MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
topka - co wy myślicie - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Kosz (https://musicproducers.pl/forum-kosz)
+--- Wątek: topka - co wy myślicie (/temat-topka-co-wy-myslicie)



topka - co wy myślicie - tommbeat@95 - 11.03.2018

Ja nie bedę sie juz czepiał że znowu Hip Hop nie znalazł się w waszej topce. to już normalka. :| ale tak jakos mnie wzieło i posidzialem sobie dlużej. Na shoutboksie az po oczach daje "zaglosuj" wiec pogladałem sobie dzisiaj forum te wszystkie działy - te traczki i komenty. Ja tam już mam gdzies ze dwa numery z topki z tego miesiąca maja po jednym komencie, jeden wałek to nawet jest zjechany i bez gwiazdek. Ja nie kapuje dlatego mam kilka pytań:

kto wymyślil ze to tzw jury składa się z tych osób co sie składa??? Na jakiej podstawie to właśnie wy wybieracie numery do topki? wasza aktywność jest prawie ZEROWA. nie piszecie komentów pod wałkami. nie doradzacie. praktycznie ZERO udzielania się. czasem coś tam w Trance Oproject rzuci. dział Hip Hop - Maciek- leży. już MariQ wiecej robi niż ty. kto to jest Loco? od kiedy member ocenia House? skad on sie wział? Electronica- najwiekszy i najpopularniejszy dział - lezy i kwiczy. Morawski - dwa komenty dla erora w całym miesiacu. w lutym żaden. KPINA. totalna. to samo z Drum & bassem - Piral - nic. Ludzie to ma byc dla was wyróżnienie!!! kuźwa. Ocenianie i wybieranie kawałkow do topki. a wy przypominacie kólko wzajemnej adoracji z shoutboksa lub tego nowego Discorda. Macie w dupie co sie dzieje na forum i czytacie komenty innych aktywnych a potem sobie dobieracie to co wam pasi. gowno warta jest ta topka jesli ci co wybieraja nie mają opini. inni za was wykonuja te robotę. ŻENADA.
ja się pytam jak to jest ze nowi na przyklad taki kolega You Got Me napisał w tym albo tamtym miesiącu wiecej niz kazdy z was razem wzieci. albo czemu Integral nie jest w jury zna się na produkcji ma wiedze i umie pisac na logikę , bez ściemy. albo Stroke też jakos sie udziela w housie. Albo czemu Shabbo Harper nie jest w jury? ona pisze przeciez tutaj najwiecej do rzeczy i składnie. Ma wiedze i ma najwiecej reputacji. jak widać. ja się pytam dlaczego????
Pytam dlaczego to wy macie decydować o kawałkach innych i ot ym kto jest w topce. Ja uważam ze na to nie zasługujecie. Ludzie od topki muszą coś robić - jakoś udzielać się - pisać, oceniać a potem wybierać i kto wie moze jeszcze uzasadnic taki wybór. tak powinno być. a wy? nietykalni i leniwi. ja myśle ze trzeba zmienic jurorów od topki. może trzeba pomysleć o jakiejś ankiecie czy co?
A co do samej topki. w ogóle bezsensowen jest dawanie głosów gdy widać wszystko- ta jawność jest dziwna i prowokuje. Ludzie przykładowo pewnie głosują zgodnie z wynikami aktualnymi a nie na to co im si,e podoba. Wiele osób tutaj ma swoich kolegów forumowych i nie mówcie, że gdy widziecie np 5 do 4 na kumpla to nie podbijacie mu. WSZYSTKO powinno być TAJNE do ogłoszenia wyników.
czytałem też to co K napisał o topce i Morawski nie pilnuje terminów - punkt 4. Nie zgadza sie też punkt 5. nic się tutaj nie trzyma kupy!!!
A co wy o tym myślicie? macie jakieś zdanie czy wam jest to obojętne? chociaz gdy si e patrzy na to ile osób głosuje z wszystkich użytkowników - a liczba spada w sumie - można to sprawdzić to na serio ta topka nie jest dużo warta.


RE: topka - co wy myślicie - Mocade - 11.03.2018

Słowo "Juror" na tym forum ma dość luźne znaczenie, bo defacto jurorami są wszyscy userzy którzy dodają komentarz. Co prawda jedni rzucą ci tylko "fajny wałek 2/10" a drudzy się rozpiszą, ale ostateczny werdykt jest zależny od tego czy wybijesz się ponad wymagany próg (ocena 4.5), a to zależy od nas wszystkich. Wtedy twój utwór ląduje w kategorii najlepszych, gdzie ma szansę być wytypowanym do topki przez jurora. Czemu nie wrzucają komentarzy? sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie.

Cytat:WSZYSTKO powinno być TAJNE do ogłoszenia wyników.


Cytat:Pytam dlaczego to wy macie decydować o kawałkach innych i ot ym kto jest w topce.
A czemu nie? Chcesz to się zgłoś skoro umiesz pisać takie sprzeciwy, mogę cię poprzeć.

Mam nadzieję że pomogłem.


RE: topka - co wy myślicie - In-Tegral - 11.03.2018

Jedziemy od początku... Co do hiphopu i topki to Funkyfella pozamiatał topkę kilkukrotnie, co z resztą widać po jego profilu. Cała ekipa jury składa się z osób, które się interesują w danych gatunkach (którymi się opiekują), mają wiedzę z produkcji (nie produkują od roku czy dwóch tylko znacznie dłużej) + CHCIELI się podjąć tego wyzwania jakim jest topka i CHCĄ to robić dalej. Pisząc o reputacji i o tym kto się zna zapomniałeś dodać, że te osoby w jury również są osobami z największą ilością reputacji, która nie wzięła z kosmosu. Nie udzielają się tak na forum jak kiedyś co nie znaczy, że nie pomagają. Nie trzeba pisać komentarzy by komuś pomóc, można to robić poprzez PW (korzystając, piszę po raz kolejny, jeżeli ktokolwiek chce żebym przesłuchał jego demo i pomógł w miksie lub w jakiejś kwestii, niech pisze do mnie na PW, odpisuję ZAWSZE). Lecimy dalej... Ania (Shabboo) podjęła się wcześniejszej wersji topki ale nie wypaliła, teraz nie jest w jury, dlaczego? Nie wiem, może nie ma ochoty, może nie ma na to czasu, nie nasza sprawa. Mnie również poruszyłeś w temacie i od razu odpowiadam : ja się tego nie podejmuje, bo nie mam na to czasu, mimo że ze "studia" ostatnio prawie nie wychodzę.

