MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HANDS UP Erika - I Don't Know (Bassflor Bootleg Edit) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HANDS UP Erika - I Don't Know (Bassflor Bootleg Edit) (/temat-hands-up-erika-i-don-t-know-bassflor-bootleg-edit)



Erika - I Don't Know (Bassflor Bootleg Edit) - Bassflor - 11.01.2018

Witam :)
zapraszam do oceny oraz krytyki mojego bootlegu miks robiłem sam natomiast master robił mi kolega.




RE: Erika - I Don't Know (Bassflor Bootleg Edit) - RaNi/Works - 11.01.2018

Nie będę się patyczkować:
Miks oryginalnego materiału niestety został skopany... w dodatku jego jakość jest jakby z ulub.pl w dodatku w mono.
Mastering... nie wiele tu pomaga. W dodatku kick źródła nie pokrywa się z twoim. Hypersaw ma za dużo wysokich i jego lead jest zbyt powtarzalny. Sekcja jumpstyle'owa pod koniec już kompletnie... "po za kontrolą" skala tych kicków nie zgadza się z tą już ustanowioną.

Daję 2/5 gwiazdek... tylko dlatego że Erika... trochę pokrzywdzona no ale cóż.


RE: Erika - I Don't Know (Bassflor Bootleg Edit) - Bassflor - 11.01.2018

(11.01.2018, 11:50)RaNi/Works napisał(a): Nie będę się patyczkować:
Miks oryginalnego materiału niestety został skopany... w dodatku jego jakość jest jakby z ulub.pl w dodatku w mono.
Mastering... nie wiele tu pomaga. W dodatku kick źródła nie pokrywa się z twoim. Hypersaw ma za dużo wysokich i jego lead jest zbyt powtarzalny. Sekcja jumpstyle'owa pod koniec już kompletnie... "po za kontrolą" skala tych kicków nie zgadza się z tą już ustanowioną.

Daję 2/5 gwiazdek... tylko dlatego że Erika... trochę pokrzywdzona no ale cóż.

Robiłem na mp3 pliku i ponoć z gotowych mp3 ciężko zrobić bootleg.Lead ma zbyt dużo wysokich okay ucinałem widocznie za mało.Lead zbyt powtarzalny w senie chodzi o to że melodia jest monotonna ? Kicki z jump style trzeba też dopasowywać ? Ułożyłem tak jak bass szedł te kicki.


RE: Erika - I Don't Know (Bassflor Bootleg Edit) - RaNi/Works - 11.01.2018

(11.01.2018, 12:18)Bassflor napisał(a): Robiłem na mp3 pliku i ponoć z gotowych mp3 ciężko zrobić bootleg.Lead ma zbyt dużo wysokich okay ucinałem widocznie za mało.Lead zbyt powtarzalny w senie chodzi o to że melodia jest monotonna ? Kicki z jump style trzeba też dopasowywać ? Ułożyłem tak jak bass szedł te kicki.

1. eMPetrójka empetrójce nie równa. Można robić butlegi na MP3 byle by była ona dobrej jakości.
2. Chodzi o twój lead na którym jest supersaw (albo hipersaw... niwim). Może gdybyś popracował nad mixem tego syntha może by się tego przyjemniej słuchało.
3. Te kicki ustawiłeś tak jak bassline szedł. A nie zauważyłeś może czy te Kicki nie były zrobione pod inną tonację?


RE: Erika - I Don't Know (Bassflor Bootleg Edit) - Bassflor - 11.01.2018

(11.01.2018, 12:43)RaNi/Works napisał(a):
(11.01.2018, 12:18)Bassflor napisał(a): Robiłem na mp3 pliku i ponoć z gotowych mp3 ciężko zrobić bootleg.Lead ma zbyt dużo wysokich okay ucinałem widocznie za mało.Lead zbyt powtarzalny w senie chodzi o to że melodia jest monotonna ? Kicki z jump style trzeba też dopasowywać ? Ułożyłem tak jak bass szedł te kicki.

1. eMPetrójka empetrójce nie równa. Można robić butlegi na MP3 byle by była ona dobrej jakości.
2. Chodzi o twój lead na którym jest supersaw (albo hipersaw... niwim). Może gdybyś popracował nad mixem tego syntha może by się tego przyjemniej słuchało.
3. Te kicki ustawiłeś tak jak bassline szedł. A nie zauważyłeś może czy te Kicki nie były zrobione pod inną tonację?
1 Czyli muszę zawsze szukać mp3 w 320kbs?
2 Rozumiem no nie ukrywając jest to mój drugi bootleg (co do miksu to się cały czas uczę)
3 Szczerze nie patrzyłem na to czy są zrobione pod inną tonację :)
przy kolejnym utworze będę zwracał na takie rzeczy uwagę ;)
ale dla ciekawości sprawdzę Gtunem w jakiej tonacji są te jump kicki :D
dzięki za szczere wypowiedzi :)


RE: Erika - I Don't Know (Bassflor Bootleg Edit) - Mandalar - 11.01.2018

Strasznie nierówno, wszystko się w czasie rozjechało i nie da się słuchać.


RE: Erika - I Don't Know (Bassflor Bootleg Edit) - RaNi/Works - 11.01.2018

"Jakość" mam na ogólnej myśli...
Nie musi być 320kbps, ważne żeby "dobrze brzmiał" najlepiej jaknajbliżej oryginału.

tak dla ciekawostki wrzucę swoją Erikę
[code]https://soundcloud.com/ravel-nightstar/erika-doesnt-know-i-dont-know-too[/code]

Ja tutaj się posłużyłem wersją bezstratną legalnie kupioną.


RE: Erika - I Don't Know (Bassflor Bootleg Edit) - Bassflor - 11.01.2018

(11.01.2018, 15:59)RaNi/Works napisał(a): "Jakość" mam na ogólnej myśli...
Nie musi być 320kbps, ważne żeby "dobrze brzmiał" najlepiej jaknajbliżej oryginału.

tak dla ciekawostki wrzucę swoją Erikę
[code]https://soundcloud.com/ravel-nightstar/erika-doesnt-know-i-dont-know-too[/code]

Ja tutaj się posłużyłem wersją bezstratną legalnie kupioną.

no kozacko brzmi ;)
Faktycznie jump kick był w A# zmieniłem na pitchu tak jak ma być czyli na B i od razu lepiej brzmi :D


RE: Erika - I Don't Know (Bassflor Bootleg Edit) - KBK - 14.01.2018

Straszny chaos, wszystko nierówno i wszystko do poprawy. Niestety, ale przed Tobą dużo nauki, odpal sobie tutoriale na youtube jak zacząć tworzyć muzykę i odpuść sobie bootlegi, bo to na początek dość trudne. Zacznij robić chociażby remixy, ale na własnej perkusji i podkładzie.