MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio lagi w jednym projekcie - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio lagi w jednym projekcie (/temat-fl-studio-fl-studio-lagi-w-jednym-projekcie)



FL Studio lagi w jednym projekcie - K.o.N - 18.02.2018

Witam. Otóż od paru dni podczas korzystania z fl studio w jednym z moich projektów zaczęły pojawiać się intensywne lagi komputera takie że nie można myszką przez kilka sekund ruszać i to nawet wtedy kiedy jest włączona pauza. W innych projektach nie ma tego problemu nawet w takich bardziej rozbudowanych. Nie jest to wina komputera, bo inne projekty śmigają bez problemu, a i wymagające gry też nie robią problemów, więc nie wiem do końca co i jak zabrać się za wyeliminowanie tego problemu.


RE: FL Studio lagi w jednym projekcie - OProject - 18.02.2018

Pozbywaj się po kolei VST aż zacznie normalnie działać xd


RE: FL Studio lagi w jednym projekcie - pumadesign - 18.02.2018

mniej możliwe antywirus , bardziej wtyczka 32/64 bitowa ja tak mam od niedawna z kompresorem , czasami całkowicie flstudio sie zawiesza i crash dawa i częściej robie zapis projektu , mam pytanie jeśli ktoś może pomóc co się stanie jeśli wrócę do wcześniejszej wtyki 32 bitowej ? projekty miałem już kilka razy zapisane z 64 bitowym (wcześniej 32) kompresorem , fl odpali bez problemów ??


RE: FL Studio lagi w jednym projekcie - Kveon - 18.02.2018

Jeśli używasz izotope ozone 5 to go wyłącz on najczęśniej powoduje ogromne lagi, tak samo jak Massive i Serum
Drugą opcją jest odpalenie 3 różnych wersji fla. 32 bity, 64 i compatible memory, często potrafi pomóc


RE: FL Studio lagi w jednym projekcie - K.o.N - 18.02.2018

Pomogło, ale nie wiem dlaczego. Usunąłem wszystki VSTi. Kilka Omnishperów, sylenthów i nic. Dopiero jak zacząłem usuwać z miksera efekt ustąpił. Na początku myślałem, że to wina Pro-Q. Mimo że jest na wszystkich kanałach wystarczyło usunąć jeden by efeky ustąpił, a potem dodać gdzie kolwiek na pusty kanał by problem pojawił się znowu. Usunąłem więc jedno Pro-Q. A potem zacząłem dodawać w każdym kolejnym pustym sam kompresor i po chwili problem pojawił się znowu. Wina leży więc nie po stronie konkretnej wtyczki, a ilości tych wtyczek. Dlaczego?

Specyfikacja mojego komoputera:

i7-4770K - 3,5Ghz
16 GB Ram
SSD 250GB Samsung
HDD 2TB WD
ASUS NVIDIA GeForce GTX 970


RE: FL Studio lagi w jednym projekcie - pumadesign - 18.02.2018

dlatego bo masz piraty , i dobrze że podałeś info na temat karty graficznej .


RE: FL Studio lagi w jednym projekcie - K.o.N - 18.02.2018

No właśnie pirackie mam tylko Pro-Q. A problem potrafił się pojawić po dodaniu kilku standardowych kompresorów z FL-a.


RE: FL Studio lagi w jednym projekcie - K.o.N - 18.02.2018

Zrobiłem kilka testów.
Otworzyłem nowy projekt w którym na każdy kanał wrzucałem pirackie PRO-Q. Problem z potężnymi lagami pojawił się przy 15 kanałach po jednym Pro-Q.

Otworzyłem drugi projekt na który wrzuciłem dziesiątki różnych oryginalnych wtyczek FL-a i problem nie występował natomiast jak dorzuciłem około kilka Pro-Q problem pojawił się znowu.

Odinstalowałem piracką wtyczkę, ale nie byłem co do tego przekonany. Zainstalowałem więc oryginalne Pro-Q w wersji Trial z oryginalnej strony i problem pojawił się znowu tyle, że przy 35 wtyczkach.

Zrobiłem kolejny test, bo myślałem, że może to problem z pamięcią, ale 30 omnishperów nie sprawiło dla mojego FL żadnych problemów. Wygląda na to, że to problem z samą wtyczką od Fabfilter, co jest dosyć dziwne.


RE: FL Studio lagi w jednym projekcie - Mandalar - 18.02.2018

(18.02.2018, 20:22)K.o.N napisał(a): Odinstalowałem piracką wtyczkę, ale nie byłem co do tego przekonany. Zainstalowałem więc oryginalne Pro-Q w wersji Trial z oryginalnej strony i problem pojawił się znowu tyle, że przy 35 wtyczkach.

Może zostały jakieś śmieci po odinstalowaniu?


RE: FL Studio lagi w jednym projekcie - pumadesign - 18.02.2018

wtyczka jest niestabilna bo skrakowana , robi zamieszanie podpięta do dawa i FL zaczyna błędnie myśleć xD


RE: FL Studio lagi w jednym projekcie - DRaM-G - 15.12.2018

Po zainstalowaniu crakowanej wtyczki bardzo często dochodzi do uszkodzenia lub zainfekowania plików systemowych współpracujących z FL. Przeskanuj system. Jeżeli nic nie znajdziesz, przeinstaluj FL. Unikaj piratów a wszystko będzie stabilne. Pozdrawiam.


RE: FL Studio lagi w jednym projekcie - Sajtrus - 23.02.2019

Przy takim kompie lagi?
Cytuje:
Specyfikacja mojego komoputera:

i7-4770K - 3,5Ghz
16 GB Ram
SSD 250GB Samsung
HDD 2TB WD

To co Twórca opisuje to na bank ma kompa do pralni oddać i porządnie wyczyścić ze śmieci, no i moja uwaga z innej beczki- ja jak zarazy unikam wszelkiej maści wspomagaczy "czyszczących" typu ALL IN ONE- to więcej szkody niż pożytku np taki Advanced SystemCare Ultimate 10, 12 - wyczyści ale ze wszystkiego i za ebie reklamami.
Jak Twórca chce mieć spokój ze swoim jak na mnie wypasionym kompie ( procek I7,16 gb Ram i 256 SSD, HD 2 TB) to jest darmowy WiseCare365 Pro z PCFormat. Działa od razu bez konieczności rejestracji. Instaluje się z załączonej płyty dvd. Może jeszcze ten numer PCFormat 2/12 jest jeszcze w sprzedaży. Czyści każdy syf, szczególne żle skrakowane vsty :) . Pozdrawiam