MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRAP YouGotMe - Luminescence (+1) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRAP YouGotMe - Luminescence (+1) (/temat-trap-yougotme-luminescence-1)



YouGotMe - Luminescence (+1) - YouGotMe - 30.01.2018

Witam serdecznie zapraszam do odsłuchu dwóch instrumentali w klimacie lekko trapowym oraz do pisania opini czy są słuchalne. Takie wstępne wersje, oba z pewnością domagają się dopieszczeń. Pozdrawiam !






poprawiam tytuł
Maciek




RE: YouGotMe - Luminescence / The Triangle - Zwrot - 30.01.2018

Według mnie, bardziej wpada w ucho The Triangle, chociaż dźwięki wchodzące np. około 1:43 brzmią zastanawiająco - z początku to nawet myślałem, że fałszują, ale potem się do tego przyzwyczaiłem, ale nadal brzmią dla mnie "nietypowo". Luminescence nie wciąga aż tak bardzo, ale nie jest zły.


RE: YouGotMe - Luminescence / The Triangle - Peter-314 - 1.02.2018

Nie wypowiem się w kwetii technicznej, ale odsłuchałem po 2 razy te utowrki, wpadają w ucho :D W The Triangle jak napisał kolega wyżej zastanawiająco brzmi ten motyw w stylu "Another World" :D W Triangle brakuje mi jakiegoś miejsca na odpoczynek :) Jakiegoś przejscia bez kicku żeby uszy i szyby ;) trochę odpoczęły hehe.


RE: YouGotMe - Luminescence / The Triangle - XTH - 2.02.2018

Przed chwileczką przeglądałem poprzedni temat w którym udostępniłeś fajny track, coś mnie tykneło i powiedziałem "ej on ma swój własny świetny styl, chce posłuchać go więcej" I tak o to pojawiłem się tu, Twoj styl, Twoja muzyka jest świetna, brzmi to bardzo przyjemnie spójnie, czysto, płynnie, jest to naprawdę coś fantastycznego, jeszcze kilka tracków i zacznę Cię rozpoznawać po samym brzmieniu.
Jeżeli chodzi o te tracki, to oba są prześwietne "Luminescence" demoniczny, taki ostry, bardzo trafia w moje klimaty, no i "The Triangle" który jest delikatnie szybszy, podkręcony. Podoba mi się wykorzystanie tych sampli vocal'u lub chop'ów.
Brzmi to profesjonalnie, oceniam to na solidną 5


RE: YouGotMe - Luminescence / The Triangle - YouGotMe - 2.02.2018

(2.02.2018, 13:46)XTH napisał(a): Przed chwileczką przeglądałem poprzedni temat w którym udostępniłeś fajny track, coś mnie tykneło i powiedziałem "ej on ma swój własny świetny styl, chce posłuchać go więcej" I tak o to pojawiłem się tu, Twoj styl, Twoja muzyka jest świetna, brzmi to bardzo przyjemnie spójnie, czysto, płynnie, jest to naprawdę coś fantastycznego, jeszcze kilka tracków i zacznę Cię rozpoznawać po samym brzmieniu.
Jeżeli chodzi o te tracki, to oba są prześwietne "Luminescence" demoniczny, taki ostry, bardzo trafia w moje klimaty, no i "The Triangle" który jest delikatnie szybszy, podkręcony. Podoba mi się wykorzystanie tych sampli vocal'u lub chop'ów.
Brzmi to profesjonalnie, oceniam to na solidną 5

Cześć ! Jestem bardzo zadowolony że trafiam w Twój gust :). Zapraszam do odsłuchu innych instrumentali również w dziale hip hop.

http://musicproducers.pl/temat-trap-yougotme-split-me

http://musicproducers.pl/temat-trap-yougotme-trapatic-2

Pozdrawiam serdecznie ! :)


RE: YouGotMe - Luminescence (+1) - Shabboo Harper - 8.02.2018

Adasiu, w tym temacie pozwolę sobie skreślić takowy komentarz:

"Luminescence"; wielce zgrabny melanż nut w odcieniu G-Funk'u/ West Coast Hip Hop'u czy właśnie Trap'u. Klimat chwytliwy, którego zadziorny "pazur" tkwi w brzmieniu użytych Fx'ów Vox'u. Beat konkretny (jasny Snare; krztynę "nerwowe" i "krzywe w swej sile" Hi Hat'y/Clap'y; przystojny Kick; frapujący Crash); wszelkie Pad'y, niemalże epickie Brass'y trafione. Powtarzalny, trochę zgrzytliwy ton w P kanale w dłuższym odcinku czasu męczy. Bass rezolutnie mruczący. Temat mocny, sążnisty; z fajnie podkreślonym Groove'em. Technicznie: separacja ładna; soczystość ścieżek zachowana acz głośność owych godna większej precyzji (EQ plus Gain'y). Generalnie, Good Tune... ^D

"The Triangle"; Loop Track; zbyt repetytywny w "strumieniu" identycznych, trochę "przymulonych" nut. W kategorii Bit'u projekt spełni się; posuwista perka o intensywnym wydźwięku (szczególnie metaliczne Clap'y); "przemycone" odległe Piano; Vocal Chops'y. L kanał czasem "kaleczy" niewyraźny kolejny Clap (np. od 1:39/2:07). Aranż (niestety) nie urzekł mnie. ;(

