MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. KSHMR - House Of Cards(feat. Sidnie Tipton)[The Fly Remix] - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. KSHMR - House Of Cards(feat. Sidnie Tipton)[The Fly Remix] (/temat-progressive-kshmr-house-of-cards-feat-sidnie-tipton-the-fly-remix)



KSHMR - House Of Cards(feat. Sidnie Tipton)[The Fly Remix] - Fly - 2.04.2018

Cześć wszystkim ;)

Prezentuję wam mój najnowszy kawałek, remix house of cards Kshmr'a. Wiem,że mogłoby być odrobinę lepiej i w sumie prawie nic nie zmieniłem w breakach,ale strasznie gonił mnie deadline konkursu.


Mam nadzieję, że wam się spodoba i oczywiście,jeśli macie ochotę i wolną minutę, byłbym wdzięczny za kliknięcie vote ;)

https://www.spinninrecords.com/talentpool/track/224645-kshmr-sidnie-tipton-house-of-cards/


RE: KSHMR - House Of Cards(feat. Sidnie Tipton)[The Fly Remix] - Reverse Amx - 2.04.2018

1.Ten rytmiczny sub mam wrażenie ze zamula ci cały miks i czuję jakąś taka przepaść miedzy dołem a góra.
2.Ten utwór miał być jeden do jednego w stylu kshmr?
3. Zagłosowałem mimo to :D


RE: KSHMR - House Of Cards(feat. Sidnie Tipton)[The Fly Remix] - Fly - 2.04.2018

1. Rytmiczny sub? Nie wiem o co chodzi :P
2. To nie jest styl kshmra. Skytech, r3hab, Breathe Carolina i kilku innych ma podobne otwory. Po prostu współczesny progressive house ;)
3. Dzięki ;)


RE: KSHMR - House Of Cards(feat. Sidnie Tipton)[The Fly Remix] - Reverse Amx - 2.04.2018

(2.04.2018, 21:05)Fly napisał(a): 1. Rytmiczny sub? Nie wiem o co chodzi :P
2. To nie jest styl kshmra. Skytech, r3hab, Breathe Carolina i kilku innych ma podobne otwory. Po prostu współczesny progressive house ;)
3. Dzięki ;)

Chodzi mi o bass roll jest taki zamulajacy jak slucham na subie to az charczy lekko :D


RE: KSHMR - House Of Cards(feat. Sidnie Tipton)[The Fly Remix] - YouGotMe - 3.04.2018

Cześć ! Fajna ta gitara na początku nie wiem czy to z oryginału ? Chyba tak bo nagle jest urwanie i wchodzi wolny motyw z vocalem i pianno (nie słuchałem oryginału) Dalsza progresja ciekawa (0:34) zaczyna być powoli podkrętka. Dalej od 0:49 jak wpadasz powinno być syto już ten sytnh wzmocniony bassem, odpowiednia separacja żeby tam już to szeroko brzmiało, dodatkowo jakieś risery - nawarstwienie emocji. Prawde powiedziawszy nie jestem przekonany do głównego motywu. Ten moment od 1:04 trochę zamulił całość jak i cały drop. Lead jest za głośno moim zdaniem, brakuje balansu pomiędzy kick n basem. Build Up od 2:05 jest już lepszy i brzmi lepiej dla ucha, nie zwalnia tempa. Popracuj nad tym trackiem bo warto ! Pozdrawiam :)


RE: KSHMR - House Of Cards(feat. Sidnie Tipton)[The Fly Remix] - BiggySee - 3.04.2018

W dropie według mnie reverbu brakuje, pomysł dobry, niepotrzebnie jak sam zauważyłeś użyłeś za dużo gotowych sampli. Co do brzmienia słychać sporo przepaści w przejściu w WAV konkursowych a Twoich brzmień. Myślę, że pomysł był naprawdę ciekawy ale niestety z wykonaniem wyszło nieco gorzej. Co do samych dropów można by tam dodać jakieś krystaliczne plucki które wypełniłyby tło.


RE: KSHMR - House Of Cards(feat. Sidnie Tipton)[The Fly Remix] - chrisB# - 3.04.2018

No fakt miks zamulony. W sumie ten traczek brzmi jako tako bez skladu. Ta gitarka ze wstepu nie pasi do tego co potem zapodajesz - bas pierdzi, no i ten lead koszmarnie kaleczy uszy. Perka suchutka. Wokal slaby - przepada w miksie. Przydalaby sie poprawa calosci - equalizacja i separacja. Chyba sie za bardzo pospieszyles z tym walkiem. Pozdrawiam.


