MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Mike Brenn - Sundimi (Almost done) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Mike Brenn - Sundimi (Almost done) (/temat-progressive-mike-brenn-sundimi-almost-done)



Mike Brenn - Sundimi (Almost done) - Mike Brenn - 25.02.2018

Witam serdecznie, jakiś czas temu wstawiałem tutaj demo tego kawałka, posiedziałem troszkę nad nim i proszę o konstruktywne opinie. Wiem że nie jest idealnie ale na dzień dzisiejszy tyle potrafię. Planuję to wydać w jakiejś niszowej wytwórni, myślicie, że się nada? Z góry dzięki.





RE: Mike Brenn - Sundimi (Almost done) - Crazy Noise - 28.02.2018

Jesli chodzi o wysłanie to jakiejś wytwórni to oczywiście wysłaj, bo akurat może się zainteresować ktoś kto zobaczy w tobie potencjał, ale co do kawałka od strony technicznej to mix jest całkiem w porządku tylko drop wydaje się jakby miał za bardzo przycięty środek przez co jest on nieco "przytłumiony". Mogłeś też dać trochę więcej dołu (dać trochę 'mięska'), ale to wszystko przyjdzie z czasem (wiem po sobie, bo mam często problem z dołem). Jeszcze bym popracował tutaj nad brzmieniem głównej melodii, bo ten lead brzmi trochę sztucznie oraz breakdowny.
Co do pomysłu, to track ma duży potencjał! Na Twoim miejscu usunąłbym go z SC i popracował nad tym projektem. Polecam Ci sprawdzić kanał "Surrounded Audio PL" na YouTube. Prowadzi go Matt Bukovski. Bardzo przejrzyście tłumaczy zasady produkcji muzyki. I pamiętaj o robieniu nowych wersji projektu przy każdej większej zmianie.
Decyzje podejmiesz i tak Ty. Ja chętnie posłucham Twoich kolejnych produkcji. Pozdrawiam ;)


RE: Mike Brenn - Sundimi (Almost done) - Mike Brenn - 28.02.2018

(28.02.2018, 18:04)Crazy Noise napisał(a): Jesli chodzi o wysłanie to jakiejś wytwórni to oczywiście wysłaj, bo akurat może się zainteresować ktoś kto zobaczy w tobie potencjał, ale co do kawałka od strony technicznej to mix jest całkiem w porządku tylko drop wydaje się jakby miał za bardzo przycięty środek przez co jest on nieco "przytłumiony". Mogłeś też dać trochę więcej dołu (dać trochę 'mięska'), ale to wszystko przyjdzie z czasem (wiem po sobie, bo mam często problem z dołem). Jeszcze bym popracował tutaj nad brzmieniem głównej melodii, bo ten lead brzmi trochę sztucznie oraz breakdowny.
Co do pomysłu, to track ma duży potencjał! Na Twoim miejscu usunąłbym go z SC i popracował nad tym projektem. Polecam Ci sprawdzić kanał "Surrounded Audio PL" na YouTube. Prowadzi go Matt Bukovski. Bardzo przejrzyście tłumaczy zasady produkcji muzyki. I pamiętaj o robieniu nowych wersji projektu przy każdej większej zmianie.
Decyzje podejmiesz i tak Ty. Ja chętnie posłucham Twoich kolejnych produkcji. Pozdrawiam ;)

Dzięki wielkie za wskazówki, a co do SC, da się zrobić jakiś link żeby przy wysyłaniu do wytwórni widział go tylko i wyłącznie człowiek z wytwórni? Bo gdy zrobię prywatny link to chyba nie będzie mógł odtworzyć?


RE: Mike Brenn - Sundimi (Almost done) - Crazy Noise - 28.02.2018

Jasne, że będzie mógł. Pod kawałkiem na SC jest takie coś jak udostępnij i jak klikniesz w tą opcję to pojawi Ci się specjalny link i wtedy osoba do której wyślesz kawałek z tego linka będzie mogła sobie posłuchać Twojego kawałka ;)


RE: Mike Brenn - Sundimi (Almost done) - Mike Brenn - 1.03.2018

(28.02.2018, 21:47)Crazy Noise napisał(a): Jasne, że będzie mógł. Pod kawałkiem na SC jest takie coś jak udostępnij i jak klikniesz w tą opcję to pojawi Ci się specjalny link i wtedy osoba do której wyślesz kawałek z tego linka będzie mogła sobie posłuchać Twojego kawałka ;)

A jeszcze pytanko, myślisz że przyczyną tego ze jest mało środka na dropie może być zła panorama, czy niewłaściwa korekcja?


RE: Mike Brenn - Sundimi (Almost done) - YouGotMe - 1.03.2018

Cześć Mike ! Jest prosto, przejrzyście, pod kontrolą. Jak wchodzi po intro square mello to aż się prosi tam jakiś wokalik :) Jak masz drop 1:30 to musisz coś zrobić z leadem, on nie może mieć takiego samego zapasu "mocy" jak w poprzedzającym breaku, rozszerz go, dodaj layery, więcej unisona, chorus, cokolwiek żeby on dostał "mięcha", ma prowadzić całość. Po 3 minucie ciekawy zabieg bo się robi z tego trance'o podobny numer ale to nic złego jak nadasz temu (moim zdaniem) nieco twardszego brzmienia typowo klubowego nie tranceowego to może być coś ciekawego :D Co do wysyłania do wytwórni to próbuj ile można, z kawałkami zazwyczaj jest tak i powie to każdy producent że to never ending story. Choćbyś pracował pół roku nad numerem to nie będzie on Opus Magnum bo "zawsze coś można poprawić" :D pozdrawiam !


