MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRAP YouGotMe - Eterni (Trap Ballad) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRAP YouGotMe - Eterni (Trap Ballad) (/temat-trap-yougotme-eterni-trap-ballad)



YouGotMe - Eterni (Trap Ballad) - YouGotMe - 1.04.2018

Witam serdecznie forumowe grono chciałem się podzielić jednym z moich ostatnich tworów produkcyjnych w nieco innej formie. Jestem ciekaw opinii na temat tego instrumentala dlatego zachęcam do komentowania pozdro i wesołych jajek ! :)




RE: YouGotMe - Eterni (Trap Ballad) - n0dy beatz - 1.04.2018

Fajny piąteczka Wesołych Elo !


RE: YouGotMe - Eterni (Trap Ballad) - M.Barczyk - 2.04.2018

Elegancko, fajne,hipnotyzujące, bardzo podoba mi się kompozycja, super są te melodie


RE: YouGotMe - Eterni (Trap Ballad) - Hola Flavio - 3.04.2018

Jedynie snarerolle i hihaty bym troszkę wyciągnął, bo troszkę zatopione.
Ale petarda (tylko bez tego fxu AAAA xd)
5


RE: YouGotMe - Eterni (Trap Ballad) - YouGotMe - 5.04.2018

Dziękuje Panowie za tak przychylne opinie ! Bardzo się cieszę, że jako to gra. Jednocześnie zachęcam czytających do pisania komentarzy tych pozytywnych jak i negatywnych byle konstruktywnych ! 5 Beer

@Flavio no vocal shot tak wjechał tam randomowo i został bo podkreślił :D Wiem że brzmi wyczerpująco już. Pozdro !


RE: YouGotMe - Eterni (Trap Ballad) - Wasp - 10.04.2018

Piękny klimat
super rytm kick'a - tak fajne się rozdrabnia na chwilę i to jest super
to pianino było samplowane czy Twoje? słuchać że brass to vst lub soundfont


RE: YouGotMe - Eterni (Trap Ballad) - WeedThirdEar - 10.04.2018

No fajnie to śmiga, raczej nie jestem fanem takich produkcji w sensie koncepcji brzmienia i samej kompozycji, ale szanuję za skills'y bo to jest warte uwagi przysłowiowe "dobre gowno".


RE: YouGotMe - Eterni (Trap Ballad) - YouGotMe - 12.04.2018

Spoko że takie nieco nietypowe motywy się podobają !

(10.04.2018, 12:26)WaspXT napisał(a): Piękny klimat
super rytm kick'a - tak fajne się rozdrabnia na chwilę i to jest super
to pianino było samplowane czy Twoje? słuchać że brass to vst lub soundfont

Wasp dziękuję co do pianno to moja kompozycja oraz aranżacja. Pozdrawiam !


RE: YouGotMe - Eterni (Trap Ballad) - Plague - 12.04.2018

Bardzo nastrojowy utwór. Można by go pod soundtrack podciągnąć. Fajnie stopa współgra z basem.
Pianinko świetnie wyszło :)


RE: YouGotMe - Eterni (Trap Ballad) - chrisB# - 15.04.2018

Dziwne to pianinko jakos mi nie pasuje do tego co tam wrzuciles do tylu - no i w sumie gra tak samo. Traby jak by z innej bajki. I to "aaaa" jakis taki sztampowy. Pera moze byc ale nie rozumiem tej nierownej panoramy. Smyki za bardzo piszcza. Pozdrawiam.


RE: YouGotMe - Eterni (Trap Ballad) - YouGotMe - 15.04.2018

Dla każdego panorama jest indywidualna jak dupa od srania, albo przyjemnie się siedzi na klopie albo kiepsko bo papieru brakło. Pozdrawiam