RE: KSHMR - House Of Cards(feat. Sidnie Tipton)[The Fly Remix] - Fly - 3.04.2018

chrisB# z całym szacunkiem do Ciebie, ale piszesz kompletne głupoty. Jak perkusja może być suchutka, a wokal przepadać w miksie ? Zdajesz sobie sprawę, że krytykując te rzeczy, krytykujesz samego kshmra ?Ja w breaku nie ruszałem kompletnie nic,a master jest tak delikatny, że ledwo wyczuwalny. Wokal to wav który nagrywał i na którego nakładał efekty kshmr,to samo z perką...

Trochę mi się przypomina sytuacja jakoś sprzed 2 lat, kiedy jeden typek,chyba dla żartu, wstawił tutaj profesjonalnie nagrany utwór, wydany w dużej wytwórni i większość osób krytykowała go za miks,stopę,a całość miała notę 3 z hakiem.

Co do leadu, na pewno można zrobić lepszy,ale że kaleczy uszy...nie wiem na czym Ty robisz odsłuch,nie wiem jaki jest poziom twoich utworów, ale mam wrażenie, że tak piszesz,byleby pisać i nabijać posty. Krytyka spoko,ale ta konstruktywna i od osób które mają na dany temat jakieś pojęcie. Pozdrawiam.


RE: KSHMR - House Of Cards(feat. Sidnie Tipton)[The Fly Remix] - BarTT - 20.04.2018

W sumie z tego podoba mi się tylko drop no ale głównie o to chodzi więc oby tak dalej :D


RE: KSHMR - House Of Cards(feat. Sidnie Tipton)[The Fly Remix] - Nyklas - 22.04.2018

Siemka Fly
Od początku podoba mi sie gitarka nie wiem czy z oryginału czy Twoja ale spoko ! Ale te przejście nie rozumiem dlaczego jest tak ucięte.... A co do reszty to pomysł naprawdę super ! Niektóre przejścia mogłyby być lepsze bo nie przechodzą płynnie ... ale reszta daje rade w moim guście ! Wielki plus


RE: KSHMR - House Of Cards(feat. Sidnie Tipton)[The Fly Remix] - In-Tegral - 11.05.2018

Utwór ma duży potencjał, ale skopałeś 3 sprawami :
1. Przejścia, w których wchodzi drop, wytrącają z mocy, przydałoby się nad nimi popracować, może jakaś mocniejsza perkusja czy fxy.
2. Reverb na leadzie - nie jest dopasowany do leadu, brzmi metalicznie, ma sporo resonansów, nie jest odciągnięty od leadu, jakimś kompresorem, czy peak controllerem przez co tracisz już na mocy. Kłaniają się ustawienia EQ leadu, size, shape, early/late reflections, diffuzion i tak dalej.
3. Pomieszany rytm melodii, gra sobie 4/4 a nagle pyk triplet. Moim zdaniem to nie gra dobrze.

4/5


RE: KSHMR - House Of Cards(feat. Sidnie Tipton)[The Fly Remix] - Shabboo Harper - 25.05.2018

Wobec wcześniejszych postów, ode mnie, tak: miks nie jest "zamulony"; Kick mocny, klarowny; Clap ładnie metaliczny; Riff gitary zadziornie "podkreślony". Podobnie motyw przewodni potężnie brzmiący; separacja poszczególnych ścieżek względnie poprawna. "Przejścia" takie sobie ;). Przestrzeń nader bogata. Jedynie, jeśli mi wolno zauważyć, to w głównej melodii (gdy "czuć" dość głośną ekspresję Lead'u) godnym byłoby precyzyjniej "skluczować" stopę, tak by wyraźniej "przebijała się", z kolei Bass krztynę "dopieścić" w swym "nerwie". Wokal Sidnie wdzięcznie uchwycony ^^. Tak więc technicznie zacnie. Aranż Twego Remix'u, w pewnym stopniu, uzależniony jest od pierwotnej konstrukcji tematu; wszelako nie do końca przekonuje mnie moment od 2:05 gdy "wyłania się" Arp. I już... ;D
PS. Jakże Ci poszło, Marcelu, w owym konkursie?