MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO Fl Studio 12 - Zacinanie projektu - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO Fl Studio 12 - Zacinanie projektu (/temat-fl-studio-fl-studio-12-zacinanie-projektu)



Fl Studio 12 - Zacinanie projektu - Rym1 - 21.01.2018

Siema. Ostatnio zainstalowałem kilka ciekawych wtyczek np: FabFilter czy Valhallaroom. Umieściłem je chyba tylko w 4 kanałach. Program strasznie zaczął się ciąć. Nigdy takiego problemu nie miałem nawet gdy stworzyłem 3 min kawałek z wieloma efektami. Zapewne jest to wina nowo zainstalowanych wtyczek. Chciałbym dalej z nich korzystać. Macie jakieś rozwiązania ? Może jest to też wina procka albo pamięci RAM? Dzięki za pomoc.

Mój sprzęt:
- Intel Pentium g4560, 3.50 GHz, 3MB
-MSI GTX 1050 Ti 4GB
- H110M Pro-D
-Patriot Viper 2x4 GB DDR4 , 2400MHz
Posiadam również Scarlet 2i2.


RE: Fl Studio 12 - Zacinanie projektu - In-Tegral - 21.01.2018

Jeżeli piracone wtyki to tutaj też może być wina, ja używam 3 wtyk od fabfiltera, używam prawie na każdym kanale Pro Q2 i pro C2 i tak mi procka nie żre. Valhalle kiedyś miałem przez moment (pirata) ale nie spodobało mi się brzmienie tego reverbu i wywaliłem, tak czy inaczej, też mi tak procka nie żarł, więc ewidentnie coś jest nie tak. Sprzętu jakiegoś super słabego nie masz... przeskanuj całego kompa antywirem, sprawdź czy nie masz jakichś pluskiew na kompie itp, defragmentacje dysku (ogółem nie zaśmiecaj dysku systemowego), może coś pomoże.


RE: Fl Studio 12 - Zacinanie projektu - Xorbolanid - 21.01.2018

Jak do projektu walniesz 10 Nexusów to procek też ci nie wyrobi. Próbuj optymalizować zużycie procesora i ramu. Deadmau5 też czasem ma z tym problemy gdy za dużo wtyk walnie do projektu. Zawsze możesz nagrać loop z efektem i go wrzucić do projektu.

Ja zawsze glicze mam jak procesor dławi się projektem.

Pytanie - czy użycie procesora masz na 99/100%?


RE: Fl Studio 12 - Zacinanie projektu - neurojin - 21.01.2018

Ten procesor to szału nie robi szczerze powiedziawszy...


RE: Fl Studio 12 - Zacinanie projektu - Rym1 - 21.01.2018

Nie jestem teraz w stanie powiedzieć czy użycie procesora jest 99/100. Za 3 tygodnie dopiero będę mógł usiąść do fl Studio... Co do procesora. Tak, wiem, że szału nie robi i zastanawiam się nad zmianą procka na i7 6700.


RE: Fl Studio 12 - Zacinanie projektu - In-Tegral - 21.01.2018

i7 6700 to wciąż nie jest wystarczająca maszyna do muzyki moim zdaniem.


RE: Fl Studio 12 - Zacinanie projektu - neurojin - 21.01.2018

Nie jest zły, jak za te cenę... chociaż możnaby więcej rdzeni dać.


RE: Fl Studio 12 - Zacinanie projektu - In-Tegral - 21.01.2018

Przy DAWie ilość rdzeni to raczej nie ważna, lepiej żeby były bardziej wydajne.


RE: Fl Studio 12 - Zacinanie projektu - neurojin - 21.01.2018

Zależy przy jakim. Niektóre dobrze korzystają z większej ilości, inne nie... Np. bitwig czy fl rozkładają rdzenie na kanały miksera. Więc przykładowo masz 8 rdzeni, 16 kanałów na mikserze, to każdy bierze po 2 kanały. Całkiem efektywne.


RE: Fl Studio 12 - Zacinanie projektu - Rym1 - 21.01.2018

To jaki byłby najlepszy procesor dla mnie ? Typ gniazda socket 1151. :D


RE: Fl Studio 12 - Zacinanie projektu - neurojin - 21.01.2018

A jakie są do wyboru? Bo nie mogę znaleźć tego :D