprzęcie. Wiem, że najlepiej byłoby po prostu pójść do jakiegoś sklepu i samemu odsłuchać jak co gra ale niestety odwieczny problem w moim mieście jest taki, że nie ma tu typowych sklepów ze sprzętem muzycznym, a to co jest w takich Media Marktach itp. woła o pomstę do nieba dlatego najprawdopodobniej będę musiała zamówić coś z neta więc chcę wybrać mądrze. Co sądzicie o tych monitorach? Czy jest coś lepszego w tej cenie?
Z góry dzięki za pomoc pozdrawiam :)


RE: Monitory na początek. - Mandalar - 9.01.2018

(9.01.2018, 1:25)GetFreaky napisał(a): zależy mi na kupnie czegoś do 500-600zł. W oko wpadły mi KRK ROKIT 5 G3

Moim zdaniem to dobry wybór, tylko nie jestem pewien czy wiesz, że cena o której piszesz jest za jeden monitor?


RE: Monitory na początek. - Tech.Nixa - 9.01.2018

(9.01.2018, 1:35)Mandalar napisał(a):
(9.01.2018, 1:25)GetFreaky napisał(a): zależy mi na kupnie czegoś do 500-600zł. W oko wpadły mi KRK ROKIT 5 G3

Moim zdaniem to dobry wybór, tylko nie jestem pewien czy wiesz, że cena o której piszesz jest za jeden monitor?

No wątpię, że do 500zł dałoby sie kupić jakiś porządny komplet xD


RE: Monitory na początek. - Mandalar - 9.01.2018

(9.01.2018, 1:39)GetFreaky napisał(a): No wątpię, że do 500zł dałoby sie kupić jakiś porządny komplet xD

Super :)
więc nie ma co drążyć tematu xD


RE: Monitory na początek. - Tech.Nixa - 9.01.2018

(9.01.2018, 1:41)Mandalar napisał(a):
(9.01.2018, 1:39)GetFreaky napisał(a): No wątpię, że do 500zł dałoby sie kupić jakiś porządny komplet xD

Super :)
więc nie ma co drążyć tematu xD

A czy one nadadzą sie do słuchania muzyki też tak po prostu czy tylko do produkcji?


RE: Monitory na początek. - pumadesign - 9.01.2018

Jeśli masz jakieś większe plany jeśli chodzi o karierę muzyczną (nie wiem czy masz już jakieś doświadczenia z tym związane jako amator np gra na instrumencie , dj , producent który coś powoli zaczyna wydawać , wokalista itd i gdzieś występujesz bardziej lub mniej ) i chcesz to robić a nie masz kasy to będzie ciężko ... potrzebny jest daw + monitory + interface + słuchawki , później dochodzą mikrofon , kontrolery , syntezatory , i inne bzdury w zależności co ci będzie potrzebne a może być tego sporo jeśli sobie wymyślisz że chcesz być muzykiem ale to później ... jeśli tak jest to teraz poradziłbym ci poczekać zebrać kasę w jakiś tam magiczny sposób (możesz zarobić , okraść kogoś , wyciągnąć od rodziców ) i kupić monitory minimum powiedzmy 1200 zł ale do tego interfejs potrzebny około 300 zł , słuchawki mniej ważne można poczekać , daw jak daw już go chyba masz , jeśli masz w miarę nowy pc lub laptop a tym bardziej używasz sampli to z tym nie będzie problemu ... reszta gadżetów i wymiana na coś nowszego później zależy jak szybko zostaniesz gwiazdą muzyki ... tak więc te monitory co wpadły ci w oko są na początek dobre jak nie masz kasy ale potrzebne są 2 sztuki :D


RE: Monitory na początek. - dejfdj - 9.01.2018

Byłem w podobnej sytuacji kilka lat temu. Za namową znajomego.. (kurwa cz ja tego już wcześniej nie pisałem.. nvm) Mam Numarki NPM5. Na pierwszy rzut oka - plastikowa tandeta.. Ale brzmią tak świetnie, że narazie nawet nie myślę o zmianie. W stanach kosztowały tyle co para butów. W europie były praktycznie(!) nie do kupienia.. Co za tym idzie sugeruje coś tymczasowego, może okaże się że więcej nie trzeba.