Koleżeństwo na forum zawsze będzie w mniejszym lub większym stopniu. Trzeba też pamiętać że nasze oceny muzyki ZAWSZE ale to ZAWSZE będą subiektywne, więc topkę należy traktować z przymrużeniem oka, jako fajną zabawę, a nie rywalizację o "złote kalesony".

@Edit. Warto dodać, że Mat akurat poświęca dużo czasu na forum, prowadząc playlisty i zarządzając głównie topką Z WŁASNEJ INICJATYWY i za to należy Mu się szacunek.


RE: topka - co wy myślicie - OProject - 11.03.2018

Ja nie komentuje jak kiedyś m.in. dlatego że muszę słuchać i oceniać kilkanaście utworów z działu Trance + Hardstyle itp. a potem jeszcze głosować w topce czyli kolejne 20 utworów słuchać i oceniać :P
Nie dostaje za to pieniędzy xD czasem napisze jakiś komentarz, ale przy dobrych utworach nie zawsze trzeba coś poprawiać bo zazwyczaj są na dobrym poziomie ;)
Co do innych Mateusz ma do słuchania chyba z 10 razy więcej utworów, w dodatku jeszcze wszystko liczy i organizuje, także jemu nic nie można zarzucać.
Moje utwory np. oceniają zaufane osoby na PW bo wole najpierw dostać komentarze i potem móc poprawić coś i dopiero wysłać do labelu jeżeli się nadaje xd

Kiedyś pisałem więcej komentarzy, ale teraz jakoś już mniej mi się chcę xd

Co do hip hopu, sam czasem dawałem takie propozycje z działu remixów, poza tym nie oszukujmy się że to forum jest raczej bliższe muzyce tanecznej niż hiphopowi (chodzi o większość osób) Ja kieruje się nie tylko swoją opinią o utworze, czasem biorę pod uwage także ocenę i komentarze innych.

Na forum jest kilka tysięcy osób, dlaczego 10-20 osób miało by robić wszystko za wszystkich? ja komentowałem setki czy tysiące utworów ale jest tutaj wiele osób które ma wszystkich w dupie i sami nie komentują, a potem płaczą że nikt im traka nie ocenił xd


RE: topka - co wy myślicie - Mat.Mor.Raw - 11.03.2018

tommbeat@95, Dzięki za zainteresowanie się tematem Top7. Poruszyłeś swoim postem kilka ważnych kwestii, mam nadzieję, że część już się wyjaśniło. Ja dodam jeszcze kilka słów od siebie. Szkoda, że zamiast w sposób konstruktywny zasugerować usprawnienia, ale też zwrócić uwagę na pozytywne strony tego co tutaj robimy, postanowiłeś wyłącznie agresywnie skrytykować całą inicjatywę. Mimo wszystko zachęcam Cię do udziału w kolejnych głosowaniach, wspieraniu nas na facebooku i posłuchaniu naszej playlisty na soundcloudzie.

tommbeat@95 napisał(a):jeden wałek to nawet jest zjechany i bez gwiazdek. Ja nie kapuje

Do topki trafiają również utwory wydane w ostatnich dniach miesiąca, które nie zdążą nawet zdobyć komentarzy, ale ponieważ przy wyborze utworów słuchamy absolutnie wszystkiego z poprzedniego miesiąca, więc wyłapujemy również bardzo dobre utwory, które jeszcze nie mają gwiazdek.
Dodatkowo odsyłam Cię do tematu, który wyjaśnia, dlaczego jedne utwory mają więcej komentarzy/gwiazdek, a inne mniej. http://musicproducers.pl/temat-forum-dlaczego-nikt-nie-odpowiada-w-moim-temacie


tommbeat@95 napisał(a):a wy przypominacie kólko wzajemnej adoracji z shoutboksa lub tego nowego Discorda. Macie w dupie co sie dzieje na forum i czytacie komenty innych aktywnych a potem sobie dobieracie to co wam pasi. gowno warta jest ta topka jesli ci co wybieraja nie mają opini.

Proponuję zmienić ton wypowiedzi, wypowiadasz się w sposób agresywny, zupełnie nie na miejscu.

tommbeat@95 napisał(a):inni za was wykonuja te robotę

Na forum jest ponad 8500 zarejestrowanych użytkowników. Bardzo liczymy na komentarze/ gwiazdki wszystkich i bierzemy je pod uwagę podczas selekcji utworów. Jak koledzy napisali powyżej, cały proces wydawania Top7 co miesiąc wymaga dużo zaangażowania. Zwróć uwagę, że od ponad dwóch lat każdego miesiąca bez przerwy organizujemy głosowanie Top7.
W ciągu ostatnich kilku lat napisaliśmy wiele recenzji utworów na forum i mamy nadzieję, że inne osoby też się włączą w ten proces.


tommbeat@95 napisał(a):ja się pytam jak to jest ze nowi na przyklad taki kolega You Got Me napisał w tym albo tamtym miesiącu wiecej niz kazdy z was razem wzieci. albo czemu Integral nie jest w jury zna się na produkcji ma wiedze i umie pisac na logikę , bez ściemy. albo Stroke też jakos sie udziela w housie. Albo czemu Shabbo Harper nie jest w jury? ona pisze przeciez tutaj najwiecej do rzeczy i składnie. Ma wiedze i ma najwiecej reputacji. jak widać. ja się pytam dlaczego????


W Jury są osoby zarówno doświadczone w produkcji, jak i osoby wszestronnie zainteresowane muzyką, które potrafią docenić każdy gatunek na forum, jak i osoby, które praktycznie codziennie są na forum, wiedzą co się dzieje na forum, komunikują się ze sobą na bieżąco i są w stanie prowadzić Top7 nieprzerwanie przez ponad 2 lata.


tommbeat@95 napisał(a):A co do samej topki. w ogóle bezsensowen jest dawanie głosów gdy widać wszystko- ta jawność jest dziwna i prowokuje. Ludzie przykładowo pewnie głosują zgodnie z wynikami aktualnymi a nie na to co im si,e podoba. Wiele osób tutaj ma swoich kolegów forumowych i nie mówcie, że gdy widziecie np 5 do 4 na kumpla to nie podbijacie mu. WSZYSTKO powinno być TAJNE do ogłoszenia wyników.


