MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP SenseUnit - Ups n Downs (+1) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP SenseUnit - Ups n Downs (+1) (/temat-hip-hop-senseunit-ups-n-downs-1)



SenseUnit - Ups n Downs (+1) - ill beats - 26.03.2018

Teraz tak trochę z innej beczki. To moje dwa pierwsze biciki zrobione na Maschinie, nielicząc ground zero, który był totalnym niewypałem. Miłego słuchania.






poprawiam tytuł
Maciek




RE: SenseUnit - Ups n Downs (+1) - Maciek - 1.04.2018

W pierwszym fajne, płynne bębny bardzo ładnie - jak to w hip-hopie - ciągnące resztę. Stopa typowa dla gatunku, ale w tym pozytywnym sensie. Nieźle brzmiąca automatyka na filtrze, jedynie skrecze nie są na 5, są na 4 ale ogólnie bardzo ładnie wyszło.
Drugi klimatem mi znacznie bliższy, od razu wpada w ucho - charakter uliczny. Konstrukcja również poprawna, bez zbędnych urozmaiceń w aranżu, po prostu gra, wchodzi co trzeba, milknie i tak dalej - luksus - 5


RE: SenseUnit - Ups n Downs (+1) - YouGotMe - 3.04.2018

Cześć fajne samplowanie słyszę po raz kolejny chwali się bardzo. Pierwszy bicik jak najbardziej ale brakuje mi tam uderzenia porządnego stopy, werbla żeby to było nacechowane odpowiednio bo brzmi jak jakiś jingle a nie beat. Drugi bicik podobny symptom, melodycznie to wszystko się trzyma kupy ale Panie daj temu więcej mięcha. Pozdrawiam !


RE: SenseUnit - Ups n Downs (+1) - ill beats - 3.04.2018

Samplowałem samego siebie, ale fajnie że się podoba. To dla mnie podwójny plus. Co do perki to brzmienia są z presetów z Maschine Expansion, ubogacone, lecz zmiksowane standardowo przez twórce, może w rzeczy samej trochę słabo dobrane do instrumentów. Jak kupie już nowe odsluchy, bo moje stare Akaje RPMy mi siadły, to dopracuje też perkę. Chwilowo jestem bez wiekszych oszczędności bo na gwiazdkę kupiłem sobie MK3ke i planuje jeszcze zakup vintage horns i vintage strings. Tak więc na jakiś czas musi zostać jak jest. Kiedy wprowadze zmiany, nieomieszkam zamieścić nowych wersji. Postaram się o więcej mięcha, i chyba jednak zrobię też nowy scratch do Ups n Downs.


RE: SenseUnit - Ups n Downs (+1) - WeedThirdEar - 10.04.2018

podoba mi się pierwsza rzecz która tutaj wjechała, ta druga troszkę mniej. Ta pierwsza to na prawdę kozacka bujawka dla karku, te skrecze to nie zgodzę się z przedmówcą i dam jednak 5, całość też na 5, brakuje mi tylko dobrego wokalu o cywilizacyjnym upadku i jest na dobry wałeczek. Drugi wałeczek mnie nie porwał.


RE: SenseUnit - Ups n Downs (+1) - Shabboo Harper - 18.04.2018

Hey SenseUnit/ill beats.

"Ups n Downs": podoba mi się takowy melodyjny "sprzęg". Oldschoolowy, "brudny" Beat plus przewodni wątek w stylu Vintage; w dyskretnym odcieniu Psychedelic '60 ;D. Przystojnie wszystko tętni, jest rezolutnie wyważone. Poszczególne "pierwiastki" fajnie przymglone (dźwięczny Riff gitary; ton a'la organy Hammonda; surowy Snare); Scratch'e warte nasycenia. Temat homogeniczny w swej treści. Feels good... :)

"Barking Up The Wrong Tree": spokojny (trochę szorstki) Kick; matowe Hi Hat'y; odległe Piano. Motyw przewodni ("skażony"/"szarpany" Synth Riff w aurze Western Stuff ;)) krztynę uciążliwy; mocno surrealistyczny. Dzięki temu track zyskuje specyficznie mroczny wydźwięk; quasi Noir. Koncept nielichy acz w kwestii aranżu niespecjalnie kuszący. ^^