MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA LOSTVERX - trip on arsenic - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA LOSTVERX - trip on arsenic (/temat-electronica-lostverx-trip-on-arsenic)



LOSTVERX - trip on arsenic - LOSTVERXX - 10.03.2018

Cześć, wrzucam mój najnowszy numer. Tytuły będą nawiązywać do kryminałów itp. spraw. To jest cień ludzkiego gatunku, który idzie za nami od niepamiętnych czasów, tworząc 'historię zbrodni'.




RE: LOSTVERX - trip on arsenic - Plague - 11.03.2018

Tutaj pasowałby mi werbel z mocniejszym uderzeniem a nie claps i od czasu do czasu snare. Poza tym rytm perkusji mógłby być wolniejszy - tak to widzę. Brzmi to jak soundtrack moim zdaniem.


RE: LOSTVERX - trip on arsenic - YouGotMe - 11.03.2018

Drażni mnie ułożenie tego deep padu bo jak dla mnie on w całokształcie fałszuje na jednym klawiszu od 0:35 i nie pasuje aranżacyjnie


RE: LOSTVERX - trip on arsenic - PureInstinct - 13.03.2018

Według mnie ten pad jest świetny. Same tekstury utworu również mnie zachwyciły. Jedyne do czego bym się dorzucił - to tylko reeverb na snare, poszerzyłbym go jeszcze mocniej, by zbudował jeszcze większą głębię i wzmacniał mocną część rytmu. Stopa według mnie do wymiany, fajnie, że przy takim basistym utworze jest krótka, ale ma dosyć słaby dół, przez co bardziej 'kłuje' jego góra, niż chodzi mięciutko 'pod bassem', jak w tego typu utworach.
Bynajmniej, dla mnie dobra robota.


RE: LOSTVERX - trip on arsenic - LOSTVERXX - 14.03.2018

Dzięki @PureInstinct :) Tak, zdjąłem trochę basów ze stopy sądząc, że przesadziłem. Przez to nie ma tzw. "efektu pier--lnięcia". Bass w poprzedniej wersji był bardziej mięsisty. Widać nie ma potrzeby się ograniczać.


RE: LOSTVERX - trip on arsenic - LOSTVERXX - 14.03.2018

Wrzucam wersję podrasowaną z innym clapem na ju tube

https://www.youtube.com/watch?v=ChQb-MmUyek


RE: LOSTVERX - trip on arsenic - Pantograf - 18.03.2018

Spoko kawałem w dark ambientowym klimacie, z tego szybkiego bitu bym zrezygnował a użył więcej tego snera który słychać w poprawionym kawałku. Przy okazji przesłuchałem TOTEMS jest ok.
Pozdrawiam.


RE: LOSTVERX - trip on arsenic - LOSTVERXX - 19.03.2018

@Pantograf dzięki za odsłuchanie i info o Totems. Tak, trochę za dużo clapa użyłem. Przy następnym kawałku, postaram się bardziej to zbalansować :)


RE: LOSTVERX - trip on arsenic - Mocade - 20.03.2018

Po arszeniku to raczej już nie będziesz mieć żadnego tripu. I choć nie mogę jakoś połączyć ścieżki którą zaprezentowałeś z klimatem kryminalnym, to technicznie podoba mi się brzmienie całości. W aranżacji trochę tylko za dużo klaskaczy Rubika, ale 4/5 to dobra ocena. Pozdrawiam.


RE: LOSTVERX - trip on arsenic - LOSTVERXX - 20.03.2018

Zastosowałem tu taki mały sarkazm ;) cały trip polega na kilku sekundach, dzielących od śmierci. No więc ktoś otruty, zanim umrze ma przedśmiertne jazdy.
Nigdy nie słuchałem Rubika.


RE: LOSTVERX - trip on arsenic - damnscrth - 20.03.2018

Te dźwięki ustawił byn inaczej - stopa może byc ale werbel mizeria. słabo go słychać. melo jakieś leniwe i nie za bardzo wpada w ucho. pady dziwaczne. ni jak się mają do melo. clap do wymiany. Jesli ma to być trip po arszeniku to jakoś słaby – raczej zły trip po skręcie. Ogólnie trzeba jeszcze dopracować numer. nuda.


RE: LOSTVERX - trip on arsenic - Shabboo Harper - 21.03.2018

Hey LOSTVERXX. Klimat osobliwie ponury, w którym odległe melodyjne Piano tudzież nieregularny (wręcz ekstatyczny) Beat, nie do końca sprzyja "wtopieniu się" w tajemną mroczność Twego tematu. W efekcie aura jest sporo frapująca w swej "przewodniej myśli". Technicznie? Balans głośności ścieżek wart większej troski; Kick konkretny, także Bass prezentuje się nader przyzwoicie; Clap zbyt metaliczny, porywczy... Wszelako, reszta (ascetycznych i sporo powtarzalnych) tonów jest już niestety znacznie "przykryta"; choćby, proszę spójrz jak Snare nietęgo wyraża się. Feler tyczy również stereofonicznego, silnie subowego Pad'a. Takowy ton zawsze będzie "mulił" większość dźwięków w miksie. Cóż wtedy czynić? Sugeruję: Layering pozostałych instrumentów; Side Chain (zwłaszcza zależny częstotliwościowo) plus equalizacja. Generalnie, Twój "Trip On Arsenic" piętnuje sui generis aranż. Tyle ode mnie... :)


RE: LOSTVERX - trip on arsenic - LOSTVERXX - 21.03.2018

Dzięki za opinie i konstruktywną krytykę. Pozdrawiam


RE: LOSTVERX - trip on arsenic - michxxy - 13.04.2018

Najbardziej denerwuje mnie w tym kawałku monotonia. Dodałes jakieś tam efekty niech będzie ale w sumie nic interesującego się tutaj nie wydarza. Ten gruby pad basowy jest straszny - on za bardzo góruje w tym kawałku i coś tam fałszuje. Pan Yougot me ma rację. Po za tym clapy po prostu przyprawiają o ból głowy - perka nie za bardzo jest tutaj dopracowana. Musisz jeszcze posiedzieć nad miksem bo traczek jest bardzo zamulony. :|


RE: LOSTVERX - trip on arsenic - Burning Car - 14.04.2018

Dobrze zmiksowane. Ogólnie fajne - no mogłoby się troszkę więcej dziać i no i unikałbym stopy grającej 1,2,3,4 zrobiłbym jakiś bardziej pokręcony podział- no ale nie mnie o stopie dywagować sam czasami mam z nią niezłe "zagwostki". Zasłużona 5-tka.