Nie jest naszym celem wprowadzanie takiego rygoru, raczej próbujemy wyłowić najlepsze utwory, a nie wprowadzać sztuczną atmosferę tajności.


tommbeat@95 napisał(a):czytałem też to co K napisał o topce i Morawski nie pilnuje terminów - punkt 4. Nie zgadza sie też punkt 5.


Temat opisujący Top7 wymaga małej aktualizacji. Proces topki uległ niewielkim zmianom, żeby dać więcej czasu na selekcję utworów, głosowanie i tworzenie playlisty na soundcloudzie. Dzięki za zwrócenie na to uwagi, zaktualizujemy.


tommbeat@95 napisał(a):chociaz gdy si e patrzy na to ile osób głosuje z wszystkich użytkowników - a liczba spada w sumie - można to sprawdzić to na serio ta topka nie jest dużo warta.


Liczba głosujących jest stabilna i od roku utrzymuje się na mniej więcej takim samym poziomie. Biorąc pod uwagę, że całe głosowanie odbywa się w pełni dobrowolnie, bez żadnych nagród, bez promocji komercyjnej, jest to wynik adekwatny i akceptowalny.



RE: topka - co wy myślicie - tommbeat@95 - 12.03.2018

Dzięki Panowie za odpowiedzi i za zainteresowanie. Poczytałem sobie to wszystko co napisaliście - dzieki, no i dalej posiedziałem poszperalem. No to jedziemy dalej.
Mocade ty napisałeś: "Słowo "Juror" na tym forum ma dość luźne znaczenie, bo defacto jurorami są wszyscy userzy którzy dodają komentarz. Co prawda jedni rzucą ci tylko "fajny wałek 2/10" a drudzy się rozpiszą, ale ostateczny werdykt jest zależny od tego czy wybijesz się ponad wymagany próg (ocena 4.5), a to zależy od nas wszystkich. Wtedy twój utwór ląduje w kategorii najlepszych, gdzie ma szansę być wytypowanym do topki przez jurora."
No powiem ci kolego, ze twoja naiwnosc to mnie po prostu rozbroiła. Jestem na jeszcze dwoch forach i niejedno widziałem. Słuchaj dla mnie "Juror" musi coś znaczyć a nie byle jakiś "komentator" przyjdzie napisze ci jakiś bzdet "fajny walek" i co porównujesz go do tych userów którzy na serio słuchają i piszą z sensem bo SIĘ ZNAJĄ i MAJĄ DOŚWIADCZENIE. Dalej, ostateczny werdykt? Bo wybijesz się ponad 4.5 bo to zależy od "nas wszystkich". No jasne, mówisz tutaj o tych gwiazdkach. Chłopie, te gwiazdki to totalne bagno. A co jeśli jkilka osób nie lubi cię na tym forum albo kilka osób nienawidzi tego co robisz i cholernie chce cie udupić, tak ci obnizyc wartosc kawałka ze zawsze bez wzgledu na co co robisz wpieprza ci 1 gwiazdke. Gówno zrobisz i nota leci w dół. a co jesli z czystej złośliwości wklepią ci 1. Nie wierzysz? No to wyobraź sobie, że ja ci własnie dziś dałem jedną gwiazdkę przy twoim wałku - sory kolego. Tak mowie to bez bicia. przyznaje sie. jeszcze raz SORY!!! :P Ale zrobilem to specjalnie ze bys sie na wlasnej skórze przekonał jak to działa. I co? nic mi nie zrobisz jak wielu innym - bo to jest anonimowe bo każdy ma do tego "prawo" bo kazy jak chce komus dowalic to to zrobi. I co? Taki utwor nawet genialny, mega dobrze zrobiony NIE DOSTANIE SIE do "kategorii najlepszych" czy tam wyróżnionych jak widzę - bo się zmieniło. NIE MA SZANS bo jakis dupek z innym dupkiem obnizyli ci twoje gwiazdki. a ile kawałków naprawde fajnych przepadnie bo wogole nie dostanie wymaganje ilosci gwiazdek - tzn nie uzbiera bo ludzie nie pisza albo nie daja tych pieprzonych gwiazdek. ja mysle ze albo gwaizdki moze dawac ten co pisze post. albo trza zlikwidowaz te gwiazdki i tylko lecimy na komentarzach gdzie ten co pisze na koncu zaznacza na ile ocenia traczek 3/5 albo 5/5. to jest wtedy uczciwe i jakos ma sens. dzisiaj gwiazdki to rynek złośliwosci zawisci kolesiostwa i hxj wie czego jeszcze. ty zobacz - dzisiaj sobie poogladalem nowosci - Tenzu z HH ma juz 3 gwiazdki i zero komenta. a Modaffin ma 5 i zero komenta. ty widzisz jak to dziala???
A coo do bycia jurorem jak sam pewnie poczytałes - to wcale nie musisz pisac komenty by nim byc - wystarczy ze bedziesz słuchał wałki czyli odsluchiwał bo nie oszukujmy się wiemy jak to wyglada po minucie po dwie i mamy wałek "oceniony".

