MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Damis-Cthubat(Original Miix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Damis-Cthubat(Original Miix) (/temat-hardstyle-damis-cthubat-original-miix)



Damis-Cthubat(Original Miix) - Castiel - 7.03.2018

Witam dawno nic nie wrzucałem skończonego więc daje ten utwór :)

Nie jest to stricte hardstyle ale myślę, że powinien się podobać




RE: Damis-Cthubat(Original Miix) - In-Tegral - 10.03.2018

Opisuje oczywiście najnowsza wersję, którą mi podesłałeś.

Oceniam to raczej jako eksperyment z HS, coś w stylu tracku, który ktoś zrobił parę lat wstecz, łącząc sound design z progessive house, z hardstyle stopą. Ty połączyłeś hs kick z chilloutowymi + hsowymi brzmieniami, ale zmiksowanymi tak "flegmatycznie" co tworzy ciekawy kontrast. W niektórych miejscach dźwięki się zlewają na środkowych częstotliwościach, prawdopodobnie może być to spowodowane podobnymi ustawieniami reverbu. Ogółem ma to coś w sobie co przykuwa uwagę, bo na pewno jest to coś innego.


RE: Damis-Cthubat(Original Miix) - BlackMoon - 14.03.2018

Ja czekam od Ciebie na coś bardziej transowego, coś w stylu "Pike" ;)


RE: Damis-Cthubat(Original Miix) - OProject - 14.03.2018

Ja bym troche inaczej te wszystkie dzwieki zrobił, tak bardziej mrocznie :P bo screech jest dobry ale ja bym go zrobił bardziej ostrzejszy (fałszujący xd)
Co do ogółu miksu jest straszna różnica w dynamice (kick vs synthy) mało taki tracków znam :P Kick brzmi spoko, chociaż ja bym dodał dista :P Tak jak pisał In-Tegral chillout z hardstyle, ja bym widział z tego bardziej mroczny track :P
Do reszty nie mam zastrzeżeń ;)


RE: Damis-Cthubat(Original Miix) - Shabboo Harper - 16.03.2018

Hey Castiel. Nie jest to moja estetyka nut; nadto wykreowany pokaźnie eklektyczny klimat nie do końca urzekł mnie. Toteż pozwól, iż odniosę się li tylko do wątku technicznego. Melanż wielce skrajnych, w swym kolorycie, tonów (letargiczne Pad'y; mgliste Synth'y; cnotliwy Pluck wobec żarliwie tętniącego szorstkiego Beat'u; mrocznego Bass'u; chrypliwego Screech'a); tak przedziwny rozrzut w sile/ekspresji owych jest frapujący ^^. Zauważ, proszę jak przycichłe, amorficzne wręcz Intro/Breakdown konfrontują z "tupotem" Kick'a czy też z głównym melo. Temat cechuje niewłaściwe ujęcie Gain'ów; poziomy głośności pojedynczych tonów "okrutnie" kontrastują ze sobą. Takowe nieregularne spektrum po prostu brzmi męcząco: wpierw się wsłuchujesz w wariację a'la Dark Ambient/Chillout by po chwili być "ogłuszonym" grzmotem w stylu Hardstyle ;(. W moim odczuciu poważny feler tyczy źle ujętej dynamiki w miksie, a także niewłaściwie użytego limitera na masterze. Reasumując, godnym byłoby "to wszystko" ogarnąć/ dostroić; włącznie z "dołożeniem góry" w pełnym entourage'u Twego projektu... :)


RE: Damis-Cthubat(Original Miix) - YouGotMe - 17.03.2018

Cześć wybacz mi ale aranż bez składu i z random soundami, bez szczególnego motywu przewodniego, mało co się tu klei. Pracuj


RE: Damis-Cthubat(Original Miix) - chrisB# - 18.03.2018

No tak mnie dzisiaj wzielo na Trance i cholerka nic dobrego nie trafilo sie. Ty tam powymyslales jakies poplatanie z pomieszaniem - moze jest to jakas ucieczka od schematow. Bo tego jest masa i zlewa sie. Ale kawalek lezy totalnie w sprawie miksu. Te skoki na volumie sa okropne. Nie bede kopiowal przedmowcow. Narazie jest bardzo slabo. Pozdrawiam.


RE: Damis-Cthubat(Original Miix) - DanPi30 - 6.07.2018

Wszystkie poziomy głośności do poprawy!! Stopa? Aż uszy bolą. Kawałek brzmi nierówno. Te dziwne melodie padów i screech za bardzo odstają od tego bębnienia. Aranżacyjnie nie podszedł mi ten numer. Kolego, za bardzo pomieszałeś.