MusicProducers.pl
UPLIFTING
TRANCE
Gain - ID - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl (http://musicproducers.pl)
+-- Dział: Produkcje (/forum-produkcje)
+--- Dział: Trance (/forum-trance)
+--- Wątek:
UPLIFTING
TRANCE
Gain - ID (/temat-uplifting-trance-gain-id)Gain - ID - Gain - 11.02.2018 20:02

Zapraszam do odsłuchu i komentowania. Dajcie znać co Waszym zdaniem można jeszcze poprawić. Pozdrawiam.
https://instaud.io/1LhI


RE: Gain - ID - Rafau - 12.02.2018 21:35

Mało fx. Rolling bassline spoko, mięsiście. Do mnie to przemawia. Dalej mam kilka uwag. Perka to mam wrażenie, że wrzuciłeś jakiś loop i tak sobie gra. Po środku sobie gra. Wszystko przechodzi zbyt nagle, nic nie zapowiada zmiany. Pady i plucki mam wrażenie, że trochę zasłaniają rolle, można by uciąć gdzieniegdzie. Melodia całkiem spoko. Nie zapada jakoś w pamięci, ale progresja całkiem ok.

Generalnie za wąsko. Mało urozmaicone.

4/5


RE: Gain - ID - Gain - 12.02.2018 23:58

Zgadza się, przejścia i FX jeszcze do dopracowania, ale tego byłem jakby świadomy ;) Zależało mi na ocenie "dołu" kawałka (gdyż nie mam odpowiedniego odsłuchu i obawiałem się, że przesadzę z basem) oraz leadów bo to sprawiło mi najwięcej trudności. Dzięki za odzew.


RE: Gain - ID - Shabboo Harper - 16.02.2018 2:42

Hey Gain. Utwór, pod względem impresji natury technicznej, brzmi jak Demo. Jest (jeszcze) mizernie, dość płasko. Niektóre tony są sporo "zbite"; niektóre "uciekają"/"kryją się gdzieś w tyle" ^^. Sound Design nader przekonujący; wszelako wydźwięk paru instrumentów nie podoba mi się; np. Kick'a. Ten jest "tępy", tubalny; prócz tego słabo "sklejony" z resztą dość melodyjnych i lotnych barw (wietrzne Hi Hat'y; ciepłe Pad'y; aksamitne, totalnie "przyćmione", Piano; seraficznie krasne Pluck'i). Rzeczywiście "przejścia" potrzebują sztafażu (Sweep'y/Up-Downlifter'y...). Fx'y, w moim odczuciu, przy tak niezgorszym aranżu są dostateczne. Jedynie "wyłuskałabym" Sample Vox'u. Niech będzie źródłem pewnej sensualności "w oceanie" obecnych, chyżych tonów... ;D
Cytat:"Zależało mi na ocenie "dołu" kawałka (gdyż nie mam odpowiedniego odsłuchu i obawiałem się, że przesadzę z basem) oraz leadów bo to sprawiło mi najwięcej trudności."

"Dół" jest całkiem przyzwoity, "utuczony"; jednakże w finalnym odczuciu "zamula" miks. EQ godne "podcięcia", nadto Side Chain odnośnie Bass'u plus klarowniejsza separacja ścieżek (Lead'y). Takowy retusz przysłużyłby się właściwej prezencji Twego tematu. W projekcie drzemie potencjał. Good luck. :D