RE: YouGotMe - Eterni (Trap Ballad) - skorpion808 - 23.04.2018

dobra robota


RE: YouGotMe - Eterni (Trap Ballad) - Shabboo Harper - 25.04.2018

Jeśli mi wolno "powiem" tak: wobec wcześniejszych Bit'ów ten cechuje większy spokój; wyważona "symetria". Nic nie jest zbyt nachalne, uciążliwe; takowe stonowanie niezgorszych, atmosferycznych dźwięków a'la Liquid Hip Hop/Trap to istotny walor projektu. Technicznie jest przyzwoicie (mastering okey) ;). Nieśmiało sugeruję "dopieścić" jeszcze "górę", tak by owa była minimalnie bardziej "spiżowa"/ostrzejsza; tj. "podnieść górę półkowo" max. 2 dB już od 3/4 kHz... Jednakże, generalnie track w tej kwestii prezentuje się zacnie. "Ciemny" miks jest rezolutny; zgrabnie koreluje z letargicznym "kordonem" obecnych, ascetycznych nut. Panorama ciekawa; wszystko "ułożone" (po kanałach) wedle Twego zamysłu. W tego typu instrumentalu to niezbędne by odzwierciedlić efekt quasi Orchestral Stage Feeling. ^^ Faktorem in plus jest również Kick; plastyczny, niezbyt mocny acz treściwy. In minus? Aranż. Wybacz Adasiu, lecz jest sporo repetytywnie (pięknie melodyjne Brass'y rodem z Sdtk.'u; "popędliwe" Piano; czarowne Strings'y; dyskretne Industrial Fx'y...). Brakuje (mi) subtelnej kreacji Intra, tak by z "palety" harmonijnych barw, poszczególne tony w wysublimowanej progresji powoli "wyłaniały się" by później z gracją "dojrzewały w swej ekspresji" tworząc finalny pejzaż pt. "Eterni"... :)


RE: YouGotMe - Eterni (Trap Ballad) - YouGotMe - 26.04.2018

(25.04.2018, 4:16)Shabboo Harper napisał(a): Jeśli mi wolno "powiem" tak: wobec wcześniejszych Bit'ów ten cechuje większy spokój; wyważona "symetria". Nic nie jest zbyt nachalne, uciążliwe; takowe stonowanie niezgorszych, atmosferycznych dźwięków a'la Liquid Hip Hop/Trap to istotny walor projektu. Technicznie jest przyzwoicie (mastering okey) ;). Nieśmiało sugeruję "dopieścić" jeszcze "górę", tak by owa była minimalnie bardziej "spiżowa"/ostrzejsza; tj. "podnieść górę półkowo" max. 2 dB już od 3/4 kHz... Jednakże, generalnie track w tej kwestii prezentuje się zacnie. "Ciemny" miks jest rezolutny; zgrabnie koreluje z letargicznym "kordonem" obecnych, ascetycznych nut. Panorama ciekawa; wszystko "ułożone" (po kanałach) wedle Twego zamysłu. W tego typu instrumentalu to niezbędne by odzwierciedlić efekt quasi Orchestral Stage Feeling. ^^ Faktorem in plus jest również Kick; plastyczny, niezbyt mocny acz treściwy. In minus? Aranż. Wybacz Adasiu, lecz jest sporo repetytywnie (pięknie melodyjne Brass'y rodem z Sdtk.'u; "popędliwe" Piano; czarowne Strings'y; dyskretne Industrial Fx'y...). Brakuje (mi) subtelnej kreacji Intra, tak by z "palety" harmonijnych barw, poszczególne tony w wysublimowanej progresji powoli "wyłaniały się" by później z gracją "dojrzewały w swej ekspresji" tworząc finalny pejzaż pt. "Eterni"... :)

Cześć Aniu, cytując Twą wypowiedź jestem zmuszony się zgodzić co do paru kwestii. Osobiście po czasie brakuje mi tu fajerwerków, jednocześnie tworząc ten skromny instrumental skupiłem się na spróbowaniu wykreowania dynamicznego obrazu pomimo spokojnego i być może nastrojowego tła zarazem nieco skondensowanego w swym całokształcie. Owe rozciągnięcie aranżacyjne było brane pod uwagę ale przerodziło by się w numer trwający około 7 minut, a z uwagi na to że jestem w gorącej wodzie kąpany, momentami brak mi cierpliwości i wychowany na "konkretnym" brzmieniu to czasami się zapominam :P Generalnie to "You got me". Pozdrawiam serdecznie !


P.S. Co do technicznych anonsów zawsze jestem otwarty na autoanalizę i sprawdzę jak się mają uszy odbiorcy co do projektu :)