RE: Monitory na początek. - swichu1121 - 9.01.2018

I pamietaj o kupieniu kabli. W sobote zakupiem swoje pierwsze monitory (jak ja sie z nich ciesze Heart) i jakiez to wielkie zdziwienie bylo gdy w pudelku nie odnalazlem kabli. Tak, tak. Smiejcie sie teraz ze mnie ale bylem tak podniecony, ze kompletnie nie myslalem o takich rzeczach jak kable. #a #na #co #to #komu


RE: Monitory na początek. - Mandalar - 9.01.2018

(9.01.2018, 2:18)GetFreaky napisał(a): A czy one nadadzą sie do słuchania muzyki też tak po prostu czy tylko do produkcji?

Oczywiście że nadadzą się do słuchania muzyki tak po prostu :)


RE: Monitory na początek. - swichu1121 - 9.01.2018

(9.01.2018, 12:28)Mandalar napisał(a):
(9.01.2018, 2:18)GetFreaky napisał(a): A czy one nadadzą sie do słuchania muzyki też tak po prostu czy tylko do produkcji?

Oczywiście że nadadzą się do słuchania muzyki tak po prostu :)


A mozna je meczyc przez caly dzien?


RE: Monitory na początek. - Tech.Nixa - 9.01.2018

(9.01.2018, 15:45)swichu1121 napisał(a):
(9.01.2018, 12:28)Mandalar napisał(a):
(9.01.2018, 2:18)GetFreaky napisał(a): A czy one nadadzą sie do słuchania muzyki też tak po prostu czy tylko do produkcji?

Oczywiście że nadadzą się do słuchania muzyki tak po prostu :)


A mozna je meczyc przez caly dzien?

To też dobre pytanie, bo czasem jak odpalam jakiegoś Wiedźmina czy coś to zapominam i o muzyce i o świecie, potrafię do rana grzać kompa, a nie wiem czy głośniki by wytrzymały tyle co on XD


RE: Monitory na początek. - neurojin - 9.01.2018

Ja swoje monitory mam częściej odpalone niż nieodpalone i działają ok. Wydaje mi się, że sprzęt studyjny powinien być bardziej wytrzymały niż konsumencki, bo skoro ma służyć do pracy, to pracuje się po 8h, a jak masz studio i kilku artystów przychodzi o różnych porach to monitory mogą tam działać praktycznie non stop przez kilka lat.


RE: Monitory na początek. - Tech.Nixa - 9.01.2018

(9.01.2018, 4:04)pumadesign napisał(a): Jeśli masz jakieś większe plany jeśli chodzi o karierę muzyczną (nie wiem czy masz już jakieś doświadczenia z tym związane jako amator np gra na instrumencie , dj , producent który coś powoli zaczyna wydawać , wokalista itd i gdzieś występujesz bardziej lub mniej ) i chcesz to robić a nie masz kasy to będzie ciężko ... potrzebny jest daw + monitory + interface + słuchawki , później dochodzą mikrofon , kontrolery , syntezatory , i inne bzdury w zależności co ci będzie potrzebne a może być tego sporo jeśli sobie wymyślisz że chcesz być muzykiem ale to później ... jeśli tak jest to teraz poradziłbym ci poczekać zebrać kasę w jakiś tam magiczny sposób (możesz zarobić , okraść kogoś , wyciągnąć od rodziców ) i kupić monitory minimum powiedzmy 1200 zł ale do tego interfejs potrzebny około 300 zł , słuchawki mniej ważne można poczekać , daw jak daw już go chyba masz , jeśli masz w miarę nowy pc lub laptop a tym bardziej używasz sampli to z tym nie będzie problemu ... reszta gadżetów i wymiana na coś nowszego później zależy jak szybko zostaniesz gwiazdą muzyki ... tak więc te monitory co wpadły ci w oko są na początek dobre jak nie masz kasy ale potrzebne są 2 sztuki :D