Integral. co to znaczy ze "Funkyfella pozamiatał topkę kilkukrotnie"??? to co teraz jak ziomuś coś wrzuci na forum be zwzgledu na jakoś to nie bedzie nominowany? bo co znwou pozamiata? I co? ci co wcześniej pozamiatali i wygrali topki kilka razy to już nie będą nominowani mimo i wciąż ich wałki mają poziom i fajne komenty. idą w zapomnienie bo już im się nie nalezy? co to za myślenie??? Pewnie mozna myslec - innym trzeba dać szanse. no tak ale ma sie liczyć jakosc produkcji. kuźwa to jest topka. dla ciebie to fajna zabawa to spoko a dla innych moze nie a moze to wizytowka forum - moze dobra reklama tego ze są tu mega uzdolnieni producenci, ze ich walki brzmia na dobrym albo barzdo dobrym poziomie. ja myslę ze jak bedzie zawsze wszystko traktowac w zyciu z przymruzeniem oka to bedziemy zmierzac do byle jakosci i ludzie nie beda nas traktowac powaznie. ty masz takie zdanie o topce - ja inne. i zgadzam sie z toba ze topka to wynik subiektywnych ocen i zgadzam się tak jak piszesz: "Koleżeństwo na forum zawsze będzie w mniejszym lub większym stopniu" dlatego ta topka naprawde nie jest duzo warta. Dalej. Piszesz: "Cała ekipa jury składa się z osób, które się interesują w danych gatunkach (którymi się opiekują), mają wiedzę z produkcji (nie produkują od roku czy dwóch tylko znacznie dłużej) + CHCIELI się podjąć tego wyzwania jakim jest topka i CHCĄ to robić dalej. Pisząc o reputacji i o tym kto się zna zapomniałeś dodać, że te osoby w jury również są osobami z największą ilością reputacji, która nie wzięła z kosmosu." Ja myslę, że tutaj przesadziles z tym lukrem. Tu na forum duzo osob produkuje od lat - wiec to nie jest zaden argument i tez ma wiedze - i mysle ze znacznie wieksza - to widac po jakosci postow. Ich "chcica" mnie nie interesuje. sorki. Ja tez chce i co z tego???? a punkty reputacji? z tego co widać Morawskiego, Maćka i Loco nie ma na liscie. i właśnie tu też się z toba zgodzę ta REPUTACJA nie wzięla się z kosmosu. Czyli co? forumowicze szanują ich komenty (chociaz piral nic ostatnio nie napisał) ufaja im???
Co do Shaboo nie wiem o co chodzi z tą "wcześniejszą wersją topki". Ale jestem ciekawy czemu nie ma jej w jury. niegłupio pisze jest na czele reputacji. niech powie chyba ze sie boi.
Fajnie ze pomagasz na PW ale to inna beczka - i nie ma nic wspólnego z topką.
"@Edit. Warto dodać, że Mat akurat poświęca dużo czasu na forum, prowadząc playlisty i zarządzając głównie topką Z WŁASNEJ INICJATYWY i za to należy Mu się szacunek."
Ja szanuje - robi playlisty spoko. promuje na FB - spoko - wczoraj widzialem. ale jego udział "w opiece" działu Electronica jest dla mnie równy ZERO. Sorki Mat ale tak jest. No własnie - bo co my albo wy rozumiecie pod hasłem "opieka". Bo jesli słuchanie sobie kawałków prywatnie i anonimowe później wybieranie to to jest nieporozumienie. Opieka działu to pilnowanie jego doradzanie publiczne ludziom by inni tez to widzieli i się uczyli, pisanie komentów. To chyba to jet to. czy ja się myle?? Nie? Dla mnie żaden z jurorów NIE SPEŁNIA SIĘ w tej roli. A co do własnej inicjatywy kazdy kto tu zaglada, spedza czas i pisze lub daje inne rzeczy do analizy tez robi to własnej inicjatywy.

Oproject - ty to wgóle napisałeś tak ze koń by się uśmiał xD: "Ja nie komentuje jak kiedyś m.in. dlatego że muszę słuchać i oceniać kilkanaście utworów z działu Trance + Hardstyle itp. a potem jeszcze głosować w topce czyli kolejne 20 utworów słuchać i oceniać :P". Słuchać - ok, głosować - ok (aleee to wysiłek!!!!). wiec nie przesadzaj. ale musze to powiedziec z jury jestes najaktywniejszy w pisaniu. tez to sprawdziłem. działu Hardstyle juz nie ma z tego co widziałem. Pewnie ze nie dostajesz kasy - nikt tutaj nie dostaje i nie robi z tego afery. Dalej piszesz: "Co do innych Mateusz ma do słuchania chyba z 10 razy więcej utworów, w dodatku jeszcze wszystko liczy i organizuje, także jemu nic nie można zarzucać." Ja do jego liczenia i organizowania nic nie mam - powtórze dla mnie na chłopski rozum "opieka" o ktorej mówi Integral to coś innego niz tylko słuchanie i liczenie - może ktoś inny powinien ten dział przejąc??? Dla mnie taka wymiana jury byłaby egzaminem dla innych. Moze trza spróbować - bo słuchać to każdy potrafi. a dobrze skomentować i uzasadnic już nie - a taki powinien byc juror.

