MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Fabura - Shame - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Fabura - Shame (/temat-fabura-shame)



Fabura - Shame - wlodek - 13.03.2018

Oto mój kawałek w stylu Minimal Techno z industrialnymi brzmieniami. Zapraszam do słuchania. :)



RE: Fabura - Shame - Clatter - 19.03.2018

Siema. Ja też praktycznie początkujący, ale z tego co słyszę przede wszystkim. Aranż jest ciekawy. Przydało by Ci się coś porobić chyba z ustawieniami programu, bo nie kiedy tnie. Brakuje na pewno dynamiki w miksie. Są wtyczki pokombinuj. Nie wiem na jakim etapie jesteś. Czy wiesz, że w miksie pierw parametric eq2, fast dist , parametriq eq. I wiele innych między innymi od dynamiki. Na końcu filter, którym możesz dźwięki danego patternu wygłuszać stopniowo. Wydaje się dużo sampli? Z biegiem czasu warto je zastąpić własnymi dźwiękami. Bo jak Twoje to super. Ten kick to samo. Nie wiem z jakiego programu korzystasz. Ablethonu nie znam. Ja za wiele się nie wypowiem, bo jestem laik. Ale ogólnie (y) pozdrawiam.


RE: Fabura - Shame - Mocade - 19.03.2018

Jak na utwór początkującego to pod względem miksu zdaje się że idziesz w dobrą stronę, choć nie musisz robić aż tak długich utworów coby nie męczyć słuchacza. Lepiej stworzyć kawałek krótszy ale z bardziej upchanym kontentem, efekt jest znacznie lepszy. Pozdrawiam.


RE: Fabura - Shame - wlodek - 21.03.2018

Dzięki za opinie. :) Z tego co pamiętam to był pierwszy kawałek jaki skończyłem czyli byłem początkujący. Clatter nie wiem o co chodzi z tym, że "tnie". Mógłbyś podać konkretny przykład w którym miejscu? ;) Gotowych sampli nie używam w ogóle. Najczęściej tworze dźwięki na wtyczkach lub robię własne sample przerabiając jakiś dźwięk nie do poznania np. z gry lub innego utworu. Utwór jest długi żeby go było łatwiej miksować, ale późniejsze moje kawałki rzeczywiście były trochę krótsze.
Z tym kawałkiem jest związana dosyć długa historia. Zainteresowane było nim łącznie 5 labeli, ale ostatecznie nikt go nie wydał.


RE: Fabura - Shame - Shabboo Harper - 24.04.2018

Hey Artur. Projekt wybitnie minimalistyczny w doborze dźwięków, jak też w warstwie aranżacyjnej. Przy obecnej długości, w moim odczuciu, temat prezentuje się zbyt homogenicznie; wręcz nużąco. Jednakże, takowa jest Twa twórcza intencja. ;) Klimat dyskretnie industrialny, w którym monolityczny Beat ("przymglony" Kick; "kłujące" Hi Hat'y) kreuje lekko hipnotyczny feeling. Technicznie: godnym byłoby "podciąć w górze" owe cykacze plus Fx'y; nadto w tego typu metrum słusznym byłoby "wkręcić" więcej "skrzywień", automatyzacji, tak by owy specyficzny mood był bardziej pociągający. Prócz tego choćby jeden Pad (z dolnych rejestrów); "coś" a'la Texture lub Soundscape akuratnie upiększyłyby finalny wydźwięk "Shame". Tak czuję... :D


RE: Fabura - Shame - wlodek - 24.04.2018

Dzięki za opinię. :)