MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Project Transatlantic- Dalej - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Project Transatlantic- Dalej (/temat-electronica-project-transatlantic-dalej)



Project Transatlantic- Dalej - okrongly - 28.03.2018

Witajcie wszyscy, rzadko tu bywam, mam nadzieje, że też tak można. Jak zwykle zwracam się z prośbą o pomoc techniczną.
O utworze :
Fl11, pierwszy wokal mój i część refrenu, druga i trzecia zwrotka małżeństwa dwudniowego ;)
Może troszkę za długie, ale jakoś tak wyszło.
Pozdrawiam Beer




RE: Project Transatlantic- Dalej - suds - 1.04.2018

nie powiem, nie jest to coś czego normalnie bym posłuchał. ale do rzeczy:

stopa za słaba i za wysoka, kompletnie nie pasuje do tego basu. Poza tym to jak perkusja chodzi z tym pianinem ciekawe. Po jakimś czasie faktycznie robi się trochę monotonnie - przede wszystkim przez cały utwór nie dochodzą praktycznie żadne nowe elementy. Głównie chodzi mi tu o perkusję, ja bym powoli dokładał jakieś drobne detale, żeby po jakimś czasie zrobiło się gęściej, ale nie zaczynałbym kompletnie od zera, bo podoba mi się to jak bit idzie od samego początku; poza tym pobawiłbym się cutoffem na basie i może dorzuciłbym jakieś smyczki w tle? Ogólnie to całkiem fajne, swojskie :D


RE: Project Transatlantic- Dalej - Plague - 7.04.2018

Rzeczywiście stopa nie pasuje - za wysoka, odstaje moim zdaniem od klimatu utworu. Poza tym widziałby tutaj połamane bębny. Muzycznie chyba nie musi być bardziej urozmaicone niż jest, bo bardziej tutaj wsłuchuję się w słowa ( swoją drogą bardzo fajne ). Muza robi dobre tło.
Dla mnie dobra nuta :)


RE: Project Transatlantic- Dalej - Mocade - 20.04.2018

O, reggae. To rzadkość na tym forum. I nawet teksty niezłe. To trochę bardziej elektroniczna hybryda reggae niż klasyk, ale muszę przyznać że całkiem się sprawdza. Może jedynie uciąłbym trąby bo trochę ich za dużo w utworze, są praktycznie w każdej sekcji. Mimo wszystko gratuluję wałka, ode mnie 4/5. Pozdrawiam.


RE: Project Transatlantic- Dalej - okrongly - 22.04.2018

Dziękuje wszystkim za odsłuchanie i komentarze. Popracuje jeszcze nad brzmieniem stopy i może wprowadze małe zmiany w sekcji instrumentalnej. Pozdrawiam!


RE: Project Transatlantic- Dalej - Shabboo Harper - 3.05.2018

I jeszcze "coś" ode mnie ;). Od początku mego bytu w MP kojarzę Ciebie z Reggae. Tak też jest i w tymże projekcie z silnym rysem a'la persyflaż w kwestii wokalu (liryki). Szanując Wasz koncept w tej kwestii, pozwól, iż odniosę się li tylko do miksu. Generalnie jest przyzwoicie. Wszelako, Beat jest zbyt "cykający"; Kick mizerny; Hi Hat'y cechuje skromna "góra". Bass właściwie nieobecny ;(. Nadto większość perkusyjnych jest cicha w swej prezencji. Brakuje solidnego "dołu"; godnym jest tenże wypełnić by tworzył przeciwwagę względem górnych rejestrów. Te w tej chwili krztynę drażnią, podobnie jak powtarzalne Brass'y. Track potrzebuje większej troski odnośnie separacji ścieżek i equalizacji. Aranż wielce powściągliwy. Minimalnie bogatszy Sound Design, przy takiej długości tematu, byłby słusznym posunięciem. Good Luck. ^D