MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Miram - Got It - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Miram - Got It (/temat-house-miram-got-it)



Miram - Got It - themiiram - 11.02.2018

Witam. Powiedzcie no mi czy to zasługuje chociaż na 3 i pół :P Bardziej to instrumental pod jakiś wokal niż coś house-owego, ale nie wiedziałem pod co mam podpiąć tą pierdółkę



RE: Miram - Got It - themiiram - 12.02.2018

Heej co tutaj tak cicho? :/


RE: Miram - Got It - Stroke - 12.02.2018

Chyba link miałeś uszkodzony wcześniej. 3,5 to za skromnie, naprawdę solidny track, ładnie zmiksowany, ciekawy w brzmieniu. Na pewno udało się uchwycić fajne emocje, a to kluczowe w tego rodzaju utworach. Nie wiem czy miks by przyjął jeszcze ten wokal, ale jakby ci się udało wpasować jakiś ładny to naprawdę może wyjść super. Pozdro!


RE: Miram - Got It - themiiram - 14.02.2018

No to trzeba w końcu powiedzieć, że pierwszy raz dobrze zmiksowałem utwór XD A wystarczyło parę poradników od Live Act na youtube, i zrobienie z nich notatek


RE: Miram - Got It - Shabboo Harper - 16.02.2018

Hey Piotr. Hmmm... specyficzny to House. Klimat, poprzez użyty wachlarz ascetycznych i nader surowych w swej barwie tonów, zbliża się do gatunku typu Synthwave/Retrowave ;). Jeśli pozwolisz moje wrażenia opiszę tak: w projekcie "iskrzący" Synth "dzierży palmę pierwszeństwa"; kreuje cnotliwie proste melo obok kolejnych wariacji tegoż. Beat (lekko "przygaszony" Kick; wdzięczne Clap'y; niewyraźne Hi Hat'y; metaliczny Snare); Bass syntetycznie mruczący, mocno wycofany to kolejne faktory Twego tematu... Track cechuje incydentalny White Noise, krztynę uprzykrzony efekt Fingers' Shooting, nadto (brzydki) ton od 1:07, który kojarzy się z "click'iem". Ten stwarza wrażenie "brudnego" miksu :\. Technicznie: wybacz, lecz według mnie, jest mini mętlik "na fali". Zauważ, proszę jak "wszystko walczy ze sobą"; szczególnie w głównych partiach, gdzie Lead'y nie uzupełniają się, przeciwnie każdy "odciąga uwagę w swoim kierunku ekspresji" (i w efekcie "kolidują z dołem"). Przeciągły Pad (w tle), "dotknięty" Reverb'em nie dość, iż czyni temat "mulistym", to krztynę irytuje w finalnym odsłuchu. Panorama przedziwnie (krzywo) "ułożona"; balans częstotliwości ścieżek potrzebuje korekty. Nieśmiało twierdzę, iż w takowej architekturze dźwięków ciężko będzie "wpleść" jeszcze wokal. ^^


RE: Miram - Got It - themiiram - 20.02.2018

To powiedzcie mi, czy to drobnych poprawkach nadaje się to do wysłania do jakiejś wytwórni? I jeśli tak, to jaką byście polecali... I Shabboo... Bez urazy ale zawsze jak czytam twoją odpowiedź, to mam wrażenie, że masz mnie za kogoś kto wyczytał pół biblioteki ksiażek na temat miksu, no kurde nie rozumiem 3/4 słów jakie piszesz... Jestem prosty chłopak, więc do mnie trzeba mówić prosto z mostu i łopatologicznie :P


RE: Miram - Got It - Shabboo Harper - 20.02.2018

Piotrze, kreśląc mój komentarz po części uwzględniłam treść Twego postu:

Cytat:"A wystarczyło parę poradników od Live Act na youtube...".

Nic to... ;D Po korekcie utworu spróbuję odpowiedzieć Ci "prosto z mostu i łopatologicznie". Cheers (!). Beer