Nie mam żadnych planów, bardziej to są marzenia i wybujałe fantazje niż jakieś konkretne i uzasadnione cele. W produkcję bawię sie od kilku lat ale zaczynałam jak miałam 12, teraz mam 18 więc "tak na serio" to może od roku i dopiero od niedawna myślę o kupowaniu prawdziwego sprzętu do muzyki, do tej pory wszystko powstawało na zwykłych słuchawkach za kilkadziesiąt zł. Nie umiem na niczym grać chociaż zawsze chciałam się nauczyć na keyboradzie i gitarze basowej ale nigdy jakoś za bardzo nie miałam czasu i warunków żeby poświęcić się nauce grania. Planuję kupić midi i sama próbować sie uczyć z internetu ale może uda mi sie gdzieś zapisać jeszcze jak znajdę czach chociaż nie wiem czy w moim mieście są jakieś szkoły/lekcje prywatne dla osób powyżej 18 lat. Cena, którą podałam czyli te 500-600zł to oczywiście za jeden monitor, wyżej w komentarzach pisałam, że wiem, że sprzedawane są po jednym, a więc to i tak wyjdzie około 1200zł za oba z tych, które zaproponowałam.
Daw mam no bo na czymś te moje dotychczasowe tracki musiały powstawać ale proszę nie pytać mnie skąd go mam i ile mnie kosztował ;)
A gwiazdą muzyki to raczej na pewno nie zostanę bo jestem zwykłym muzycznym beztalenciem i za późno się za to wzięłam więc to bardziej moje hobby i sposób na nudę dlatego też nie widzę sensu w wydawaniu dużej ilości pieniędzy na sprzęt dla takiego laika jak ja.


RE: Monitory na początek. - pumadesign - 9.01.2018

(9.01.2018, 17:12)GetFreaky napisał(a): A gwiazdą muzyki to raczej na pewno nie zostanę bo jestem zwykłym muzycznym beztalenciem i za późno się za to wzięłam więc to bardziej moje hobby i sposób na nudę dlatego też nie widzę sensu w wydawaniu dużej ilości pieniędzy na sprzęt dla takiego laika jak ja.

Minimum kwoty na to hobby to też sporo :)


RE: Monitory na początek. - neurojin - 9.01.2018

Patrząc na gwiazdy muzyki na komercyjnych kanałach to będąc beztalenciem ma się chyba największą szansę :D Ale patrząc po twoich kawałkach niestety jakiś talent masz imo xd a przynajmniej swój styl ;P


RE: Monitory na początek. - OProject - 9.01.2018

Jesteś świadoma że cena 500-600zł to cena za jeden monitor ? xd


RE: Monitory na początek. - Tech.Nixa - 10.01.2018

(9.01.2018, 21:09)OProject napisał(a): Jesteś świadoma że cena 500-600zł to cena za jeden monitor ? xd

Piszę to już chyba w 3 komentarzu XD TAK


RE: Monitory na początek. - DelianoCarl - 10.01.2018

A kupiłaś już klawiaturkę MIDI czy jeszcze nie?

ps. KRK to może nie jest Genelec, ale dla początkującego jak najbardziej... Na tym sprzęcie można zdziałać cuda, ale licz się też z wydatkiem hajsu na interfejs audio ;) no chyba, że już masz.. Focusrite 2i2 wystarczy.. ważne żeby miał zbalansowane wyjścia.


RE: Monitory na początek. - Mandalar - 10.01.2018

(10.01.2018, 2:11)GetFreaky napisał(a): Piszę to już chyba w 3 komentarzu XD TAK

Widzisz, bo faceci kierują się częściej logiką niż przewrotnością ;) W Twoim pierwszym wpisie po prostu napisałaś w taki sposób żeby myśleć, że nie wiesz, że chodzi o jeden monitor. Wiem, z naturą nie wygrasz xD


RE: Monitory na początek. - swichu1121 - 10.01.2018

Nie bede zakladal juz nowego tematu wiec zapytam tutaj.
A co sadzicie o monitorach pioneer s-dj50x?