No i ty Mat Mor Raw napisałes sporo ale ogólnie. Ty uważasz ze agresywnie krytykuję. no wiesz mogę być być dyplomatyczny ale nie przesadzaj. moje jak ty to piszesz "konstuktywne zasugerowanie usprawnienia" opisałem dzisiaj juz wyzej nie bede sie powtarzał - kim powinien byc juror i na czym polega "opieka". playlisty słucham badź spokojny - słucham tez znacznie wiecej i lepszych kawałków z forum niż wy wybieracie. ale to już moja sprawa. xD doceniam twoje "liczenie" i promo na FB - za to szacun. Reszta? dla mnie powtórzę - leży.
Ty piszesz: "Do topki trafiają również utwory wydane w ostatnich dniach miesiąca, które nie zdążą nawet zdobyć komentarzy, ale ponieważ przy wyborze utworów słuchamy absolutnie wszystkiego z poprzedniego miesiąca, więc wyłapujemy również bardzo dobre utwory, które jeszcze nie mają gwiazdek." No nie. Utwory bardzo dobre - które nie mają gwiazdek i komentarzy??? No to na czym polega ta ich "bardzo dobroć". że są? Ludzie, to chociaż wy się pofatygujcie i uzasadnijcie czemu ten a nie innych wałek trafił do topki!!! Napiszczie coś. Ja chcę wiedzieć - założe się też wielu innych też- tylko nie mają jaj do tego się przyznać i pisać i dopytywać się. Ja chce wiedzieć - chcę zrozumieć. Muza to dla mnie wszystko - nie tylko HH. Ale topka coś znaczy - to jest jak reprezentacja setki kawałków z caaaaaałego miesiąca. Ja chcę wiedzieć czemu ten a nie inny wałek jest w topce ponoc najwiekszego forum w polsce??? Dalej pouczasz mnie do mojego tekstu: "a wy przypominacie kólko wzajemnej adoracji z shoutboksa lub tego nowego Discorda. Macie w dupie co sie dzieje na forum i czytacie komenty innych aktywnych a potem sobie dobieracie to co wam pasi. gowno warta jest ta topka jesli ci co wybieraja nie mają opini." i piszesz: "Proponuję zmienić ton wypowiedzi, wypowiadasz się w sposób agresywny, zupełnie nie na miejscu." No dobrze - niech ci będzie. Panie wrażliwy. Poprawiam: "Macie w głębokim poważaniu to co się dzieje na forum i i czytacie komenty innych aktywnych a potem sobie dobieracie to co wam pasi. Nic nie jest warta ta topka jesli ci co wybieraja nie mają opini." Lepiej? To nie zmienia faktu - ze tak jest. I Oproject to potwierdził i jeszcze napisał, że mu się nie chce. Piszesz dalej: "Bardzo liczymy na komentarze/ gwiazdki wszystkich i bierzemy je pod uwagę podczas selekcji utworów. Jak koledzy napisali powyżej, cały proces wydawania Top7 co miesiąc wymaga dużo zaangażowania. Zwróć uwagę, że od ponad dwóch lat każdego miesiąca bez przerwy organizujemy głosowanie Top7. W ciągu ostatnich kilku lat napisaliśmy wiele recenzji utworów na forum i mamy nadzieję, że inne osoby też się włączą w ten proces."
Boże to brzmi jak ulotka reklamowa. Chłopie, jest idea top7? jest. więc to robicie. zgodziliście się. O co chodzi? Mamy na waszą cześć pisac hymn? Nie kapuje? Organizujecie głosowanie w swoim gronie - my użytkownicy nic nie wiemy - jakie wałki - jaka selekcja - jakie uzasadnienie. Dostajemy siedem numerów i tyle. A potem totalna już amatorka z tą jawanością głosowania.Ty mówisz - "Nie jest naszym celem wprowadzanie takiego rygoru, raczej próbujemy wyłowić najlepsze utwory, a nie wprowadzać sztuczną atmosferę tajności."
Tak? No to ujawnijcie swoje "wewnętrzne" głosowanie. To jak każdy z was głosował, że te a nie inne kawałki są w top 7. Pokażcie ten wasz brak "tajności". I tak nie zmienie zdania - jawne głosowanie - to jawne zawiązywanie koalicji. nie rozumiesz tego??? To ci tłumaczę. Wchodzi gosciu zagłosować na kilka godzin przed zamknięciem topki i widzi u dwóch oceny 6 i 7 a reszta po 1 i 0. Zadaj sobie pytanie teraz jakie jest prawdopodobieństwo, że ten gość zagłosuje zgodnie ze swoim no powiedzmy sumieniem nie patrząc na głosy lub zagłosuje wybierając tylko z ttych dwóch, którzy mają szanse? W trakcie głosowania nie powinno być podglądu na oddane głosy aż do ogłoszenia wyników. I tyle w temacie. Może załapiesz. No i na koniec - ty piszesz: "W Jury są osoby zarówno doświadczone w produkcji, jak i osoby jak i osoby, które praktycznie codziennie są na forum, wiedzą co się dzieje na forum, komunikują się ze sobą na bieżąco i są w stanie prowadzić Top7 nieprzerwanie przez ponad 2 lata."no to ja mam pytania: co to znaczy doświadczone w produkcji? Mają jakieś wydania? Czymś sie mogą pochawlić? czy coś umieszczają na forum żeby można było sprawdzić ich jakość produkcji? w końcu to juror ocenia innych no to niech pokaże swoje wałki - jak je robi. jak jest uzdolniony? co to znaczy "wszestronnie zainteresowane muzyką, które potrafią docenić każdy gatunek na forum"??? to znaczy że taki Maciek słucha house i tam ocenia? Czy taki Loco słucha HH i tam coś pisze? A może taki piral siedzi w Transie i Elektronice? Albo ty Mat komentujesz dział drum & bass? nie kumam. albo to - "wiedzą co się dzieje na forum, komunikują się ze sobą na bieżąco" - w to nie wątpie. coś tam da się poczytać z tego waszego shouboksu czy discorda. tu się nie wpieprzam to znaczy nie wtrącam. he he. no i to - "są w stanie prowadzić Top7 nieprzerwanie przez ponad 2 lata." - no nie wszyscy. sprawdziłem jurory się zmienili. też nie wiemy czemu tych wybrano i kto wybrał???
Co do zwrócenia uwagi o regulaminie punkt 4 i 5 - nie ma sprawy!
No i to: "Liczba głosujących jest stabilna i od roku utrzymuje się na mniej więcej takim samym poziomie. Biorąc pod uwagę, że całe głosowanie odbywa się w pełni dobrowolnie, bez żadnych nagród, bez promocji komercyjnej, jest to wynik adekwatny i akceptowalny." No wiesz też to sprawdziłem - liczba głosujących spada. max było 88 a min. 21. ostatnio ledwie do 30 idzie. Na 8,5 tys. ludzi to "mega superancki" wynik. xD xD to się da sprawdzić. no ale jesli i ty uważasz że jest to "wynik adekwatny i akceptowalny." to gratuluje. no ale ty na to nie ma już wpływu a może ty i wasze jury ma? wystarczy zmienić zasady albo postawę i może ludzie inaczej spojrzą na tę WASZĄ topkę.
Kuźwa ale się rozpisalem. :rv: ale wy tez pisaliscie. Pozdro!


RE: topka - co wy myślicie - DelianoCarl - 12.03.2018

Temat interesujący, ponieważ sam miałem zastrzeżenia co do wybieranych utworów. Czasem odsluchiwałem na forum perełki a w TOPce znalazły się średniaki aktywnie udzielających się użytkowników.
Szerzej wypowiem się kiedy będę miał wolne.
W każdym razie, jestem na etapie przeprowadzki i "budowy" swojego kącika muzycznego menela. Ale jeśli skończę i będzie brakowało Wam kogoś do selekcji topki to jestem chętny. ;)

Pozdro


RE: topka - co wy myślicie - K - 12.03.2018

Szczerze szkoda mi tracić czasu na odpowiedź biorąc pod uwagę z jakim trudem idzie Ci czytelne pisanie. Pomijając już, że tak naprawdę nie wiadomo o co ci w ogóle chodzi. Postaram się to streścić najbardziej jak tylko się da.

