MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Jeykop & Wercia - Othersite (Almost Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Jeykop & Wercia - Othersite (Almost Original Mix) (/temat-progressive-jeykop-wercia-othersite-almost-original-mix)



Jeykop & Wercia - Othersite (Almost Original Mix) - Jeykop - 26.01.2018



Siema..

No tak, trochę mnie nie było no ale jestem. Kilka miesięcy pracy, zmian i wszystkiego.
Kolejny kawałek oznaczony jako Almost Original Mix, dlatego że wrzucam go tutaj i chciałbym poznać wasze opinie i się do nich później jeszcze ustosunkować :D

Pierwszy kawałek z własnym wokalem, tzn. nagrywanym a nie pobranym z internetu. Tekst pisany przeze mnie (xd). No więc, zapraszam do słuchania i komentowania, bo sam czuję że jeszcze trochę do poprawy jest ;)


RE: Jeykop & Wercia - Othersite (Almost Original Mix) - Zwrot - 26.01.2018

Bit mi się podoba. Końcówka brzmi trochę jakby nierytmicznie. Wokal - nie wiem jak to nazwać - specyficzny.


RE: Jeykop & Wercia - Othersite (Almost Original Mix) - Chrislaso - 27.01.2018

Wokal kozacki, nie chciałbyś czegoś nagrać ze mną?


RE: Jeykop & Wercia - Othersite (Almost Original Mix) - Stroke - 29.01.2018

Wokal fantastyczny, mega utalentowana dziewczyna. Produkcja dość amatorska. Dziwne zmiany głośności- zwróć uwagę, że przed 3;30 masz duużo głośniejszy build, niż drop, a to drop ma "uderzać". Melodia jest ok, dobór dźwięków i miks nienajlepszy, mulisty, brakuje energii.


RE: Jeykop & Wercia - Othersite (Almost Original Mix) - Jeykop - 29.01.2018

Dzięki za opinie, cóż no jest jak jest, robiłem ten kawałek przez pół roku i chyba nim za bardzo przesiąkłem.. Spróbuje poprawić co nieco jeszcze a potem lecę dalej :P


RE: Jeykop & Wercia - Othersite (Almost Original Mix) - Shabboo Harper - 7.02.2018

Hey Jeykop. Jeśli pozwolisz odniosę się li tylko do kwestii technicznych i szanując Twój koncept utworu, ździebko podpowiem. Otóż: wstęp (do 0:31), według mnie, jest do usunięcia. W tego typu utworze, szczególnie z wokalem, progresja poszczególnych nut (natężenie w kreacji sugestywnego klimatu tudzież interpretacji liryki) jest niezbędna ^^. W tej chwili mizerny Kick jest częścią frapującego Intra, w którym zagubiona wokaliza z trudem "przebija się" przez krótką wariację hucznych Synth'ów. Beat musi "wchodzić" po finezyjnym preludium. Track cechuje sporo "brudu", zauważ proszę choćby "click'i" (od 0:49); te obok Hi Hat'ów tworzą impresję "podejrzanych cykaczy"; w efekcie szpecą odsłuch ;(. W przewodniej melodii "czuć" pewien letarg; brakuje witalności; Kick, powtórzę, nie zachwyca; nadto Tail owego jest wielce skromny. Main Part prezentuje się tak jakby był solidnie "przytępiony"; istnieje także deficyt "powietrza" w pełnej ekspresji tematu (ok. 10-12 kHz). Wszystko przedziwnie cichnie po wkroczeniu perki. Wniosek: miks potrzebuje dogłębnego retuszu; np. niewłaściwe użyte są Gain'y, jak też kompresja lub... limiter (w sensie działa jak kompresor) :). Wokal Wercii wielce oryginalny; krztynę "męski" w swym kolorycie. Świetnie ;D. Fragmenty z quasi chórkiem od (1:21/2:49) godne większej separacji. Sound Design trochę eklektyczny (drapieżne Synth'y "splecione" z akustycznym brzmieniem dyskretnej gitary plus przyćmione, przez metaliczne Clap'y, Piano)... I jeszcze jedna sugestia. W moim odczuciu odcinek 2:09-3:25 surowy, naturalny, niemalże akustyczny (z subtelnie wycieniowanym tonem Strings'ów) to najmocniejszy punkt Waszego projektu. Niewykluczone, iż właśnie taki charakter kompozycji (wzmocniony tylko dorodnym, różnolitym w swej treści Beat'em; rasowym Bass'em; bez owych syntetycznych akcentów) będzie akuratnym zabiegiem by "Othersite" wyraził się szlachetniej...
Gratuluję Wam collab'u. Beer


RE: Jeykop & Wercia - Othersite (Almost Original Mix) - Jeykop - 11.02.2018

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, myślę że temat do zamknięcia. Mimo że bardzo lubię ten kawałek to odwaliłem tutaj dosyć słabą robotę, więc no :D Jeszcze raz dzięki i mam nadzieję że w przyszłości będzie lepiej :D