MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Quantum Flux - Artificial Iintelligence (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Quantum Flux - Artificial Iintelligence (Original Mix) (/temat-electronica-quantum-flux-artificial-iintelligence-original-mix)



Quantum Flux - Artificial Iintelligence (Original Mix) - mattether - 19.03.2018

Witam !
Z wielką przyjemnością ogłaszam premierę mojego nowego Projektu z zakresu gatunku IDM.

Jest to dla mnie powrót do moich korzeni związanych z muzyką elektroniczną...




RE: Quantum Flux - Artificial Iintelligence (Original Mix) - Mocade - 19.03.2018

Pierwsza myśl - Access to Arasaka. Jeżeli faktycznie wracasz do takich korzeni i stworzysz tego więcej to od razu daję ci followa na zachętę. A jeśli chodzi o szczegóły to w końcu padpiano stworzone lekko i schludnie, nie jak zwykle bywa z dokoksowanym pogłosem. Przez długi czas budujesz w aranżacji przejście do głównej sekcji a gdy już ona gra to powinieneś dać słuchaczowi nacieszyć się nią trochę dłużej, bo nagle się urwało. No ale nie będę peszyć, same efekty są srogie i nieźle przypadają do gustu. Za tą ścieżkę daję mocną czwórkę oraz trzymam kciuki za następne. Powodzenia.


RE: Quantum Flux - Artificial Iintelligence (Original Mix) - Plague - 25.03.2018

Ja bym proporcje odwrócił, wstęp trochę krótszy a główny motyw dłużej żeby się nim nacieszyć jak wspomniał Mocade.
Fajnie, klimatycznie to brzmi. Ładne pady, jak i reszta brzmień, jest klimatycznie. Trochę mi rytmika perkusji w drugiej głównej części nie odpowiada ale to już kwestia gustu. Jest nieźle.

Przypomina mi to trochę utwory Carbon Based Lifeforms:
https://www.youtube.com/watch?v=Z_8G0zHMuwg


RE: Quantum Flux - Artificial Iintelligence (Original Mix) - chrisB# - 26.03.2018

Masakryczny poglos psuje ci ten calkiem fajny walek. Pomysl bardzo spoko- taki przemyslowy swiat. Popraw separacje i cos tam jeszcze dodaj. Pozdrawiam.


RE: Quantum Flux - Artificial Iintelligence (Original Mix) - Shabboo Harper - 27.03.2018

Hey Mateusz. Koncept zacny; aliaż industrialnych (dorodnie "utopionych" w Reverb'ie) tonów z eterycznym Piano, mglistym tłem Pad'ów... Takowy "przybrudzony dymem" surrealistycznych barw; "skażony" paletą ciężkich, oschłych Synth'ów/Glitch'y temat intryguje, wszelako monolityczny aranż, po pewnym czasie, kreuje wrażenie, iż jest nużąco. Niewykluczone, iż track krótszy byłby, w esencji swych "przystojnych" nut, bardziej trafiony... Przychylę się do odczuć Mocade odnośnie Access To Arasaka; szczególnie mój ulubiony krążek "Écrasez L'Infâme" skojarzył mi się z Twym tematem :). Technicznie: jest sporo "dołu", Sub'a tudzież "sążnistych" Pad'ów (rezolutnie "wplecionych" w przestrzeń projektu); Beat, według mnie, nie tylko truistyczny, bez wigoru, lecz także zbyt mocno "przesunięty w dół" (nadto niepotrzebnie tak tęgo Kick "dotknięty" jest Sub'em). Separacja "taka sobie"; godnym byłoby oddzielić dźwięki od siebie od 500 Hz w dół (dochodzi bowiem do brzydkiego "stopienia się" wszystkiego). Piano plus Fx wokalu zbyt skromny w swej prezencji. Bezsprzecznie "Artificial Iintelligence" godny jest sztafażu; bowiem solidny potencjał drzemie w tymże utworze... :D


RE: Quantum Flux - Artificial Iintelligence (Original Mix) - pumadesign - 29.03.2018

ciekawe ale mało wciągające , trochę bałaganu , nie przemyślane to się wszystko wydaję mam takie odczucia , długie , przymulone jakby góra miała zaraz uderzyć ze sporą siłą , nie moje klimaty i może dlatego mi się podoba , zaczynam słuchać traków z tego działu i jak na razie jest nieźle 4/5 pozdro


RE: Quantum Flux - Artificial Iintelligence (Original Mix) - Ypsilon - 1.04.2018

Bardzo udany pomysł. Taki trochę postapokaliptyczny klimat zmieszany z industrialnymi dźwiękami. Nie jestem fanem tego zbyt długiego wstępu. Trochę nudzi ale potem robi się ciekawiej. Dobrze zadbałeś o przestrzeń kawałka. Poprę komentarze że aranżacyjnie powinieneś więcej dać słuchaczowi bo na końcu więcej jest tutaj efektów niż jakieś muzyki. xD Dopracował bym także perkusję ale to już może moje widzi mi się. Myślę, że można to jeszcze udoskonalić bo tak jak mówię jest to bardzo dobry podkład do odmulenia i urozmaicenia.