Jury jest takie jakie powinno być. Nie chce mi się rozwodzić nad zaletami poszczególnych osób ani nad powodami dlaczego są w jury. Są adekwatni i swoją paplaniną tego nie zmienisz. Osoby te są bardzo długo związane z forum, są zaufane, zrobiły o wiele więcej niż 90% pozostałych użytkowników razem wzięte i nie muszą na bieżąco udowadniać zaangażowania oraz komentować wszystkich utworów. Twoje czepialstwo jest tym bardziej niepoważne, jeżeli weźmiemy pod uwagę komentarze napisane przez ciebie, tj. rozwlekanie słowa "fajne" na jedno zdanie złożone. Jeżeli jesteś spostrzegawczy to zauważysz, że w przeszłości były również publikowane wyróżnienia do topki. Były to wszystkie utwory wytypowane przez jury, a dopiero potem następowało głosowanie. Mat z tego zrezygnował i kompletnie mi to nie przeszkadza. Głosowanie jury nigdy nie będzie jawne, bo po co w ogóle miałoby być? W jakim celu? Żeby szerzyć nienawiść, bo pan juror dał mi 1, a jemu 5? Publiczne głosowanie jury nie ma po prostu żadnego sensu.

Po co się nieudolnie dwoisz i troisz skoro sam stwierdzasz, że topka nie jest dużo warta? Podzielam twoją opinie, jest ona warta bardzo mało. To zwyczajne wyróżnienie w zamkniętym, forumowym gronie. Niegdyś głosów było więcej, ponieważ m.in. wysyłane były prywatne wiadomości do użytkowników z informacją o możliwości głosowania. Mat nie ma do tego uprawnień, a ja się tym już nie zajmuje, więc frekwencja jest jaka jest. To również nie jest "ponoć" największe forum dla producentów w Polsce, tylko fakt. Nie oznacza to jednocześnie, że forum daje Ci możliwość stania się sławnym. Forum nie jest też miejscem, gdzie zrobisz ultra-hiper promocję swojej twórczości i nigdy takim nie będzie. Do reklamy potrzebujesz klientów, którymi w tym wypadku są słuchacze, nie producenci. To jest miejsce, gdzie możesz publikować swoją twórczość, wymieniać się doświadczeniami oraz uwagami, a nie nabijać wyświetlenia czy odsłuchy.

PS. Ocena wątku nie ma żadnego związku z dostaniem się do topki. Jury odsłuchuje wszystkich utworów z danego przedziału czasowego. Ocena 4.5 wymagana jest jedynie, aby utwór dostał się do działu wyróżnionych, co z resztą od półtora miesiąca się nie dzieje, bo mam inne priorytety.


RE: topka - co wy myślicie - Mocade - 12.03.2018

Cytat:Jestem na jeszcze dwoch forach i niejedno widziałem.

Śmieszek z ciebie konkretny. Ale musi cię nieźle boleć skoro pokusiłeś się o takiego tasiemca. Zazwyczaj nie lubię się chwalić, ale udało ci się osiągnąć jakieś 10% mojego przebiegu, to moje 22 forum i zapewniam cię że widziałeś jedno wielkie nic, co zresztą udowadniasz po swojej ortografii i zachowaniu. Ten temat mógłby zostać napisany w kulturalny i zachęcający do dyskusji sposób, ale zamiast tego wybrałeś podejście roszczeniowe, w rezultacie tworząc temat-rak warty kosza. Pisałem dla ciebie długi, nudny koment i pewnie pozostali także mogli mieć taki zamiar, ale jak dla mnie K zdążył jednym zwięzłym postem wyczerpać cały temat.


RE: topka - co wy myślicie - Plague - 12.03.2018

Dziwnie się trochę czuję. Miesiąc temu ktoś zasugerował że między innymi mój remix dostał się do top 7, remix - więc za dużo się nie napracowałem. W tym miesiącu udało mi się znowu dostać do top 7, tym razem zasugerowane, że niesprawiedliwie, bo tylko z jednym komentarzem.


RE: topka - co wy myślicie - PROTONE - 12.03.2018

(12.03.2018, 20:08)tommbeat@95 napisał(a): liczba głosujących spada. max było 88 a min. 21. ostatnio ledwie do 30 idzie. Na 8,5 tys. ludzi to "mega superancki" wynik. xD xD to się da sprawdzić. no ale jesli i ty uważasz że jest to "wynik adekwatny i akceptowalny." to gratuluje. no ale ty na to nie ma już wpływu a może ty i wasze jury ma? wystarczy zmienić zasady albo postawę i może ludzie inaczej spojrzą na tę WASZĄ topkę.

No i masz...

Gdyby nawet te 2,700 ludzi regularnie głosowało, to znajdzie się ten jeden, co będzie niezadowolony bo jest 8,5K userów, więc procent ubogi - no dajże spokój...

(12.03.2018, 20:08)tommbeat@95 napisał(a): trza zlikwidowaz te gwiazdki i tylko lecimy na komentarzach gdzie ten co pisze na koncu zaznacza na ile ocenia traczek 3/5 albo 5/5. to jest wtedy uczciwe i jakos ma sens

No i co? - jak się ktoś uprze i będzie chciał Ci dowalić to napisze posta "Chu.owy wałek" i da Ci 1 na 5 - myślisz że to zwalczysz?

Moim zdaniem, chłopaki z jury odwalają fenomenalną robotę!
- Po pierwsze "Primo" - nikt im za to nie płaci,
- Po drugie "Primo" - mają na to ochotę
- Po trzecie "Primo" - marnują swój cenny czas, by jakoś fajniej po prostu było na forum.

Top7 osobiście traktuję jako "extra" dodatkową atrakcję i uważam że to świetna zabawa, połączona z dodatkową motywacją, by kolejnym razem zrobić lepszy utwór "Bo tym razem się nie dostał do topki" - dla mnie bomba :)
I już nie chodzi o to, czy ten utwór akurat wygra - sam fakt dostania się do Top7 jest czymś wspaniałym.

Gwarantuję Ci - że nie wiem jakie zasady byś powymyślał, nie wiem jak byś motywował... to fakt jest taki, że pewnie 1/2 userów się zarejestrowała i znikła, z tej połowy 1/2 userów jest aktywnych tylko po to, by znaleźć rozwiązanie na jakiś problem, z tego 1/2 ma wyje..ne na top7. a kolejni są akurat obłożnie chorzy (katar) i potrafią sięgnąć po pilota tylko za pomocą żony, dziewczyny, kochanki...

