MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP GetFreaky - Little Things - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP GetFreaky - Little Things (/temat-hip-hop-getfreaky-little-things)



GetFreaky - Little Things - Tech.Nixa - 11.02.2018

Witam, chyba dawno mnie tu nie było. Ja też trochę przystopowałam z produkcją chociaż cały czas coś dłubię i czytam na ten temat to bardziej skupiłam się na tworzeniu dla samego tworzenia dla zabicia nudy, nerwów i innych czynników zewnętrzno-wewnętrznych. Mam też sporo dylematów na jakich gatunkach się skupić bo ciągnie mnie zarówno do Hip Hopu jak i EDMu i z resztą nie tylko. Słaby sprzęt ograniczy moje możliwości więc odpuściłam sobie robienie na ten czas robienie bardziej rozbudowanych i poprawnych technicznie tracków dlatego postanowiłam wykorzystać potencjał Lo-Fi, który jest przeciwieństwem dobrej jakości i mogę sobie w spokoju tworzyć kaleczące uszy tracki na słabym odsłuchu :E
Track prawdopodobnie nieskończony więc rady mile widziane, pozdrawiam.




RE: GetFreaky - Little Things - pumadesign - 11.02.2018

to taki zabawny trak ale na poważnie coś jak czarne komedie z tych bardziej wart uwagi , możliwe że to będzie jeden z twoich lepszych numerów według mojego gustu , przyjemnie się tego słucha , zbieraj kase


RE: GetFreaky - Little Things - Tech.Nixa - 11.02.2018

(11.02.2018, 23:10)pumadesign napisał(a): to taki zabawny trak ale na poważnie coś jak czarne komedie z tych bardziej wart uwagi , możliwe że to będzie jeden z twoich lepszych numerów według mojego gustu , przyjemnie się tego słucha , zbieraj kase

Dziękować :) Właśnie na początku miał to być zwykły czilowy bicik ale w trakcie tworzenia skojarzył mi się z muzyką w stylu soundtracku z kreskówek o Snoopym (stąd też ta grafika na coverze), która w sumie brzmi trochę jak ze starych komedii. Nie jestem tylko pewna co do tych skrzypiec, próbowałam znaleźć jakiś lepszy sampel no ale jak widać nie wyszło :P
A no i zbieram, zbieram. W sumie już mam jej trochę ale jeszcze się waham przed wybuleniem wszystkiego na sprzęt bo w planach mam kupno między innymi monitorów a kompletnie nie wiem gdzie je postawię bo na biurku mam po jednej stronie komputer :|


RE: GetFreaky - Little Things - tks21 - 17.02.2018

Fajna perkusja, Lo-Fi całkiem dobrze Ci wychodzi :). Jest spokojnie, nieco melancholijnie ale to na plus 5/5
PS.Dobry efekt zastosowałaś w 2:40 :)


RE: GetFreaky - Little Things - Tech.Nixa - 17.02.2018

(17.02.2018, 18:58)tks21 napisał(a): Fajna perkusja, Lo-Fi całkiem dobrze Ci wychodzi :). Jest spokojnie, nieco melancholijnie ale to na plus 5/5
PS.Dobry efekt zastosowałaś w 2:40 :)

Dziękuję :D Cieszę się, że się podoba bo na ten czas skupiam sie głównie na tym gatunku i będzie najwięcej kawałków w tym stylu, raz, że po prostu go lubię, dwa, moje "wyposażenie" (a raczej jego brak) nie pozwala mi na zrobienie czegokolwiek w dobrej jakości XD
Często chcę zrobić coś bardziej energicznego wręcz agresywnego i przesterowanego ale zazwyczaj kończy się to właśnie takimi leniuchami :P


RE: GetFreaky - Little Things - Shabboo Harper - 20.02.2018

Hey Nikola. Od zawsze "czuję miętę" do track'ów typu Lo-fi z finezyjnym rysem Jazz'u ;D... Twój prezentuje się całkiem przystępnie. Wprawdzie parę faktorów "ułożyłabym" odmiennie w przestrzeni Beat'u, np. Snare/Clap "bliżej przodu"; Sax "dopieściła" w swej klarowności by obdarzyć owy większą szlachetnością; Strings'y o tak brzydko smętnym (niestety) brzmieniu "wyrzuciłabym"; nadto "przemyciłabym" jeszcze klika "smaczków" a'la Vintage. Jednakże takowy jest Twój koncept, który w pełni szanuję i już ^^... Piano nostalgiczne; krótki, lecz pogodny Riff gitary podobnie jak mglisty efekt Vinyl'u trafiony. Mimo, iż jest przewidywalnie; jest też Smoky Charm, który lubię...

Cytat:"(...) bardziej skupiłam się na tworzeniu dla samego tworzenia dla zabicia nudy, nerwów (...) odpuściłam sobie robienie na ten czas robienie bardziej rozbudowanych i poprawnych technicznie tracków (...)".

Good. Niejednokrotnie, właśnie "w takich momentach" kreuje się "to coś". Beer