MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Amiga Fan & Shabboo Harper - Time To Return - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Amiga Fan & Shabboo Harper - Time To Return (/temat-electronica-amiga-fan-shabboo-harper-time-to-return)



Amiga Fan & Shabboo Harper - Time To Return - Shabboo Harper - 23.03.2018

Dziś pragnę przybliżyć Wam "Time To Return". Utwór ten (obok jeszcze jednego "The Questions") pochodzi z krążka "The Question Of Time" stworzonego wspólnie z Amiga Fan.

Link do SoundCloud'u to tzw. "cut'y" obydwu track'ów. Pełne wersje dostępne są tylko na Spotify lub Deezer.

Proszę...


https://open.spotify.com/album/14VDWPEboJ7hxR2OOuL5tT

https://www.deezer.com/pl/album/52880682





RE: Amiga Fan & Shabboo Harper - Time To Return - Wasp - 23.03.2018

ciekawe brzmi, jak spowolnione psy-trance
po autorze myślałem że to będzie muzyka jak z amigi - czyli 8bit :D
ale to też mi się podoba


RE: Amiga Fan & Shabboo Harper - Time To Return - ill beats - 24.03.2018

it's time jack Daniel's muwi jeszcze jedna runda


RE: Amiga Fan & Shabboo Harper - Time To Return - Shabboo Harper - 25.03.2018

WaspXT:

Cytat:"ciekawe brzmi, jak spowolnione psy-trance
po autorze myślałem że to będzie muzyka jak z amigi - czyli 8bit :D
ale to też mi się podoba"

Hey Wasp. Dziękuję Ci za przychylny komentarz i intrygujące określenie "spowolniony Psytrance". 8-Bit? No no no... ;) Z Luckiem stworzyliśmy "coś" bliskiego wspólnej estetyce; tak by się z "tym" w pełni utożsamić, jednocześnie szanując subiektywne preferencje... :)


ill beats:

Cytat:"it's time jack Daniel's muwi jeszcze jedna runda"

ill beats, jeśli mi wolno, odpowiem Ci tak: przykro mi... Łączę się z Tobą w bólu. R.I.P.

PS. Nieśmiało ufam, iż tych parę wersów z liryki "Time To Return" przyniesie Tobie choćby minimalne ukojenie...


"(...)
There's one life in the palm of each hand
Every single line builds the path."

"Rise like a Phoenix from the ash
Catch the deepest breath
Feel the spirit
Feel the strength."



RE: Amiga Fan & Shabboo Harper - Time To Return - PureInstinct - 25.03.2018

Ohh, uwielbiam twoje głębokie pogłosy w trackach. Pad w utworze 'Time to Return' mnie sobą zachwycił, pięknie obejmuje w tle całość, swoją kobiecą barwą, wprowadza 'matczynej' ręki do emocji, a nawet i trochę mistycyzmu. Świetnie technicznie i aranżacyjnie, jak zawsze, Aniu! :)


RE: Amiga Fan & Shabboo Harper - Time To Return - OProject - 25.03.2018

To Amiga fan jeszcze żyje? właśnie coś mi go na forum brakowało :P W drugiej części od razu słychać jego rękę :P
I twój wokal świetnie się wpasowuje Shaboo ;)


RE: Amiga Fan & Shabboo Harper - Time To Return - Plague - 25.03.2018

Świetne, a druga część bajka :) Klimat, brzmienie, technika na wysokim poziomie. Dziękuję i pozdrawiam :)


RE: Amiga Fan & Shabboo Harper - Time To Return - Shabboo Harper - 27.03.2018

PureInstinct:

Cytat:"Ohh, uwielbiam twoje głębokie pogłosy w trackach. Pad w utworze 'Time to Return' mnie sobą zachwycił, pięknie obejmuje w tle całość, swoją kobiecą barwą, wprowadza 'matczynej' ręki do emocji, a nawet i trochę mistycyzmu. Świetnie technicznie i aranżacyjnie, jak zawsze, Aniu! :)"

Sylwku, uprzejmie dziękuję Ci w imieniu Lucka i swoim za tak cudnej urody komentarz. ^D Dążyliśmy do kreacji tematu pełnego cichości; stoicyzmu i właśnie mistycyzmu ukrytego wśród tychże nut. Ogromnie raduje mnie fakt, iż to "wyczułeś"... :)


OProject:

Cytat:"To Amiga fan jeszcze żyje?"