Hmmm... wśród Twych instrumentali wciąż moim "ulubieńcem" jest "Trapatic". :)


RE: YouGotMe - Luminescence (+1) - YouGotMe - 8.02.2018

(8.02.2018, 3:15)Shabboo Harper napisał(a): Adasiu, w tym temacie pozwolę sobie skreślić takowy komentarz:

"Luminescence"; wielce zgrabny melanż nut w odcieniu G-Funk'u/ West Coast Hip Hop'u czy właśnie Trap'u. Klimat chwytliwy, którego zadziorny "pazur" tkwi w brzmieniu użytych Fx'ów Vox'u. Beat konkretny (jasny Snare; krztynę "nerwowe" i "krzywe w swej sile" Hi Hat'y/Clap'y; przystojny Kick; frapujący Crash); wszelkie Pad'y, niemalże epickie Brass'y trafione. Powtarzalny, trochę zgrzytliwy ton w P kanale w dłuższym odcinku czasu męczy. Bass rezolutnie mruczący. Temat mocny, sążnisty; z fajnie podkreślonym Groove'em. Technicznie: separacja ładna; soczystość ścieżek zachowana acz głośność owych godna większej precyzji (EQ plus Gain'y). Generalnie, Good Tune... ^D

"The Triangle"; Loop Track; zbyt repetytywny w "strumieniu" identycznych, trochę "przymulonych" nut. W kategorii Bit'u projekt spełni się; posuwista perka o intensywnym wydźwięku (szczególnie metaliczne Clap'y); "przemycone" odległe Piano; Vocal Chops'y. L kanał czasem "kaleczy" niewyraźny kolejny Clap (np. od 1:39/2:07). Aranż (niestety) nie urzekł mnie. ;(

Hmmm... wśród Twych instrumentali wciąż moim "ulubieńcem" jest "Trapatic". :)

Cześć i czołem, owszem jak już się zapewne domyślasz podczas pewnej formy lotności umysłu którą się charakteryzuje zwłaszcza podczas pracy nad wieloma numerami jednocześnie, zachodzą automatycznie niedbałości i brak przywiązywania sterylnej uwagi co do poniektórych kwestii mixu (chociaż db meter nigdy nie kłamie of course i lubię stosować wszelakie analizery fal) Jednakże głównym źródłem "pomiarów" są moje uszy i to im staram się ufać. Paradoksalnie pomimo niedbałości o niektóre elementy, wykazuje chirurgiczną dokładność głównie w nowszych projektach z gatunku hardstyle, gdzie elementarnie sound design - szczególnie mocno zdistowane kicki - są niezwykle złożone i wymagają wiele pracy. Notabene niektórzy producenci których znam kreują brzmienie kicka od 2 lat i dalej nie skończyli :D Można wyobrazić sobie rozmach :)
Dla przykładu (niekoniecznie budowy kicka) jeden z wiodących "headliner'ów" aktualnej sceny hard dance music, z dużym doświadczeniem i weteran. P.S. nie doczytałem regulaminu czy mogę umieszczać linki ale to robię.

https://www.youtube.com/watch?v=LfhiHn0u-tk

tutaj inny niezły przykład
https://www.youtube.com/watch?v=olBwIm-SF1g

Jeśli dany podgatunek by Ciebie, bądź innych zechciał zainteresować, jestem skłonny podać pseudonimy wielu "masters od hardstyle" za którymi wypada i zdecydowanie warto poszperać.
Pozdrawiam Cię serdecznie Aniu :)


RE: YouGotMe - Luminescence (+1) - Shabboo Harper - 10.02.2018

Czyżbyś mnie kusił Hardstylem ;D? Przyznam szczerze, iż niezbyt pociąga mnie ten gatunek; wszelako absolutnie z właściwą estymą odnoszę się wobec wszystkich kreatorów/fanów tego jakże złożonego i trudnego gatunku. Hmmm... spróbuję poświęcić więcej czasu Twym produkcjom tego typu i niewykluczone, iż coś mi się spodoba. Wszak: "Acrius appetimus nova, quam iam parta tenemus". ;)

PS. Również i Ciebie pozdrawiam. :D


RE: YouGotMe - Luminescence (+1) - YouGotMe - 10.02.2018

(10.02.2018, 1:48)Shabboo Harper napisał(a): Czyżbyś mnie kusił Hardstylem ;D? Przyznam szczerze, iż niezbyt pociąga mnie ten gatunek; wszelako absolutnie z właściwą estymą odnoszę się wobec wszystkich kreatorów/fanów tego jakże złożonego i trudnego gatunku. Hmmm... spróbuję poświęcić więcej czasu Twym produkcjom tego typu i niewykluczone, iż coś mi się spodoba. Wszak: "Acrius appetimus nova, quam iam parta tenemus". ;)

PS. Również i Ciebie pozdrawiam. :D

Aniu Hardstyle or No Style :D Oczywiście heheszkuje, wiele form muzycznych wywołuje u mnie podobne zainteresowanie oraz niewątpliwe emocje. Cytat jakże trafny oraz mądry. Pozdrawiam raz kolejny oraz ślę ciepły uśmiech :) :D