Na koniec dodam, że nie warto się aż tak spinać... to tylko fajna zabawa - nie jakaś tam auto-promocja.

Pozdrawiam.


RE: topka - co wy myślicie - Shabboo Harper - 13.03.2018

Cytat:"Albo czemu Shabbo Harper nie jest w jury? ona pisze przeciez tutaj najwiecej do rzeczy i składnie. Ma wiedze i ma najwiecej reputacji. jak widać. ja się pytam dlaczego????"
"Co do Shaboo nie wiem o co chodzi z tą "wcześniejszą wersją topki". Ale jestem ciekawy czemu nie ma jej w jury. niegłupio pisze jest na czele reputacji. niech powie chyba ze sie boi."

tommbeat@95, ode mnie krótko: otrzymałam propozycję bycia jak Ty to określasz "Jurorem Topki", jednakże grzecznie odmówiłam. Jeśli pozwolisz nie będę publicznie dzielić się powodem mej decyzji. I jeszcze jedno: nie boję się. Nie jestem trwożliwą kobietą.


RE: topka - co wy myślicie - tommbeat@95 - 14.03.2018

Ja myśle ze wy to wogóle nie skapowaliscie o co mi biega. Podsumowuje w puntkatach moze wtedy bedzie to dla was zrozumiale.
- juror z topki musi sie odrozniac od zwyklego usera. Bo? jest jurorem. po prostu. musi na to zasluzyc albo przez swoja aktywnosc albo swoj dorobek artystyczny - ja takiego czegos tutaj od tych ludzi nie widze. Jeśli on wybiera i ocenia kawalki innych - musi to robic na jakiejs podstawie - wiedza i doswiadczenie a nie widzi mi się. to jest wyrożnienie. bo tak to kazdy kto tu na tym forum jest to moze byc takim juroerm.
Ty K piszesz ze topka "To zwyczajne wyróżnienie w zamkniętym, forumowym gronie" no to niech to grono chociaz uzasadni swój wybór tych 7 wałków. bo albo robi to dla siebie - to wtedy piszcie TOP7 JURORÓW DLA JURORÓW W SKŁADZIE....... albo robi to jako reprezentacja forum i wtedy nam sie wiecej nalezy info dlaczego te numery przeszły. I dalej: "Ocena wątku nie ma żadnego związku z dostaniem się do topki" - noooo to polecialeś, bardzo "zacheciłes" do pisania komentów. Ja naprawde podziwiam tych którzy pisza i się tak angazują. PEŁEN SZACUN.
K to ze ja pisze tak jak pisze to moja sprawa - inaczej nie umiem ale mi chodzi jakis cel. chcialem cos powiedziec co mysle o tym wszystkim. a to ze dostalem od was po lbie a czesc sie w ogole wypiela to trudno. ja przynajmniej to napisalem.
To ze ty K do kogos masz zaufanie no to super - ale inni uzytkownicy tego forum moga to odbierac jako bardziej kolesiostwo w wyborze takich ludzi. ja juz w to nie wnikam. Ale ty tam piszesz ze jurorzy zrobili na tym forum wiecej niz inni. Woow! takim tekstem po pierwsze nie szanujesz pracy innych - oni tez poswiecaja tutaj swoj czas za darmo - i tez słuchaja kawalków i pisza (!!!!). po drugie uzyles czasu przeszlego - bo prawda jest taka ze malo tym z topki sie chce (Mat dziala jakos organizacyjnie). tobie tez malo sie chce - patrz; ten nie szczesny dzial wyróznione. sam to napisaleś.

- ja uwazam ze jawnosc glosowania w trakcie trwania topki musi byc zakonczona. jesli juz maja byc ci jurorzy co sa (litosci!!!!) to wyniki powinny byc widoczne dopiero po glosowaniu by nie bylo cwaniactwa. teraz wszystko widac i mozna manipulowac wynikami.

- gwiazdki - naprawde sa slabe. zlosliwcy zawsze zanizą komus ocene traczku bez pisania postu. bo chca mu dopieprzyc. ty galactiX-riot - piszesz ze w komencie tez mozna komus dowalic no tak - ale malo kto sie odwazy na atak wprost i tak czy inaczej moze bedzie wiekszy ruch w postach a na pewno zawsze to wywola powod do dyskusji na temat numeru. to jest fajne.
najlepsze rozwiazanie to: piszesz komentarz - wtedy masz PRAWO dac gwiazdke.
albo wywalic te gwiazki na dobre. ja tak uwazam.
no dalej piszesz ze juorzy "marnują swój czas". xD xD xD i dalej: "Top7 osobiście traktuję jako "extra" dodatkową atrakcję i uważam że to świetna zabawa, połączona z dodatkową motywacją, by kolejnym razem zrobić lepszy utwór "Bo tym razem się nie dostał do topki" - dla mnie bomba :)" No tylko ze nie zawsze w topce sa dobre jakosciowo walki - o tym napisal DelianoCarl - sa sredniaki. wiec swoja motywacje kieruj gdzie indziej no i baw sie. powodzenia! ^P
Mocade - nie liczy sie ilosc forów. mi wystarcza te trzy. ja mysle ze musza byc pewne zasady by to wszystko trzymalo sie kupy. moze nie pisze ladnie ja mam problemy z ortografią od dziecka ale staram sie byc soba i czasem mnie ponosi. i ja wiem ze temat nie kazdemu lezy - dla co nie których jest niewygodny.
Plaque - ja nic do twoich walkow nie mam. przesadzasz chlopie. chodzilo mi o uzasadnienie wyboru traczkow do topki.
Shabboo Harper - dzieki za wyjasnienie. No fajnie ze sie nie boisz. ja tak chcialem cie sprowokowac ale sie nie dalas. he he. no masz fason.

Ja zrozumiałem jedno po waszych glosach że ta topka to raczej zabawa i nic powaznego, więc więcej głosu nie zabieram i bawcie się dalej w gronie tych prawie trzydziestu osób (włacznie z jurorami ). i tak jak kolega napisał wiekszosc ludzi tutaj ma "wyje..ne na top7". Co złego to nie ja - chcialem wywolac dyskusje i pogadac. :)
Pozdro!


