MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL na 2 monitorach - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL na 2 monitorach (/temat-fl-studio-fl-na-2-monitorach)



FL na 2 monitorach - Fantasmagorian - 12.03.2018

Cześć, jak w temacie. Da się tak? Np, aby mikser był widoczny na jednym monitorze a obszar roboczy na drugim? Albo odpalone wtyczki rozmieścić na dwóch monitorach?


RE: FL na 2 monitorach - Knifeman - 12.03.2018

Z tego co pamiętam większość elementów da się rozmieszczać dowolnie więc nie powinno być problemu.


RE: FL na 2 monitorach - Fantasmagorian - 12.03.2018

no to jak to zrobić?
Mam dodatkowy monitor podpięty pod lapka. Monitor ten ustawiłem jako główny - w lapku jako dodatkowy. Oba pracują w trybie rozszerzenia ekranu. Po odpaleniu FL-a i próbie przeciągnięcia jakiegoś okna, po prostu chowa się na krawędzi a na drugi ekran przechodzi sam kursor. Jedynie co mi się udało to przenieść górny pasek narzędzi.


RE: FL na 2 monitorach - barthus - 12.03.2018

Da się. Bardzo wygodna rzecz. Ja akurat używałem w ten sposób, że na laptopie miałem playlistę, a na podłączonym monitorze (jakieś 23 cale) resztę ;) Polecam :D

EDIT: Otwórz playlistę (F5) i w lewym górnym rogu rozwiń strzałeczką menu. Ostatnia pozycja - Detached


RE: FL na 2 monitorach - Fantasmagorian - 12.03.2018

powielam pytanie - JAK?
(12.03.2018, 19:39)barthus napisał(a): Da się. Bardzo wygodna rzecz. Ja akurat używałem w ten sposób, że na laptopie miałem playlistę, a na podłączonym monitorze (jakieś 23 cale) resztę ;) Polecam :D

EDIT: Otwórz playlistę (F5) i w lewym górnym rogu rozwiń strzałeczką menu. Ostatnia pozycja - Detached

Ooo super. Konkretna informacja. A powiedz mi czy VST da się przenosić? Pytam bo na razie nie mam jak tego sprawdzić
Już wszystko wiadomo - da się na takiej samej zasadzie - bardzo dziekuję za info.


RE: FL na 2 monitorach - STLKR CLL - 12.03.2018

Pewnie że się da, ale pamiętaj aby główny monitor był po lewej stronie


RE: FL na 2 monitorach - Fantasmagorian - 13.03.2018

Tak też mam, ale wygoda - coś niesamowitego. Teraz to dopiero można pracować. Wcześniej musiał wystarczać mi jedynie monitor z lapka o rozdzielczości 1366x768. Podczas pracy w Fl-u obszar roboczy - playlista była tak mało widoczna, że trzeba było sporo przewijać aby cokolwiek było widać. Nawet górny pasek z ikonami nie mieścił sie na całej szerokości ekranu.

Teraz mam 29 calowy monitor ultra panoramiczny 21:9 o rozdzielczości 2560x1080. Na takim monitorze wejdą mi nawet 3 otwarte wtyki i widać jeszcze sporo obszaru playlisty. Na małym zaś mogę odpalić mikser i jest wszystko cacy. Super sprawa.


RE: FL na 2 monitorach - DelianoCarl - 14.03.2018

To fakt - super sprawa i mega wygoda. Możesz też rozszerzyć widok na kolejne monitory.
Ja akurat mam trzy. Jeden ultrapanoramiczny a dwa full hd w konfiguracji takiej, że ultrapanoramiczny jest na górze a dwa pozostałe na dole obok siebie. Nie wyobrażam sobie już pracy na jednym monitorze.
Możliwości jest sporo ;) możesz zamontować nawet pięć monitorów, wszystko zależy od Twojej karty graficznej :D
Jest jeszcze opcja, że można skonfigurować tableta, bądź smartfona i sterować DAW siedząc na kanapie :)

ps. główny monitor nie musi być po lewej stronie ;) poprzednio główny monitor miałem po prawej stronie a dwa pozostałe rozszerzone w lewo ;) teraz mam tak jak mówiłem wcześniej - w jeszcze innej konfiguracji. Musisz wejść tylko w ustawienia ekranów w windowsie i ustawić jak Ci się podoba.

pozdro


RE: FL na 2 monitorach - Fantasmagorian - 14.03.2018

Tak się zastanawiam czy dałoby radę podpiąć 2 monitory do laptopa. W zasadzie mam jeszcze jedno wolne wyjście VGA...


RE: FL na 2 monitorach - DelianoCarl - 15.03.2018

Da się ;)


RE: FL na 2 monitorach - FELIX G - 17.03.2018

Da sie, ja tak normalnie pracuje sobie


RE: FL na 2 monitorach - Rafau - 18.03.2018

Ja np. główny monitor mam 22" a drugi 19" także na mniejszy przesunąłem sobie mixer, a na większym upchnąłem playslistę itp. Możesz spróbować sobie takiego ustawienia, przynajmniej mi pasuje.


RE: FL na 2 monitorach - Fantasmagorian - 18.03.2018

Też tak mam, tylko mnie bardziej nurtuje pytanie czy moja karta pociągnie dwa monitory 29 cali 21:9, (intel i5 i geforce 920m) a jak tak to jak to się ma w ustawieniach laptopa. Czy będzie widoczny ten drugi i czy można zrobić tak aby wyłączyć monitor laptopa a włączyc dwa zewnętrzna.

@edit
czytałem różne artykuły i tak naprawdę nikt nic nie wie, ponieważ sporo osób pisało, że po kilku tyg. użytkowaniu w takich konfiguracjach po kilka godzin dziennie padały im albo płyty główne, albo siadała grafika, a producenci rozkładają ręce i nie dają żadnych konkretnych informacji, czy taki zestaw pociągnie...


RE: FL na 2 monitorach - DelianoCarl - 20.03.2018

Ja co prawda mam stacjonarkę, ale na trzech monitorach jadę już kilka lat bez ŻADNYCH problemów.
Myślę, że u Ciebie też będzie śmigać, tym bardziej, że masz dedykowaną kartę graficzną a nie zintegrowaną.
Może i geforce 920m nie jest jakimś potworem wydajności ale trzy monitory w DAW powinien uciągnąć.
Najlepiej to podłączyć i spróbować.
Wydaje mi się, że monitor laptopa można wyłączyć ale mogę się mylić. Po podłączeniu monitorów wejdź w "Ustawienia ekranu" tam wszystko będzie napisane czarno na białym ;)

pozdro


RE: FL na 2 monitorach - Fantasmagorian - 20.03.2018

czyli jeden monitor miałbym podpięty pod hdmi a drugi pod vga? (bo takie mam wyjścia) czy przez jakieś adaptery?


RE: FL na 2 monitorach - DelianoCarl - 20.03.2018

Jeden pod HDMI drugi pod VGA dokładnie tak jak mówisz ;) nie trzeba żadnych przejściówek.

Ja mam kartę graficzną która ma wyjścia 2x DVI i 1x HDMI

Więc dwa monitory mam podpięte pod DVI a trzeci pod HDMI. Wszystko śmiga od trzech/czterech lat bez żadnych kłopotów. :)


RE: FL na 2 monitorach - Fantasmagorian - 24.03.2018

super dzięki a rady - w przyszłości dokupię jeszcze jeden monitor i zobaczymy jak to będzie śmigać :)