MusicProducers.pl
PROGRESSIVE
HOUSE
Biggy See - Are You Ready (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl (http://musicproducers.pl)
+-- Dział: Produkcje (/forum-produkcje)
+--- Dział: House (/forum-house)
+--- Wątek:
PROGRESSIVE
HOUSE
Biggy See - Are You Ready (Original Mix) (/temat-progressive-house-biggy-see-are-you-ready-original-mix)

Biggy See - Are You Ready (Original Mix) - BiggySee - 11.02.2018 13:46

Biggy See
Are You Ready
BPM: 126
Rok: 2018

Użyte Wtyczki:
-Spire (Pluck, Lead)
-Nexus (Pady, Sub, Lead Chords)
-Kontakt 5 (Guitar, Sax, Trumpet)

Screen Projektu:
[Obrazek: aJI8uB3.png]

RE: Biggy See - Are You Ready (Original Mix) - Stroke - 12.02.2018 0:28

Ło, jaki porządek w projekcie, widok mi nieznany:D Po pierwszych nutkach pokiwałem z uznaniem głową-świetne vocal chopy, wszystkie dźwięki na swoim miejscu. Nie wiem, czy to subiektywne odczucie, ale z czasem wkrada się spora monotonia. Miks jest bardzo dobry, ale nie jestem w stanie na swoim poziomie stwierdzić, czego mu brakuje do tego top poziomu. Ogólnie myślę, że jesteś na dobrej drodze. To naprawdę kawał niezłej roboty. Pozdro!

RE: Biggy See - Are You Ready (Original Mix) - BiggySee - 12.02.2018 17:43

Dziękuję bardzo za opinię, co prawda nie ukrywam dużo drogi przede mną. Szczególnie dużo nauki. Osobiście uważam, że miks słabo idzie, nie podoba mi się końcowe brzmienie teraz kiedy już udostępniłem utwór do sieci. Uważam, że można to jeszcze poprawić.
Bardzo mi miło słyszeć takie słowa ponieważ to duża motywacja do działania dalej, tym bardziej, że coraz mniej czasu na muzykę.

RE: Biggy See - Are You Ready (Original Mix) - Stroke - 12.02.2018 20:52

Hehe, ja też tak zawsze mam, że jak już wrzucę to bym nagle chciał wszystko zmieniać:D Może właśnie dlatego pro zalecają zostawienie tracku na jakiś czas, żeby odleżał.

RE: Biggy See - Are You Ready (Original Mix) - BiggySee - 13.02.2018 12:19

Osobiście chciałbym kiedyś utwór oddać osobie do dobrego masteringu. Jestem ciekaw czy jakby zrobił to tak jak powinno czy byłby efekt "wow". Ale jakoś boję się oddawać bo już kilka razy miałem tak, że projekt dałem komuś to się okazało, że ktoś inny wykorzystał i miałem później problem a dwa nie wiem kto jest dobry w Polsce.

RE: Biggy See - Are You Ready (Original Mix) - In-Tegral - 13.02.2018 13:37

Przemilczę fakt jechania na gotowcach, ale zacznę od strony aranżacyjnej, jak dla mnie jest dość nudno, mało się dzieje, dźwięki całkiem spoko dobrane oprócz supersawu. Jest on słabo wklejony jest jakby z innej bajki. Uważam też, że gdybyś ustawił instrumenty inaczej, bass dał "w środek" a resztę rozstawiał szeroko brzmiałoby to lepiej. Utwór nie jest zły, ale jest bo jest, tzn. takich utworów jest bardzo dużo i niczym się on nie wyróżnia.

Co do Twojego pytania o mastering, większość "pro" mówi, że chcą by ich utwory po masteringu brzmiały tak samo jak przed, ale oczywiście głośniej. Wiadomo po będą brzmiały bardziej gładko bo się zetnie szczyty + delikatnie może być poprawiona przestrzeń jeżeli skompresuje się tak a nie inaczej mix na masterze to wtedy wiadomo, reverby i delaye mogą zostać wybite bardziej.

RE: Biggy See - Are You Ready (Original Mix) - BiggySee - 13.02.2018 18:05

In-Tegral nie ukrywam faktu, że często korzystam z pomocy różnych paczek i nie jest mi z tym, źle tak samo uważam, że pomaga to dużo w nauce. Szczególnie kiedy ktoś nie ma pojęcia tak jak ja o muzyce a uczy się robić to coraz lepiej. Biorę jakąś pakę, patrzę co tam jest i na tym bazuję swój utwór, robiąc jego aranżację od początku, dogrywając swoje melodie. Inaczej trochę działa to kiedy robię TRAP ponieważ wtedy projekty od zera do końca są budowane na FL bez czerpania inspiracji z gotowych pakietów.

Jeżeli chodzi o sam mastering chciałbym aby wszystko grało tak jak należy, aby ogólny wydźwięk projektu był bardziej aksamitny, gładki. Denerwuje mnie bardzo, że cokolwiek nie zrobię zawsze brzmienie mnie nie zadowala, po prostu nie potrafię uzyskać efektu takiego jak należy. Co do supersawa to teraz wiem co też przeszkadza, niepotrzebnie dodany "white fx" który dodaje niepotrzebny "hałas".

RE: Biggy See - Are You Ready (Original Mix) - Shabboo Harper - 20.02.2018 2:27

Hey BiggySee. Utwór, w pewnym stopniu, temperamentny; w dyskretnym odcieniu Latino (urodna w swej wariacji gitara); z melodyjnym Sax'em; z lekko uciążliwym Chop Vox'em tudzież przystojnym lekkim Beat'em. Pełny Sound Design klimatyczny; "okraszony" sporym White Noise'em. Jest euforycznie acz (niepotrzebnie tak) powtarzalnie w aranżu skromnych nut. Technicznie, wybacz, lecz jest tak sobie. Według mnie sporym felerem miksu jest Bassline. Jest trochę "nieogarnięty" i w efekcie "zamula" większość tonów. Sugeruję "podciąć" owy, z kolei reszcie "podnieść górę" nieznacznie z ostrym Q. Nadto tenże Bass jest w stereo. Jeśli takowy jest Twój zamysł; to podpowiem, iż paleta kolejnych dźwięków musi przez tenże instrument odpowiednio "przebijać się" (Side Chain zależny częstotliwościowo). "Czuć" również deficyt "powietrza"; minimalnie w ok. 12/15 kHz; precyzyjna separacja również przysłuży się Twemu "Are You Ready", zwłaszcza "w dole"... ^^
PS. Prześledziłam Twą twórczość [YT]. U got it. ;D