MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
YouGotMe - 2.000 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: YouGotMe - 2.000 (/temat-yougotme-2-000)



YouGotMe - 2.000 - YouGotMe - 3.03.2018

Siemanoo grzebałem po dysku i znalazłem jakąś padlinę sprzed lat w klimacie minimal może komuś się spodoba to stwierdziłem że wciepie :D Pozdrawiam !




RE: YouGotMe - 2.000 - Abigail Noises - 3.03.2018

Zacznę od tego, że przesłuchałem Twój SC i mam kilka uwag. Oczywiście nie musisz się zgadzać ze mną, to takie tam przemyślenia...piszę to dla tego, że niektórzy mają spinę jak się coś komuś wytknie. Ogólnie Twoje tracki są dobre – ładna separacja, czystość dźwięków. Niezłe też masz aranże. Nie rozumiem tylko jednego... Gainy. Nie w każdym kawałku ale w części każdy bądź część dźwięków, sampli, leadów etc. bije/biją się o to aby być najgłośniejszym. Rozumiem, że wojna głośności trwa ale ty ją przebijasz. Niektóre Twoje produkcje brzmią jakby RMS dochodził do zera (!). Rozumiem gatunki techno, szczególnie dark lub gabba, tam wszystko jest przemyślane i celowe... u Ciebie raczej wynika to z faktu – chcę aby było efektownie. Przykładowo tutaj, po co ten lead jest tak podbity, że aż zaczyna być przesterowany, zwłaszcza, że reszta też jest głośna? Słuchając tego na 990 Pro (słuchawki do masteringu), góra wręcz wbija się w czaszkę. To moja osobista opinia – warto czasem zluzować aby kawałki nie były męczące, bo to nie reklama.


RE: YouGotMe - 2.000 - YouGotMe - 3.03.2018

(3.03.2018, 13:58)AdamWax napisał(a): Zacznę od tego, że przesłuchałem Twój SC i mam kilka uwag. Oczywiście nie musisz się zgadzać ze mną, to takie tam przemyślenia...piszę to dla tego, że niektórzy mają spinę jak się coś komuś wytknie. Ogólnie Twoje tracki są dobre – ładna separacja, czystość dźwięków. Niezłe też masz aranże. Nie rozumiem tylko jednego... Gainy. Nie w każdym kawałku ale w części każdy bądź część dźwięków, sampli, leadów etc. bije/biją się o to aby być najgłośniejszym. Rozumiem, że wojna głośności trwa ale ty ją przebijasz. Niektóre Twoje produkcje brzmią jakby RMS dochodził do zera (!). Rozumiem gatunki techno, szczególnie dark lub gabba, tam wszystko jest przemyślane i celowe... u Ciebie raczej wynika to z faktu – chcę aby było efektownie. Przykładowo tutaj, po co ten lead jest tak podbity, że aż zaczyna być przesterowany, zwłaszcza, że reszta też jest głośna? Słuchając tego na 990 Pro (słuchawki do masteringu), góra wręcz wbija się w czaszkę. To moja osobista opinia – warto czasem zluzować aby kawałki nie były męczące, bo to nie reklama.

Cześć ! Jak się spinają to nie mają dystansu ot co tak uważam :) Odnośnie sc to plątanina demek, styli, niekończących się meandrów z dawnych lat gdzie nie miałem świadomości w mixie generalnie w produkcji. To że kawałek głośniejszy jest lepszy to tylko pozory bo ucho automatycznie odbiera go za taki o czym doskonale wiemy. Powyższy przykład to też zły przykład bo to słychać, to jest jakiś paść z dysku :D Ale nawiązując do gain level o którym wspominasz to od dawna robiłem, słucham i planuje zresztą działać w gatunku Hardstyle gdzie większość elementów kiedyś była podbijana do poziomu krytycznego i jest zawsze liniowa stąd może taka naleciałość w tych starszych produkcjach. Po czasie gromadząc doświadczenie tworząc mniej klubowe kawałki z większą dynamiką brzmienia zrozumiałem że to nie ma kompletnie nic na celu, lepiej zostawić parę db luzu :) Pozdrawiam !


RE: YouGotMe - 2.000 - Violet - 3.03.2018

Muszę się zgodzić, ściszyłem interfejs znacznie bo trochę za głośno to wszystko gra co tez odbija się na odbiorze. Gdyby to było trochę inaczej zmixowane to byłoby na normalnym dla tego gatunku poziomie bo wszystko nie jest złe, dobrze dobrane elementy, rozsądnie zaplanowane.


RE: YouGotMe - 2.000 - YouGotMe - 4.03.2018

No jest zmiażdżone do granic nazwę to "humorami przeszłości" :D Pozdro !


RE: YouGotMe - 2.000 - wlodek - 12.03.2018

Podoba mi się bas w tym kawałku. Po breaku w 2 minucie fajny beat. Zgadzam się z poprzednikami, że część dźwięków za głośno. :)