MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Dimmed Sun - Secret Lake (WIP) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Dimmed Sun - Secret Lake (WIP) (/temat-electronica-dimmed-sun-secret-lake-wip)



Dimmed Sun - Secret Lake (WIP) - suds - 1.04.2018

no hej. nie wchodziłem tu (ani nie robiłem muzyki) od półtora roku - odkopałem jedno ze starych dem i wyszło mi coś takiego, na razie nie bardzo wiem w którą stronę mógłbym to pociągnąć więc zasięgam u Was rady:



jakakolwiek krytyka mile widziana. enjoy!

EDIT: póki jeszcze nikt nie skomentował, to dograłem gitarę. Wybaczcie mój kompletny brak umiejętności, nagrywałem to w dwukrotnie niższym tempie a i tak brzmi fatalnie


RE: Dimmed Sun - Secret Lake (WIP) - chrisniers - 2.04.2018

Cześć
szczerze bardzo podoba mi się zarys tego utworu i mogłoby z tego powstać coś naprawde łapiącjego za serducha, pozwól, że wymienię co mnie urzeka :
1. Świetny brzmienie padów, i tego syntezatora basu od 1:10.
2. Sposób w jaki jest to zagrane, świetnie dopasowane akordy.
3. Dobrze zrobiłeś, że dograłeś tą gitarę !!!! Heart
4. Niskie tony naprawde dobrze działają.

No i ciemniejsza strona utworu :
Bębny bez pomysłu moim zdaniem,
Kick odstaje szczerze brzmi jakby był przesterowany i sciszony :D
Hat działa za głośno na lewym kanale i to tak irytuje, że jasna cholera!
Spróbuj zwolnić troszkę z ułożeniem ich - tempo jest wporządku ale gdybyś na przykład poeksperymentował z tym w stylu chillstep albo chociaż strikte DnB

Posłuchaj sobie utworu Sub Focus - Last Jungle :D jakbyś w tym kierunku poszedł z tym utworem to śmiało stworzyłbyś arcydzieło :)
4/5


RE: Dimmed Sun - Secret Lake (WIP) - Plague - 7.04.2018

Cykacze za ostre według mnie. Perka do wymiany, ja bym widział tutaj taką chillautową. Tło bym urozmaicił, przede wszystkim w sensie akordów, bo wszystko robi się troszkę nużące. Za długi wstęp. Gitara niezła.


RE: Dimmed Sun - Secret Lake (WIP) - YouGotMe - 7.04.2018

Cześć melodycznie jest dosyć składniowo, gitarą się nie przejmuj bo utrzymana w fajnym klimacie i nie drażni ucha a to zaleta. Jednak całokształt konceptu nie do końca wiadomo w jaką stronę ma iść. Osobiście widziałem bym to w formie drum'n'base'u gdzie w drugiej części na klubowej stopie jest inna prezencja kompletnie i stąd taka moja myśl. Generalnie to projekt wymaga pracy definitywnie. Pozdrawiam


RE: Dimmed Sun - Secret Lake (WIP) - Wasp - 10.04.2018

mi najbardziej podeszły te rożne blachy - hi-haty i ride'sy
razem z kick'iem fajnie napierdzielają
potem fajna gitara.. zalajkowane na SC
po avarze widać że lubisz Kena Ishii - ja też go lubię


RE: Dimmed Sun - Secret Lake (WIP) - chrisB# - 14.04.2018

Pady jak w twin peaks tylko szkoda ze ciagle graja w tych samych nutach. Bit nie za bardzo pasi do tych padow. Skad masz taka perke? Gitarka spoko. Pozdrawiam.


RE: Dimmed Sun - Secret Lake (WIP) - Shabboo Harper - 3.05.2018

Hey Suds. W track'u drzemie jakby dwoistość światów. Jeden spokojny, "zamyślony"; wykreowany przez atmosferyczne (acz jednolite w swej ekspresji) Pad'y; kolejny bardziej hardy, "knąbry" w brzmieniu perki w stylu Garage. W finalnym wrażeniu prezentuje się "to wszystko" dość... niezręcznie. Beat, względem owych Pad'ów, zbędnie tak "oderwany" w swym tempie: metaliczny Kick; popędliwe Hi Hat'y (L kanał); "zimne" Clap'y. Gitara (z)nośna. Ewidentnie "czuć" melodyjne "rozbicie" ^^. Ułożenie instrumentów w przestrzeni utworu niespecjalnie zachwycające. Nieśmiało twierdzę, iż spory potencjał z Intra w dalszych minutach projektu "uleciał". Technicznie "tak sobie": basowe dystorcje frapujące; minimalne przestery; separacja godna większej uwagi... Aranż wstrzemięźliwy.

Cytat:"(...) na razie nie bardzo wiem w którą stronę mógłbym to pociągnąć więc zasięgam u Was rady (...)".

Proponuję, po odrzuceniu obecnej perki, stworzyć track w klimacie Ambient/Chillout, w którym wariacje Pad'ów, obok wyważonej gitary, akuratnego Bit'u tudzież palety trafionych Fx'ów będą gwarantem "pokusy" by "zatonąć" w "Sekretnym Jeziorze" Twych nut... ^D