MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Stroke - Turtle rain - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Stroke - Turtle rain (/temat-stroke-turtle-rain)



Stroke - Turtle rain - Stroke - 10.02.2018

Pozostaję ostatnio w big roomowym klimacie. Czekam na opinie. Pozdro!




RE: Stroke - Turtle rain - YouGotMe - 10.02.2018

Cześć ! Słuchaj jeśli chodzi o moje spostrzeżenia to jak ma być big room to musi być BIG. Bardzo podoba mi się ten niski arp od początku intra jest wkręcający, fajny vocalo-podobny chop, sweepy, nawet pojawia się przyjemny w brzmieniu horn, jest okej natomiast jak intro się kończy to ten synth który gra melodie powinien tam odciskać piętno, cały build up do momentu kulminacji powinien być zrobiony z rozmachem i powerem, żeby słuchacz dostał już wtedy orgazmu i był świadom że główny moment mu tylko i wyłącznie wykona fatality. Main synth jest całkiem spoko, ale nie koniecznie aranżacyjnie współgra z bass pluckiem na przerwach - jednak każdy ma swój gust tak samo jak tyłek. Plucki w drugim breaku są przyjemne i fajnie rozpędzają track, tamten deep vox do uwydatnienia, całość ma fajny rise do momentu 2:19 gdzie znowu znika energia. Szkoda że nie stosujesz elementów z intra do których ten fragment przyzwyczaja w reszcie utworu. Generalnie jest potencjał spory warto popracować. Pozdrawiam !


RE: Stroke - Turtle rain - Deonite - 10.02.2018

Racja, ten arp jest tak fajnie budujący. Tak na poczatku jakbym zauważył troche styl KSHMR :) Melodia breaku świetna, ładnie dopasowana z filtrowanym arkodem i elementami perkusji. Drop przypomniał mi stare (dobre czasy) z lat 2014-15, kiedy to się słuchało big roomu. Kolejny break jest w porządku, rise'y też dobrze pracują. Nie mam dużo do zastrzeżeń, jest w porządku.


RE: Stroke - Turtle rain - STLKR CLL - 11.02.2018

Nie spodziewałbym się tak dobrego pomysłu, melodia brejka jest kozacka, ten synth grający z akordami magia jakaś ;) Przypomina mi czasy świetności Bigroomu. Drop imho winien być mocniejszy, ten crispy lead jest ok, ale to za mało, przede wszystkim layer i więcej pogłosu by się przydało. Strasznie wąsko. Plucki są ok. Ode mnie będzie 4 :)

Kojarzy mi się z jakąś nutą, ale nie mogę wykminić z jaką xD


RE: Stroke - Turtle rain - Kveon - 18.02.2018

Cześć
Breaki bardzo fajne i klimatyczne, jedyne co Mnie denerwuje to w 0:37 w lewym kanale jakiś dziwny pluck
Panorama jest strasznie ściśnięta, w dropie najbardziej, użyj wtyczki a1stereocontrol do poszerzenia ;)
Drop fajny ale brakuje mu tego czegoś, mógłby być mocniejszy lead
I zrezygnowałbym z sampli od Kshmr bo ich się juz sluchać nie da :/


RE: Stroke - Turtle rain - Lazybones - 21.02.2018

Ten lead wszedł w banie tak, że złapałem się na tym, że leci mi w głowie parę sekund po zamknięciu karty. Weź to do siebie, bo naprawde ładnie gra. Ponadto jednak wymagam od utworów na których skupiam więcej uwagi, by zostawiły w mojej głowie "łał" a propos mixu. Brakuje tego, wąsko. Ale ogólnie melodyjnie siadło. No i więcej pałera na dropie. Jak dostałem dropem w twarz (albo został na niej tylko położony) to miałem wrażenie, jakby to było pierwsze rozwinięcie, które było celowym zamierzeniem aby nie dać słuchającemu tego, czego się spodziewał (jebnięcia). Tylko, że później znów nie jebło. Także kwestia ogarnięcia. Generalnie utwór na plus, chce się do tego bujać :)


RE: Stroke - Turtle rain - In-Tegral - 21.02.2018

Wrzuć kawałek dropu do pobrania, może być jeden "pełny drop" i może być mp3, nie wave. Coś Ci pokaże.


RE: Stroke - Turtle rain - Shabboo Harper - 2.03.2018

Ciemny, gęsty; sporo smolisty jest to Big Room. Według mnie krztynę zbyt "sprężony" w swym wydźwięku; brak "tu" powietrza, finezyjnej witalności nut; nade wszystko żarliwości/drapieżności w Beacie ^^. Większość tonów: jednolita, niepotrzebnie tak "zduszona" perka ("głuchy" Kick); przewodni Synth (ciut pospolity) czy też szereg pośrednich ingredientów (Pluck z a'la "click'iem"/White Noise/Arp czy zadziorne Fx'y...) owszem brzmi spójnie i sensownie; wszelako technicznie track potrzebuje retuszu (EQ/saturacja/kompresja...). Aranżacyjnie prezentuje się "tak sobie" ;). Sample wokalu (od 1:50), według mnie, zbyteczny. Grzesiu, przy obecnym Sound Design'ie, przy niekiepskiej melodii (Lead) godnym jest poświęcić "Turtle Rain" więcej troski, tak by brzmiał konkretniej, szlachetniej. ^D