RE: Mike Brenn - Sundimi (Almost done) - Mike Brenn - 2.03.2018

(1.03.2018, 21:17)YouGotMe napisał(a): Cześć Mike ! Jest prosto, przejrzyście, pod kontrolą. Jak wchodzi po intro square mello to aż się prosi tam jakiś wokalik :) Jak masz drop 1:30 to musisz coś zrobić z leadem, on nie może mieć takiego samego zapasu "mocy" jak w poprzedzającym breaku, rozszerz go, dodaj layery, więcej unisona, chorus, cokolwiek żeby on dostał "mięcha", ma prowadzić całość. Po 3 minucie ciekawy zabieg bo się robi z tego trance'o podobny numer ale to nic złego jak nadasz temu (moim zdaniem) nieco twardszego brzmienia typowo klubowego nie tranceowego to może być coś ciekawego :D Co do wysyłania do wytwórni to próbuj ile można, z kawałkami zazwyczaj jest tak i powie to każdy producent że to never ending story. Choćbyś pracował pół roku nad numerem to nie będzie on Opus Magnum bo "zawsze coś można poprawić" :D pozdrawiam !

Warto wysyłać tak utwór bez masteru? Bo na dzień dzisiejszy brak funduszy na profesjonalny mastering :P


RE: Mike Brenn - Sundimi (Almost done) - Crazy Noise - 2.03.2018

(2.03.2018, 9:47)Mike Brenn napisał(a):
(1.03.2018, 21:17)YouGotMe napisał(a): Cześć Mike ! Jest prosto, przejrzyście, pod kontrolą. Jak wchodzi po intro square mello to aż się prosi tam jakiś wokalik :) Jak masz drop 1:30 to musisz coś zrobić z leadem, on nie może mieć takiego samego zapasu "mocy" jak w poprzedzającym breaku, rozszerz go, dodaj layery, więcej unisona, chorus, cokolwiek żeby on dostał "mięcha", ma prowadzić całość. Po 3 minucie ciekawy zabieg bo się robi z tego trance'o podobny numer ale to nic złego jak nadasz temu (moim zdaniem) nieco twardszego brzmienia typowo klubowego nie tranceowego to może być coś ciekawego :D Co do wysyłania do wytwórni to próbuj ile można, z kawałkami zazwyczaj jest tak i powie to każdy producent że to never ending story. Choćbyś pracował pół roku nad numerem to nie będzie on Opus Magnum bo "zawsze coś można poprawić" :D pozdrawiam !

Warto wysyłać tak utwór bez masteru? Bo na dzień dzisiejszy brak funduszy na profesjonalny mastering :P


Możesz próbować z mniejszymi wytwórniami. Często wytwórnie właśnie zajmują się masteringiem kawałka, ale ważne żeby mix brzmiał możliwie jak najlepiej.


RE: Mike Brenn - Sundimi (Almost done) - YouGotMe - 3.03.2018

(2.03.2018, 9:47)Mike Brenn napisał(a):
(1.03.2018, 21:17)YouGotMe napisał(a): Cześć Mike ! Jest prosto, przejrzyście, pod kontrolą. Jak wchodzi po intro square mello to aż się prosi tam jakiś wokalik :) Jak masz drop 1:30 to musisz coś zrobić z leadem, on nie może mieć takiego samego zapasu "mocy" jak w poprzedzającym breaku, rozszerz go, dodaj layery, więcej unisona, chorus, cokolwiek żeby on dostał "mięcha", ma prowadzić całość. Po 3 minucie ciekawy zabieg bo się robi z tego trance'o podobny numer ale to nic złego jak nadasz temu (moim zdaniem) nieco twardszego brzmienia typowo klubowego nie tranceowego to może być coś ciekawego :D Co do wysyłania do wytwórni to próbuj ile można, z kawałkami zazwyczaj jest tak i powie to każdy producent że to never ending story. Choćbyś pracował pół roku nad numerem to nie będzie on Opus Magnum bo "zawsze coś można poprawić" :D pozdrawiam !

Warto wysyłać tak utwór bez masteru? Bo na dzień dzisiejszy brak funduszy na profesjonalny mastering :P

Mike po pierwsze jak chcesz mieć dobry master musisz mieć mixdown dopięty na ostatni guzik wtedy wyłuskasz całość, a odnośnie samego procesu masteringu to popełnił byś grzech płacąc za to, to jeden z najprostszych procesów - kilka narzędzi, najlepiej dobry mięsisty odsłuch z odpowiednim low end, no i kilkoro "uszu" które potwierdzą - cała magia i filozofia ! Dla przykładu Izotope Ozone i generalnie znajomość compressora, limitera, equalizera tego się używa bez przerwy. Często nie zdajesz sobie sprawy ale ludzie płacą za 5 ruchów w EQ i mają master gotowy bo brzmi pełniej, mocniej :) Nawet bez tego low endu się obejdzie wystarczy że znasz swoje monitory. Pozdrawiam !


RE: Mike Brenn - Sundimi (Almost done) - Crazy Noise - 5.03.2018

Na razie niech chłopak skupi się na tym żeby mix brzmiał jak najlepiej, a później niech ogarnia mastering ;)


RE: Mike Brenn - Sundimi (Almost done) - chrisB# - 6.03.2018

Pelna zgoda najpierw ogarnij miks. Gniota nikt ci nie przyjmie. Z tego co wiem niektore wytwornie oprocz twojego gotowca chca tez mixdown i wtedy moga zrobic ci master na tej bazie albo wezma twoj walek. Moj kumpel tak mial ale z ich masteru nie byl zadowolony. Zrobili pod siebie tak by z ich stylem pasilo. Tak czy inaczej mix musi byc na tip top. Powodzenia kolego i pozdrawiam.