MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE I tell you my Story (Instrumental) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE I tell you my Story (Instrumental) (/temat-house-i-tell-you-my-story-instrumental)



I tell you my Story (Instrumental) - Brisk Bullet - 3.02.2018

Witam. Oto moj nowy elektroniczny taneczny utwor. Cos moze troche zwiazanego z Disco?? Ocencie sami...:)




RE: I tell you my Story (Instrumental) - Jeykop - 6.02.2018

Kawałek sam w sobie nie jest zły, ale wydaje mi się że nieco wybrakowany. I nie mówię tutaj tylko o wokalu (skoro to instrumentalna wersja). Zbyt długo rozkręca się, jak dla mnie. Spoko, może to być uznane jako ciekawy zabieg aranżacyjny, ale w takim razie powinno być więcej elementów w przestrzeni zanim dojdzie do, nazwijmy to, dropu. Sam drop też jest taki jakiś.. Strasznie ubogi i niezdecydowany. Nie do końca czuć czy to powinno bujać czy czilować.

O miksie nie chcę się zbytnio wypowiadać bo aktualnie jestem pozbawiony swoich monitorów, w każdy razie na słuchawkach brzmi znośnie. Brakuje wypełnienia i dokładniejszego umieszczenia w przestrzeni, ale to dobra podstawa.


RE: I tell you my Story (Instrumental) - LOSTVERXX - 25.02.2018

Słychać trochę, że momentami poszczególne partie tonalnie do siebie nie do końca pasują. Warto zwrócić na to uwagę i pokręcić trochę pitch'em, żeby się wszystko dostroiło.


RE: I tell you my Story (Instrumental) - Revnotes - 1.03.2018

Niestety przyszło mi się delektować na dość marnych słuchawkach, więc kwestie związane z miksem będę się starał pominąć, żeby nie wprowadzać zamętu. Myślę, że największym mankamentem Twojej produkcji jest po prostu brak spójności. Poszczególne części aranżacji dość znacząco od siebie odbiegają i pomimo tego, że sam zderzałem się ze ścianą próbując urozmaicać swoje utwory, to jednak uważam, że lepsze (czyt. przesadnie urozmaicone) jest wrogiem dobrego. Konkretnie piję głownie do build up'ów, które tu nie pasują. Podobny problem powraca w break down, ten pluck to jednak za mało, żeby powrócić do tematu utworu. Poza tym sporo byś zyskał wprowadzając kolejne warstwy (layering). Sam motyw i akordy są bardzo przyjemne, ale wybrzmiewają nieco sucho, aż się prosi o jakąś bogatszą teksturę tła, albo po prostu wzmocnienie akordów. Przy okazji utwór by się otworzył. Pomysł mi się podoba, lekki przyjemny motyw, może trochę na siłę udziwniony dźwiękami z innej bajki w dropach i wspomnianych przejściach. Powodzenia!


RE: I tell you my Story (Instrumental) - YouGotMe - 1.03.2018

Cześć ! Słuchaj kawałek zaczął mnie interesować dopiero od 30 sekundy gdzie wchodzi pianno które rozleniwia, od razu po pierwszej frazie brakuje tam energii clapsów, perki, żeby coś się działo, kolejna część synthowa tylko by nawarstwiła dodatkową energię co by wyszło na dobre w całokształcie :) (risery, snare rolle) itd Piszę o tym bo od 1:34 to co się tam dzieje jest niepotrzebne, ta część wnioskując po build upie powinna być zrobiona jako typowy riser przed-dropowy. Masz niespójności melodyczne, dźwiękowe, trudno się tego słucha momentami. To brzmi jak czarno biały utwór, połowa ma potencjał a połowa się do niczego nie nadaje. Pozdrawiam !