Owszem... :D

Cytat:"W drugiej części od razu słychać jego rękę :P
I twój wokal świetnie się wpasowuje Shaboo ;)"

Jestem przekonana, iż Amiga Fan ucieszy się z Twej refleksji. Tego typu brzmienie jest Mu bliskie... Miło mi, iż mój wokal podoba się Tobie. Pięknie dziękuję, Oldie. Beer


Plague:

Cytat:"Świetne, a druga część bajka :) Klimat, brzmienie, technika na wysokim poziomie. Dziękuję i pozdrawiam :)"

Michale, dziękuję Ci za tak ujmujący komentarz odnośnie utworów z EP'ki... Jeśli chodzi o klimat; "Time To Return" cechuje, w moim skromnym odczuciu, więcej lekkości/eteryczności w przeciwieństwie do ciemnego (szczególnie posępnego w swej liryce) "The Questions". Wierzymy z Luckiem, iż w finalnej impresji stworzyliśmy "iluzoryczny" w melodii nut tudzież w kolorycie Beat'ów kontrast; "coś" różnego a jednocześnie zbieżnego... ^^ Technicznie był to dla mnie swoisty challenge, który do dziś jest źródłem przyjemnych wspomnień... ^D
Również i Ciebie ciepło pozdrawiam. :D


RE: Amiga Fan & Shabboo Harper - Time To Return - Ypsilon - 1.04.2018

Wspaniale jest to wszystko tutaj zbalansowane. Dźwięki jakby z kosmosu - bardzo syntetyczne ale także łagodne. Do tego pięknie wyeksponowany wokal. Jestem pod wielkiem wrażęniem czystego miksu. Każdy dźwięk ma swoje miejsce i sens. Dobra perkusja oddaje wiecej przestrzeni syntezatorom - leady i dobrze bo przez to robi się jakoś metafizycznie. Tak jak zauważono głos świetnie się wpasowuje. Ma fajną ciepłą barwę i jest wyraźny w narracji. Gratuluję produkcji. :) Miło było posłuchać takiego kawałka.


RE: Amiga Fan & Shabboo Harper - Time To Return - michxxy - 13.04.2018

Taka czysta elektonika- jakby komputerowa nigdy mnie nie interesowała ale nie wiem jak to opisać w tym utworze jest coś niesamowicie uzależniającego! Ogromnie podoba mi się. Ładnie te nutki płyną, panorama bogata. Mega nastrojowo. Melodyjny i spójny traczek. Miks bez zarzutu. No i twój wokal piękny, taki kojący. Z fajnym tekstem. Bardzo gratuluję wam tej produkcji. Prawdziwa perełka!! :D


RE: Amiga Fan & Shabboo Harper - Time To Return - YouGotMe - 13.04.2018

Zdecydowanie bardziej przemawia do mnie druga kompozycja, mocno upliftowa jak bym podróżował po przestrzeni kosmicznej, kojarzy mi się ze starymi czasami ciupania w Unreal Tournament przez te arpy. Vocal ambient jest rewelacyjny. Składne futurystyczne psytranceowe melodie, chętnie bym usłyszał całość strikte w klimacie trance, mogło to by być arcydzieło. Chylę czoła Anno. Pozdrawiam


RE: Amiga Fan & Shabboo Harper - Time To Return - Burning Car - 14.04.2018

No cóż Lucian i jego "przestrzenie" jak zawsze rewelacyjny. Świetne kawałki.


RE: Amiga Fan & Shabboo Harper - Time To Return - chrisB# - 15.04.2018

Zajebista produkcja. Bardzo dobrze dobrane dzwieki. Wokal pierwsza klasa. Potwierdzam przestrzen rewelacja. Ja chetnie dowiedzialbym sie jakich wtyczek uzyliscie bo mix jest bardzo taki cieply gleboki. Dziwie sie ze ten kawalek nie pojawil sie w topce. To jakis kosmos. Pozdrawiam.


RE: Amiga Fan & Shabboo Harper - Time To Return - YouGotMe - 15.04.2018

Mało tego to powinno zdominować kwestje no ale...


