MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Maws Sky-Mellow EP - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Maws Sky-Mellow EP (/temat-other-maws-sky-mellow-ep)



Maws Sky-Mellow EP - Maws - 1.02.2018

Witam
Po długiej nieobecności wreszcie mogę się czymś pochwalić.
Jest to EP-ka składająca się z 6 utworów.
Wiem że raczej ciężko żeby komuś chciało się tego całego przesłuchać ale może jednak ktoś się skusi.
Bardzo długo nad tym pracowałem i jestem zadowolony efektu końcowego więc zapraszam do wysłuchania.





RE: Maws Sky-Mellow EP - Mocade - 2.02.2018

Ooo słyszę było sporo zabawy z Guitar Rig'iem lub jego pochodną. Tą epkę nazwałbym połączeniem Chillout'u i Jazzu, choć niewiele ma ona podobieństw z tym drugim to jednak posiada ten chaotyczny i hipnotyzujący klimat. Chciałoby się powiedzieć kakofonia, jednak można w pewien sposób odpłynąć. Z prądem rzeki, jak zdechła ryba.

Mnie się nawet podoba, może być. 5/5.
Pozdrawiam.


RE: Maws Sky-Mellow EP - Shabboo Harper - 8.02.2018

Hey Maws :). EP'ka w pełni odzwierciedla wszystko to z czym Ciebie kojarzę. Wszelkiej maści, kolorytu i kształtu riffy gitar; specyficznych, asymetrycznych wariacji tudzież osobliwych solówek. W przestrzeni każdego z tych utworów uderza dźwięczność różnych tonów z pogranicza Psychodelic/Chill Out'u/Guitar Ambient'u... Sound Design dość złożony, choć podporządkowany instrumentom strunowym (szarpanym). Jest też przyjemnie tętniący Bass ("Yellow"); kolaż lekko astralnych tudzież industrialnych efektów ("Low I"); atmosferycznie rezonujący pastisz riffów ("Meadow") czy też temat w odcieniu Melodic Experimental'a ("Low II"). Czuć w tym wszystkim po części "ducha" Tangerine Dream... Aranżacyjnie jest swoiście; potok jakiś przewodnich myśli "dotknięty" jest spektrum zbliżonych do siebie barw (Synth'ów/Pad'ów; niezgorszej perki). Technicznie: separacja poszczególnych ścieżek potrzebuje większej czytelności (zbyt często dźwięki zbyt mocno interferują ze sobą; rzeczywiście tworzy się kakofonia); przedziwne ułożenie tonów w panoramie przy dłuższym odsłuchu trochę męczy (deficyt balansu pomiędzy teksturami; przesadne pogłosy; spory "rozrzut" Fx'ów rozkojarza). Utwory krótsze; w większym natężeniu esencjonalne zachęcałyby do powrotu doń aniżeli kreowałyby potrzebę pewnego wytchnienia od treści krążka. Przychylę się do Twego określenia, iż jest to Abstract Melancholy... :)
Gratuluję tak ambitnego projektu. Beer


RE: Maws Sky-Mellow EP - ak47soundsystem - 12.02.2018

sc -
mellow - wyjeżdża z tonacji trochę coś zbyt często i przypadkowo, co skutecznie niweluje wszelkie próby odnalezienai struktury i rytmu, i wkurza. I pozostawia człowieka z pytaniem "o czym to kurva było"? Na intro trochę za bardzo zniechęcające
yellow - bujające i jako tło ok, ale nie ma leada jakiegoś głosu, czegoś co by to pociągnęło. No i strasznie długie. Dosłuchałem do 5 min, a tu jeszcze 2gie tyle.
malancho - masz tam coś co mogłoby być ciekawym tematem na melodię/temat, ale się okropnie rozjeżdża, gubi i błądzi. niby taki impresjonizm, ale jakoś nie dokońca
Od strony harmonicznej te twoje rzeczy są dość dziwne. Czy to specjalnie? Czy do końca nie panujesz nad tym?
Low I - zaczyna się fajnie. I chyba z tych do tej pory najlepszy. Ale też tło. Nie ma żadnego payload-u. No i struktura taka niejasna. Ciągnie się bez planu, nie czuję wyraźnej kulminacji.
Meadow - ja tu już kompletnie tracę zainteresowanie -
Ale po namyśle, jako ścieżka dźwiękowa do jakiegoś mocno offowego filmu, to może byłby ciekawy materiał.
Brzmienie też takie przykurzone mocno raczej low-fi bym powiedział, ale jakiś klimat jednak spójny stworzyłeś.
No ale żeby z tego wyszedł Pink Floyd, to chyba powinieneś jakichś ludzi do zespołu wciągnąć.

yt - nie działa