RE: topka - co wy myślicie - PROTONE - 14.03.2018

(12.03.2018, 20:08)tommbeat@95 napisał(a): i tak jak kolega napisał wiekszosc ludzi tutaj ma "wyje..ne na top7". Co złego to nie ja - chcialem wywolac dyskusje i pogadac. :)

Po 1 - nie napisałem "Większość" lecz "Pewnie 1/2 userów" - czyli domniemam...
Po 2 - nie chciałeś pogadać - chcesz dać nam do zrozumienia ze Twoja racja jest Twojsza... (Być może taka apodyktyczna Twoja natura) nie wnikam...
Po 3 -
(12.03.2018, 20:08)tommbeat@95 napisał(a): no dalej piszesz ze juorzy "marnują swój czas". xD xD xD

Cytując nie ucinaj zdania w połowie - wprowadzasz w błąd innych, zmieniając całkowicie pierwotne jego znaczenie.

(12.03.2018, 20:08)tommbeat@95 napisał(a): Ja zrozumiałem jedno po waszych glosach że ta topka to raczej zabawa i nic powaznego

Dokładnie tak jest... A czego się spodziewałeś? Pieniędzy i Sławy?

(12.03.2018, 20:08)tommbeat@95 napisał(a): ty galactiX-riot - piszesz ze w komencie tez mozna komus dowalic no tak - ale malo kto sie odwazy na atak wprost

Można Grzecznie napisać że utwór się nie podoba bo ma słaby kick i dać 1. Da się???

(12.03.2018, 20:08)tommbeat@95 napisał(a): i dalej: "Top7 osobiście traktuję jako "extra" dodatkową atrakcję i uważam że to świetna zabawa, połączona z dodatkową motywacją, by kolejnym razem zrobić lepszy utwór "Bo tym razem się nie dostał do topki" - dla mnie bomba :)" No tylko ze nie zawsze w topce sa dobre jakosciowo walki - o tym napisal DelianoCarl - sa sredniaki. wiec swoja motywacje kieruj gdzie indziej no i baw sie. powodzenia! ^P

Pozwól że o swoją motywację sam zadbam i będę kierował dokładnie tam, gdzie Ja chcę a nie tam gdzie Ty mi wskażesz.

Wielki Szacunek, z mojej strony na post "DelianoCarl" - Ma do powiedzenia o tyle więcej że posiada coś do pokazania (Posłuchania) i jest w tym bardzo Dobry.

Z kolei - Kim Ty jesteś żeby dalej nam wpierać, że Twoja racja jest Twojsza?
1. Jaki masz dorobek i doświadczenie, aby twierdzić że do Top7 wpadają utwory średnie?
2. Gdzie twoje portfolio, co osiągnąłeś? Masz na koncie (Tematy: 2)
3. Jakim autorytetem możesz być dla nas? - Pochwal się czymś - na gębę mamy Ci wierzyć?
Wszystko to, co napisałeś powyżej, jest bez wątpienia Twoją subiektywną oceną... Brak argumentów...

Tylko nie mów, że oceniasz to swoim audiofilskim uchem...

(12.03.2018, 20:08)tommbeat@95 napisał(a): Shabboo Harper - dzieki za wyjasnienie. No fajnie ze sie nie boisz. ja tak chcialem cie sprowokowac ale sie nie dalas. he he. no masz fason.

Jeżeli zamierzasz celowo prowokować ludzi, to daj sobie z tym forum spokój (Nie jest to "Przykazanie" a Rada), bo łatwego "życia" tu miał nie będziesz.


RE: topka - co wy myślicie - In-Tegral - 14.03.2018

No to jeszcze raz... Wybacz, nie będę cytował Twoich odpowiedzi, po prostu napiszę wszystko ciągiem po kolei.

Pisałem o Funkym na odpowiedź Twojego "zarzutu" (coś w stylu, "bo to, że w topce hip hop nie wygra to to już normalka") a ja Ci dałem przykład, że Funky jest na tyle dobrym beatkmakerem i producentem, że potrafił wygrać topkę nawet beatami (osobiście nie głosuje prawie wcale na hip hop, chyba, że na prawdę ktoś się przyłoży i włoży w to więcej pracy). Potem napisałeś coś, wnioskując (z kosmosu), że uważam, że jak ktoś wygrał kilka razy to już potem należy się szansa innym... nie uważasz, że sam sobie przeczysz? Skoro napisałem, że Funky pozamiatał KILKUKROTNIE to chyba wnioski można wysunąć samemu. Teraz go nie ma w topce, bo nawet na forum nie zagląda już tak często, więc to chyba normalne. Dalej, znowu powątpiewasz w osoby, które są w jury i mówisz, że na forum pełno osób, które wiedzą więcej... Pewnie tak może być i pewnie znajdzie się jeszcze inna osoba, która ma jeszcze większe doświadczenie i wiedzę, ale widzisz, tutaj o to chodzi, że nie każdy chce się tym dzielić za darmo (wiedza kosztuje w dzisiejszym świecie tak jakbyś nie zauważył), a akurat te osoby się nią dzielą bez problemu. (pisanie komentarzy i dawanie ocen to też forma dzielenia się wiedzą). Nie każdemu też się chce robić to co robi aktualnie jury, więc nie wiem po co w ogóle ta dyskusja.

Co do jakości utworów w topce (również o tym pisałeś) mogę się zgodzić, ale nie bierzesz jednego czynniku pod uwagę... Czasami jest mniejszy wybór niż w innym miesiącu, czasami te osoby bardziej doświadczone nie wystawią tracka i trzeba wybrać najlepszy utwór z tych "średnich", ale to chyba nie oznacza, że jak nie ma tych super utworów jakościowo, to topkę należy przerwać, wręcz przeciwnie, dla tych osób, które już wiedzą coś więcej o produkcji, to ta topka i tak nie ma większego znaczenia, ale dla tych mniej doświadczonych dostanie się do topki, a już w ogóle jej wygranie to kop motywacyjny i docenienie starań, szkoda, że tak już na to nie patrzysz. Nie chciałem również tym tekstem dzielić tutaj ludzi na mniej lub bardziej doświadczonych, chodziło mi tylko o pokazanie topki z innej strony.