RE: Amiga Fan & Shabboo Harper - Time To Return - Voel - 16.04.2018

Witam,
Oba utwory brzmią ciekawie, pierwszy jest taki bardziej drapieżny, chociaż stonowany, drugi natomiast klimatem jest bardziej 'psycho'.
Fajne wokale, które stanowią wartość dodaną, bo same tracki brzmią super.
Perkusja bardziej mi się podoba w pierwszym utworze, no i fajne intro tam też się znajduje.
Za to w drugim bardziej mi się podobają wokale.
Te utwory sprawiają, że słyszę głosy w głowie, dobrze, że nieswoje(taki tam żart)
Daję 5. Pozdrawiam :>!


RE: Amiga Fan & Shabboo Harper - Time To Return - Mocade - 20.04.2018

Nie przesłuchałem całości, nie mam kont w tych serwisach, ale wystarczą mi fragmenty z SC i reszty. Kimkolwiek jest Amiga Fan to słychać że naprawdę musi być fanem, nie ma 8bit ale jest charakterystyczna Amigowa melodia, jak już schodzi się w niej na niższy ton, to od razu z całą skalą. Stara stylistyka w nowomuzycznej oprawie wyszła ładnie. A ty Shabboo.. Slan. Jeśli nie masz nic przeciw to chciałbym jeszcze kiedyś z Tobą pomówić. Pozdrawiam.


RE: Amiga Fan & Shabboo Harper - Time To Return - Shabboo Harper - 24.04.2018

Ypsilon:

Cytat:"Wspaniale jest to wszystko tutaj zbalansowane. Dźwięki jakby z kosmosu - bardzo syntetyczne ale także łagodne. Do tego pięknie wyeksponowany wokal. Jestem pod wielkiem wrażęniem czystego miksu. Każdy dźwięk ma swoje miejsce i sens. Dobra perkusja oddaje wiecej przestrzeni syntezatorom - leady i dobrze bo przez to robi się jakoś metafizycznie. Tak jak zauważono głos świetnie się wpasowuje. Ma fajną ciepłą barwę i jest wyraźny w narracji. Gratuluję produkcji. :) Miło było posłuchać takiego kawałka."

Ypsilon, uprzejmie dziękuję Ci za tak pomyślny w Twej refleksji komentarz. Gdy chodzi o miks/mastering... I tried much ^^. Poszczególne tony w swej nieśpiesznej, spokojnej ekspresji z silnym piętnem Amiga timbre (styl Lucka) tworzą nie tylko przewodnie melo utworu, lecz również lekko astralny Background względem mego wokalu. Cieszę się, iż wszystko brzmi i "przestrzennie i sensownie"... ;D

michxxy:

Cytat:"Taka czysta elektonika- jakby komputerowa nigdy mnie nie interesowała ale nie wiem jak to opisać w tym utworze jest coś niesamowicie uzależniającego! Ogromnie podoba mi się. Ładnie te nutki płyną, panorama bogata. Mega nastrojowo. Melodyjny i spójny traczek. Miks bez zarzutu. No i twój wokal piękny, taki kojący. Z fajnym tekstem. Bardzo gratuluję wam tej produkcji. Prawdziwa perełka!! :D"

Takowy komentarz jest wielce motywujący do kolejnych eksperymentów i radujący, iż wspólne dzieło z Luckiem jest... "uzależniające". Michxxy, dziękuję za Twój czas poświęcony "Time To Return". :)


YouGotMe:

Cytat:"Zdecydowanie bardziej przemawia do mnie druga kompozycja, mocno upliftowa jak bym podróżował po przestrzeni kosmicznej, kojarzy mi się ze starymi czasami ciupania w Unreal Tournament przez te arpy. Vocal ambient jest rewelacyjny. Składne futurystyczne psytranceowe melodie, chętnie bym usłyszał całość strikte w klimacie trance, mogło to by być arcydzieło. Chylę czoła Anno. Pozdrawiam"

"Słodko" [;D], iż i Ty "tu" gościsz, Adasiu. Dziękuję Ci za tak przychylny i rozczulający (mnie) post odnośnie konstrukcji utworu, aury tegoż czy kwestii mego wokalu... ^^ "Unreal Tournament" jest mi obce od względem stylistyki, wszelako szanuję Twe skojarzenie. Trance? Niewykluczone, iż byłby to "smaczek", choć... Kiedyś już pokusiłam się o collab. w gatunku Oldschool Trance. Nader przyjemny byl to challenge... Obecnie preferuję PsyTrance instrumentale. Również cieplutko pozdrawiam. ^D


Burning Car:

Cytat:"No cóż Lucian i jego "przestrzenie" jak zawsze rewelacyjny. Świetne kawałki."

