MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP GetFreaky - Country Road - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP GetFreaky - Country Road (/temat-hip-hop-getfreaky-country-road)



GetFreaky - Country Road - Tech.Nixa - 16.02.2018

Witam, taki wiejski, bluesowy, lo-fi hip hopowy bicik. Nie wiem czy czegoś mu nie brakuje ale myślę, że udało mi się uzyskać ten wsiowy klimat. Co myślicie? Pozdrawiam :)




RE: GetFreaky - Country Road - Mocade - 17.02.2018

Pad jest świetnie wykreowany, tylko kick mi trochę nie pasuję, wydaje się być zbyt nowoczesny jak na takie wsiowe granie, choć z drugiej strony to w pewnym procencie wciąż jest hip hop. 0:56 -1:06 możnaby fajnie zsamplować. Ten flet. xD

Całkiem udana ścieżka, dam 4.
Pozdrawiam.


RE: GetFreaky - Country Road - Wasp - 17.02.2018

wszytko fajnie tylko ten główny sampel brzmi trochę jak stretch'owany.. może mi się wydaje albo to taki stary sampel i tak brzmi.
wokal od 0:22 przypomina mi peję, jest w jego klimacie
ja też dam 4


RE: GetFreaky - Country Road - Tech.Nixa - 17.02.2018

Dziękuję za opinie, sampel nie był strectchowany, pochodzi z jakiejś gotowej paczki i podejrzewam, że w niej były sample ze starszych piosenek bo na czysto bez efektów pogarszających jakość też nie brzmiały jakoś quality, a ja nałożyłam na tracka sporo bitcrusherów, efektów "winylizujących" itp. itd. A flet całkiem zabawny to przyznam :)


RE: GetFreaky - Country Road - In-Tegral - 17.02.2018

Kick brzmi za czysto w porównaniu do beatu, jest jakby z innej bajki (dodałbym sprocesowany hat na niego) początek jest spoko, dobrze pocięte i sklejone, ale dalej jak chciałaś rozbudować motyw i wchodzi ten "flecior" (czy trąbka) to jak dla mnie, przestało to się ze sobą kleić i to wszystko się zaczęło rozjeżdżać.


RE: GetFreaky - Country Road - tks21 - 17.02.2018

Fajny początkowy sampel :) i ta gitara. Kawałek naprawdę ciekawy, taki chillowy :) Co mnie zaskoczyło... na pewno trąbka która weszła od 1:08, która chyba nieco fałszuje albo to po prostu specyfika tegoż instrumentu, sam nie wiem :). Kick jest całkiem lekki ale powiem o nim to samo co In-Tegral. Ogólnie całościowo bardzo dobry kawałek :) 5/5


RE: GetFreaky - Country Road - Mandalar - 17.02.2018

(17.02.2018, 18:54)tks21 napisał(a): Co mnie zaskoczyło... na pewno trąbka która weszła od 1:08, która chyba nieco fałszuje albo to po prostu specyfika tegoż instrumentu, sam nie wiem :)

To nie specyfika tego instrumentu, to Frikowe trudne zestawienia harmoniczne ;) albo po prostu zwykłe fałsze xD

ps. to flet tam gra


RE: GetFreaky - Country Road - Tech.Nixa - 17.02.2018

To miało lekko fałszować! Żeby wieśniacko brzmiało! Efekt zamierzony dziękuje pozdrawiam. A no i racja, to flet :)


RE: GetFreaky - Country Road - Mandalar - 17.02.2018

(17.02.2018, 20:44)GetFreaky napisał(a): To miało lekko fałszować! Żeby wieśniacko brzmiało! Efekt zamierzony dziękuje pozdrawiam. A no i racja, to flet :)

Jak dla mnie nie brzmi to zamierzenie - po prostu mocno fałszuje i mimo "zamierzoności" odbieram to jako, że coś poszło nie tak. Nie dostrzegam żadnych nawiązań do tego fałszowania, bo reszta zupełnie stroi i nie robi starań by w jakikolwiek sposób odnosić się do tych obcych dźwięków.

Plus za wytrwałość i konsekwencję, próbuj dalej :) Powodzenia


RE: GetFreaky - Country Road - chrisB# - 18.02.2018

Nie bede ci sciemnial. Integral ma racje co do miksu rozjezdza sie strasznie a Mandalar dobrze mowi o falszu. Nawet jesli zamierzony. to tacy co nie czytaja twoich wyjasnien i tak powiedza ze cos jest nie tego z tym fletem. No chyba ze nazwiesz numer - "wiejski bit z falszem". Nie ma co walek slaby. Pracuj nad tym zeby te wszystkie dzwieki wziete do kupy jako tako brzmialy. Pozdrawiam.


RE: GetFreaky - Country Road - Shabboo Harper - 20.02.2018

Ciąg dalszy Lo-fi... Świetnie, choć technicznie, szczególnie "w dole" krztynę "posypało się" ;(. Jeśli mi wolno, "powiem" tak: flet brzmi fikuśnie; Bass koliduje falowo; "brzdęk" gitary swoiście foniczny. Miks potrzebuje dogłębnej korekty; aranż większego sztafażu. Klimat utworu niezgorszy; coś a'la easy lazy country ride mood. Yo! Beer