MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Reverb z wysyłki - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Reverb z wysyłki (/temat-reverb-z-wysylki)



Reverb z wysyłki - Reverse Amx - 17.01.2018

Witam

Mam problem z okiełznaniem pogłosu w FL Studio stosuje 1 na wysyłce taki główny dla całego projektu no ale mam z nim dużo problemu bo gdy chcę zrobić breake'a lub po prostu fajnie stłumić jakaś partie to ten pogłos z leadów zostaje a nie mogę go wyłączyć bo z nim gra np pianino które zrobi się suche może mi ktoś pomóc?

Pozdrawiam


RE: Reverb z wysyłki - sowa - 17.01.2018

Musisz zrobić automatyzację poziomu wysyłki danej ścieżki do kanału send.


RE: Reverb z wysyłki - Reverse Amx - 17.01.2018

(17.01.2018, 11:37)sowa napisał(a): Musisz zrobić automatyzację poziomu wysyłki danej ścieżki do kanału send.

To bardzo czasochłonne tak np 5 leadów automatyzować może istnieje jakiś plugin który je wszystkie łaczy w jedna automatyzacje?


RE: Reverb z wysyłki - sowa - 17.01.2018

(17.01.2018, 11:42)Reverse Amx napisał(a):
(17.01.2018, 11:37)sowa napisał(a): Musisz zrobić automatyzację poziomu wysyłki danej ścieżki do kanału send.

To bardzo czasochłonne tak np 5 leadów automatyzować może istnieje jakiś plugin który je wszystkie łaczy w jedna automatyzacje?


Jeżeli wysyłasz 5 leadów do tego samego reveerbu zamiast wysyłać każdy z osobna możesz je zgrupować na BUS channel i zrobic wysyłkę Bus channelu na reveerb i to zautomatyzować. A po drugie nie przesadzaj to nie jest czasochłonne ustawić 5 automatyzacji.


RE: Reverb z wysyłki - hudson462 - 17.01.2018

Nie musisz robić 5 automatyzacji. Możesz zrobić jedną automatyzację i do niej podłączyć kilka pokręteł np. sendy od 4 leadów, a send'a piątego leada możesz zautomatyzować drugą automatyzacją. Możesz to uzyskać w następujący sposób: tworzysz jedną automatyzację interesującego Cię parametru. Następnie klikasz prawym przyciskiem myszy na kolejny parametr który chcesz przypisać do utworzonej już automatyzacji i klikasz "Link to controller...". Wyskoczy Ci okno, w nim masz zakładkę "Internal controller" i w nim jest rozwijana lista, w której powinno być napisane "(none)". Klikasz w "(none)" i wybierasz z listy utworzoną wcześniej automatyzację.


RE: Reverb z wysyłki - In-Tegral - 17.01.2018

Jeden reverb dla całego projektu? Podziwiam ...


RE: Reverb z wysyłki - sowa - 17.01.2018

(17.01.2018, 12:51)In-Tegral napisał(a): Jeden reverb dla całego projektu? Podziwiam ...


To nie musi oznaczać, ze nie stosuje innego pogłosu na poszczególnych ścieżkach. Akurat 1 główny reveerb na utworze to zaleta.


RE: Reverb z wysyłki - neurojin - 17.01.2018

Cały sens dawania reverba na wysyłke to właśnie automatyzowanie tej wysyłki lol


RE: Reverb z wysyłki - Reverse Amx - 17.01.2018

(17.01.2018, 12:51)In-Tegral napisał(a): Jeden reverb dla całego projektu? Podziwiam ...

Tego nie napisałem no ale cóż...

(17.01.2018, 11:56)hudson462 napisał(a): Nie musisz robić 5 automatyzacji. Możesz zrobić jedną automatyzację i do niej podłączyć kilka pokręteł np. sendy od 4 leadów, a send'a piątego leada możesz zautomatyzować drugą automatyzacją. Możesz to uzyskać w następujący sposób: tworzysz jedną automatyzację interesującego Cię parametru. Następnie klikasz prawym przyciskiem myszy na kolejny parametr który chcesz przypisać do utworzonej już automatyzacji i klikasz "Link to controller...". Wyskoczy Ci okno, w nim masz zakładkę "Internal controller" i w nim jest rozwijana lista, w której powinno być napisane "(none)". Klikasz w "(none)" i wybierasz z listy utworzoną wcześniej automatyzację.

Działa. Dziekuję bardzo za pomoc temat można zamknąć