Andrzeju, dziękuję za komentarz. Cieszę się, iż utwory spodobały się Tobie. :D


chrisB#:

Cytat:"Zajebista produkcja. Bardzo dobrze dobrane dzwieki. Wokal pierwsza klasa. Potwierdzam przestrzen rewelacja. Ja chetnie dowiedzialbym sie jakich wtyczek uzyliscie bo mix jest bardzo taki cieply gleboki. (...) Pozdrawiam."

ChrisB#, raduje mnie fakt, iż tak "skreślona" atmosfera plus miks przekonują Ciebie. Przestrzeń? Wtyczki? Cóż, odpowiedź jest dosyć złożona... ^^ Początek produkcji to ścieżki od Amigi, które wzbogaciłam o kolejne tony i przearanżowałam. Potem miks plus mastering. Lucek, w tym aspekcie całkowicie mi zaufał. Przestrzeń, o której piszesz osiągnęłam poprzez dość żmudny proces tak by zbliżyć się do klimatu 80's/90's w "odświeżonym odcieniu" Electro i jednocześnie sprawić by temat był właśnie pełen wdzięku tudzież "szerokiej sceny"... W trakcie miksu kluczowym było "dopieszczenie" separacji/ EQ/kompresji, jak też kreacja słusznej panoramy (głębii, rozpiętości tekstur). W tym etapie lubię wtyczki od Waves. W czasie mastering'u sięgnęłam także po iZotope Ozone 5 (cudne Multiband'y) i ponownie Waves. "Tu", o ile pamiętam, dodatkowo użyłam: MaxxBass (dający niesamowicie ciepłe harmoniczne); Analog Tape (delikatnie ustawiony); Plugin J37 (saturacja taśmowa) i już. ^D
Również i Ciebie pozdrawiam.


Cytat:ChrisB#:
"Dziwie sie ze ten kawalek nie pojawil sie w topce. To jakis kosmos."
YouGotMe:
"Mało tego to powinno zdominować kwestje no ale..."

Aliter si fata... ^^


Candyblood:

Cytat:"Witam,
Oba utwory brzmią ciekawie, pierwszy jest taki bardziej drapieżny, chociaż stonowany, drugi natomiast klimatem jest bardziej 'psycho'.
Fajne wokale, które stanowią wartość dodaną, bo same tracki brzmią super.
Perkusja bardziej mi się podoba w pierwszym utworze, no i fajne intro tam też się znajduje.
Za to w drugim bardziej mi się podobają wokale.
Te utwory sprawiają, że słyszę głosy w głowie, dobrze, że nieswoje(taki tam żart)
Daję 5. Pozdrawiam :>!"

Wspaniale, Candyblood, że również i Ty "tu" zawitałeś; jakże konkretnie i "w sedno". ;) Dziękuję Ci za tak wnikliwy komentarz odnośnie poszczególnych faktorów produkcji. Świetnie, iż w każdym z utworów "coś" odmiennego przykuło Twą uwagę. To zaszczyt otrzymać tak pomyślne Review. Ślę ciepły uśmiech... :D

Mocade:

Cytat:"Nie przesłuchałem całości, nie mam kont w tych serwisach, ale wystarczą mi fragmenty z SC i reszty. Kimkolwiek jest Amiga Fan to słychać że naprawdę musi być fanem, nie ma 8bit ale jest charakterystyczna Amigowa melodia, jak już schodzi się w niej na niższy ton, to od razu z całą skalą. Stara stylistyka w nowomuzycznej oprawie wyszła ładnie. A ty Shabboo.. slan. Pozdrawiam."

Hey Mocade. Udostępniony powyżej Link, do choćby Spotify, umożliwia pełny odsłuch krążka [https://open.spotify.com/album/14VDWPEboJ7hxR2OOuL5tT]. Amiga Fan (Lucjan) to były User MP i wielbiciel tego typu oldschoolowych nut. ;D Dziękuję Ci za przemiły komentarz. "Slan"? Hmmm... czyżby Berserk? ;*

W imieniu Amigi Fana, jak również swoim dziękuję za wsparcie. Beer


RE: Amiga Fan & Shabboo Harper - Time To Return - YouGotMe - 24.04.2018

Efecktory od Waves the best również polecam