MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Dirty South & Thomas Gold feat. Kate Elsworth - Alive (EFT Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Dirty South & Thomas Gold feat. Kate Elsworth - Alive (EFT Remix) (/temat-progressive-dirty-south-thomas-gold-feat-kate-elsworth-alive-eft-remix)



Dirty South & Thomas Gold feat. Kate Elsworth - Alive (EFT Remix) - EFT - 18.02.2012

Witam :) <siema>
wypowiadam się dużo na temat innych utworów, to może wrzucę coś swojego ;)
Track wysyłany na konkurs, ale brakło troszkę żeby był w całości wydany :)
Nie jest nowy, aczkolwiek teraz skupiam się na wydawaniu swoich singli i remixów dla różnych artystów, które znajdują się w Epce na relase do labelu! Pozdrawiam!
EFT

Tytuł: Alive (EFT Bootleg)
Autor: Dirty South & Thomas Gold ft. Kate Elsworth
Czas: 4:37
Gatunek: Progressive House
Jakość: 320




RE: Dirty South & Thomas Gold feat. Kate Elsworth - Alive (EFT Remix) - ZOOn'r - 18.02.2012

Melodia równo zjechana od Avicii'ego. Drumloop nadaje się do poprawy, wokal czysto ładnie gra. Za tą melodię minus, liczy się oryginalny pomysł <mysli>. Tyle ode mnie.


RE: Dirty South & Thomas Gold feat. Kate Elsworth - Alive (EFT Remix) - EFT - 18.02.2012

(18.02.2012, 16:54)DJ Imanis napisał(a): Melodia równo zjechana od Avicii'ego. Drumloop nadaje się do poprawy, wokal czysto ładnie gra. Za tą melodię minus, liczy się oryginalny pomysł <mysli>. Tyle ode mnie.
Szkielet melodii wzrowałem na avicii, ale ani tonacyjnie, ani melodycznie zerżnięta nie jest :)
Droom Loop składa się z dokładnie 16 dźwięków, panorama stereograficzna robiona pod okiem Sundave'a :]
Na Remix Contest u Dirty South dostałem bardzo wysoką notę za całą nutkę ;]



RE: Dirty South & Thomas Gold feat. Kate Elsworth - Alive (EFT Remix) - Chrased - 18.02.2012

Okropny master. Wszystko jest przytlumione. Prawdopodobnie za mocno limiterem to sciales. Kick za mocno sie wybija, wokal za cicho. W dodatku powinienes zrobic dwa intra, zeby main part tak dlugo nie szedl, bo zaczyna byc nudno.


RE: Dirty South & Thomas Gold feat. Kate Elsworth - Alive (EFT Remix) - AveeDi - 18.02.2012

Mega nuta :) Widać, że wzorowałeś się na Avicii'm ale kopia to to nie jest :)


RE: Dirty South & Thomas Gold feat. Kate Elsworth - Alive (EFT Remix) - EFT - 18.02.2012

(18.02.2012, 17:30)Chrased napisał(a): Okropny master. Wszystko jest przytlumione. Prawdopodobnie za mocno limiterem to sciales. Kick za mocno sie wybija, wokal za cicho. W dodatku powinienes zrobic dwa intra, zeby main part tak dlugo nie szedl, bo zaczyna byc nudno.

Mastering robił mi mój kolega, jeden z polskich profesionalnych producentów muzycznych :)
KICK MUSI SIĘ WYBIJAĆ! Zawsze ma grać dobijając do 0dB inaczej będzie przester, jeżeli wybije się poza ten obszar, a jak będzie grał za cicho zaważy na całym miksie i głośności poszczególnych partii.
A co do wokalu musiałem dać go tak a nie inaczej ze względu, na solówkę z bassem. później nie on jest ważny (podczas zapętlania) wypełnia dziurę na śrenich tonach w okolicach 660Hz~2,5kHz ;)
ale dzięki za opinię ;]


RE: Dirty South & Thomas Gold feat. Kate Elsworth - Alive (EFT Remix) - max silva - 18.02.2012

Perkusja za słaba troche... w sensie , że za mało skomplikowana.

Co do techniki - nie mam nic :)

Świetna produkcja.

Czekam na kolejne :P

<slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham><slucham>


RE: Dirty South & Thomas Gold feat. Kate Elsworth - Alive (EFT Remix) - Chrased - 18.02.2012

1. Nie ważne kto to robil, wazne jak to brzmi. A nie brzmi dobrze.
2. Ma dobijac do 0db? Co to za bzdury? Caly mix ma brzmiec przed masteringiem - 3db. Jezeli twoj kick gra na 0db (nie wazne czy na masterze czy na pojedynczym sladzie) to sie nie dziwie ze caly master jest stlamszony. Masz przester, i limiter zrobil z nagraniem to - co zrobil.
3. Nie ma czegos takiego jak "musiałem dać go tak a nie inaczej ze względu". Nie ma czegos takiego jak wzglad. Wokal ma prowadzic, jest najwazniejszy w kawalku. Na tym polega mixowanie kawalka - ma grac, jak nalezy, od tego masz eq, reeverb czy deelay. Tymi trzema narzedziami masz wszystko porozstawiac tak - a nie inaczej.