MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE Electronic Future - Emotion - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE Electronic Future - Emotion (/temat-trance-electronic-future-emotion)



Electronic Future - Emotion - KiLeRrEu - 18.02.2018



Track od serca :D Jakieś sugestie? Co poprawić? Jak Mastering? ^_^


RE: Electronic Future - Emotion - musiclabs - 20.02.2018

Slychac ze od serca ;d wydaje mi sie jednak ze jeszcze troche pracy przed Toba, zeby to brzmialo lepiej i muzycznie sie broniło. Kilka razy posluchalem i sie klimat udzielil, az mnie przygnebilo troche;)


RE: Electronic Future - Emotion - Shabboo Harper - 21.02.2018

Przemku, jeśli mi wolno ograniczę się li tylko do aspektu technicznego, choć potencjalnie klimat Twego utworu jawi się wielce "apetycznie"; quasi Chillout Trance. Temat winien być głośniejszy; od 0:55 "wchodzi" dość mocny, głęboko "osadzony w dole" Kick i rachityczne Hi Hat'y. Tego typu Kick wobec solidnego Sub Pad'a jest mizernie wyczuwalny. Sugeruję "przebicie" tegoż kluczowaniem zależnym częstotliwościowo; tj. ustaw czestotliwość tylko na "dudniący" najwyższy Peak, tak by tylko owy w priorytecie przecinał tenże rozległy Sub. Cykacze zaś "wyciągnij w górze" by dobitniej "kłuły" ;). Background jest czarowny, lekko ambientowy; "wietrzny". Pluck "popędliwy"; Clap'y brzydkie w swym kolorycie. Piano (niestety) zbyt "przykryte". Separacja ścieżek ewidentnie godna tuning'u. Porządny koncept już jest. Niechże cdn. :D


RE: Electronic Future - Emotion - Rafau - 24.02.2018

Melodyjnie całkiem spokojnie. W pamięci jednak nie zapada. Całość zdominowana przez pady, szczególnie sub. Zrezygnowałbym ze stopy i zrobił z tego bardziej chill np, albo dał sidechain, żeby zrobić miejsce dla stopy. Generalnie trochę do poczyszczenia. Drumsy ubogie. Może takie miały być; nie wiem.

3/5

Edit:
A co do masteringu to daj sobie spokój, póki mix śednio ogarnięty.

Cheers.


RE: Electronic Future - Emotion - Abigail Noises - 24.02.2018

Większość już masz napisane. Ogólnie to skup się na samym bicie, który gra w drugiej linii, a tak nie może być w tego typu muzyce. Już sam layering stopy i hihatów poprawią miks. Jakbyś dołożył sidechain na tło, jak pisała Ania to masz kolejną cegiełkę do poprawy tracka. Reszta to EQ (większe docięcia bo lekki muł jest) i panorma (w sensie poprawić – naprawdę dałeś clap na środek ze stopą?).


RE: Electronic Future - Emotion - KBK - 25.02.2018

To z czym zazwyczaj walczą młodzi producenci, to robienie dość dobrych i pomysłowych kawałków od strony melodii i aranżu ale słaba strona techniczna. Nie poddawaj się i dużo ćwicz, to miks sam zacznie się robić lepszy :) Kawałek ma potencjał, jest fajna melodia, spróbuj na początek skupić sie na EQ (częstotliwościach poszczególnych instrumentów), a będzie dużo lepiej :) Powodzenia!


RE: Electronic Future - Emotion - KiLeRrEu - 26.02.2018

Nie ukrywam , że muzykę robie juz od paru lat. Tylko , że to wszystko co do tej pory udało mi się osiągnąć zawdzięczam myślę tylko i wyłącznie samemu sobie - Nie specjalnie ogladam poradniki jak co robić. Same częstotliwości wysłuchuje po prostu i tak ustawiam jak czuje. A co do miksu - nie mam prawie w ogóle pojęcia, nie wspominając już o samplach które pewnie dużo by mi w tym pomogły :/ Ale moim marzeniem jest w koncu stworzyć coś , co spodoba mi a przede wszystkim innym ^_^
A tworzę tylko wtedy gdy po prostu nudzi mi się i coś nagle nucę sobie pod noskiem :P


RE: Electronic Future - Emotion - OProject - 3.03.2018

Tak jak pozostali ja bym zmienił kick, albo mocno go zedytował i wyrzucił lub zmienił hi-haty :P
W sumie bez kicka byłby fajny trance ambient, nie ukrywam że w pierwszej chwili tak pomyslałem że nie będzie stopy, co troche zasugerował mi waveform :P


RE: Electronic Future - Emotion - YouGotMe - 3.03.2018

(26.02.2018, 16:54)KiLeRrEu napisał(a): A co do miksu - nie mam prawie w ogóle pojęcia

Z mixem jest jak z gotowaniem, musisz tak dobrać produkty i przyprawy (głównie głośności i panoramę elementów) żeby podczas konsumpcji okazała się całkiem smaczną potrawą :)