MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FILM ownxx - ashes - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: FILM ownxx - ashes (/temat-film-ownxx-ashes)



ownxx - ashes - ownxx - 5.04.2018

mały reuploadzik ;)




RE: ownxx - ashes - YouGotMe - 5.04.2018

Cześć generalnie jak na moje to całość pasuje utrzymać w klimacie ambientowym bez tej stopy która jest dalej i hatów brzmią jak by na silę, fajny dobór dźwięków ogólnie jak i wykonanie budujący mroczy klimat brudnych, niebezpiecznych uliczek okresu wiktoriańskiego tak to czuję. Pozdrawiam !


RE: ownxx - ashes - Plague - 7.04.2018

Dobry soundtrack. Jest coś przejmującego w tym i klimatycznego. Poczucie klaustrofobii podczas odsłuchu, ale chyba za bardzo się wczułem :)


RE: ownxx - ashes - Abigail Noises - 7.04.2018

Mnie się wszystko w utworze podoba prócz tej stopy z rezonatorem, kompletnie tutaj nie pasuje – zbyt inna, sielankowa... Już gdyby zdjąć z niej tę ''puszkę'' było by dużo lepiej. Za to reszta ok, dobry pomysł i wykonanie – bardzo gęste tło, w którym sporo się dzieje. Ładnie ułożona panorama i spora przestrzeń. Plus za nois'y. Całość można odebrać jak z filmów Tima Burtona ale w czarniejszej odsłonie.


RE: ownxx - ashes - ownxx - 7.04.2018

(5.04.2018, 17:45)YouGotMe napisał(a): Cześć generalnie jak na moje to całość pasuje utrzymać w klimacie ambientowym bez tej stopy która jest dalej i hatów brzmią jak by na silę, fajny dobór dźwięków ogólnie jak i wykonanie budujący mroczy klimat brudnych, niebezpiecznych uliczek okresu wiktoriańskiego tak to czuję. Pozdrawiam !

Dzięki! Jeszcze miewam problemy z utrzymaniem klimatu i aranżacją ale z czasem i napływem doświadczenia myślę, że będzie co raz lepiej. Poza tym uważam, że zrobiłem postępy, słuchając utworów sprzed x czasu, a tych dzisiejszych.

(7.04.2018, 7:39)Plague napisał(a): Dobry soundtrack. Jest coś przejmującego w tym i klimatycznego. Poczucie klaustrofobii podczas odsłuchu, ale chyba za bardzo się wczułem :)

Dzięki. Cieszy mnie, że pojawiły się odczucia przy odsłuchu. Zawsze miałem z tym problem. :)

(7.04.2018, 9:39)AdamWax napisał(a): Mnie się wszystko w utworze podoba prócz tej stopy z rezonatorem, kompletnie tutaj nie pasuje – zbyt inna, sielankowa... Już gdyby zdjąć z niej tę ''puszkę'' było by dużo lepiej. Za to reszta ok, dobry pomysł i wykonanie – bardzo gęste tło, w którym sporo się dzieje. Ładnie ułożona panorama i spora przestrzeń. Plus za nois'y. Całość można odebrać jak z filmów Tima Burtona ale w czarniejszej odsłonie.

Mi tam ona się podoba :D Ogólnie to dużo eksperymentuje z brzmieniem stopy i werbla, a to przykład jednego z tych eksperymentów. Jeśli chodzi o tło staram się je rozbudowywać w miarę moich możliwości, żeby nie było zbyt przesadnie ale i nie za biednie, i żeby to miało ręce i nogi. Dzięki za komentarz!


RE: ownxx - ashes - PureInstinct - 7.04.2018

Werbel bardzo mi się podoba dookoła całej palety dźwięków. Bardzo fajnie ująłeś klimat ala 'sinister'. Szkoda jedynie, że czuć niemałe nienasycenie, gdy utwór się kończy. Brakuje całej puenty, a nawet rozwinięcia. Jednak jako eksperyment - ciekawy, spójny i mający w sobie grozę :)


RE: ownxx - ashes - ownxx - 8.04.2018

(7.04.2018, 19:46)PureInstinct napisał(a): Werbel bardzo mi się podoba dookoła całej palety dźwięków. Bardzo fajnie ująłeś klimat ala 'sinister'. Szkoda jedynie, że czuć niemałe nienasycenie, gdy utwór się kończy. Brakuje całej puenty, a nawet rozwinięcia. Jednak jako eksperyment - ciekawy, spójny i mający w sobie grozę :)

dzięki!


RE: ownxx - ashes - chrisB# - 14.04.2018

No bardzo fajny pozytywnie chory schizowany klimat. Ja bym tylko kilka dzwiekow jeszcze powyciagal. Ale taka formula krotka przejdzie. Pozdrawiam.


RE: ownxx - ashes - Voel - 16.04.2018

Witam, podoba mi się ten schizofreniczny porypany klimat, który wykreowałeś, za to niewątpliwy plus, zawsze lubię czegoś takiego posłuchać :>
Kick ciekawy i nieszablonowy, chociaż jak napisał Adam, ów rezonowanie na stopie, mi osobiście także przeszkadza, ale to raczej kwestia gustu.
Początkowo gdy wchodził snare, nie wiedzałem co to za dźwięk i co ma reprezentować, później się wyjaśniło.
Sam dźwięk jest spoko(chodzi o snare), przydałoby się tylko dolajerować jakieś 'body' lepsze z dołem i by było gites. Też mi się podoba panorama, wszystko fajnie jest porozkładane, a co do aranżu to mogłeś trochę przedłużyć końcówkę, bo wszystko się urywa nagle, trochę za szybko.
Jednakże gdyby podłożyć twój traczek pod jakieś porypane video sceny to by była miazga.
Daję 5, pozdrawiam :>!


RE: ownxx - ashes - Shabboo Harper - 25.04.2018

Hey Ownxx. Twój track kojarzy mi się z świetnym Soundtrack'iem do "Silent Hill". Złowieszcze, tajemnie ponure, lecz także pociągające Fx'y/Sample'e plus powściągliwe nuty z rysem Noir Jazz'u (Piano) kreują klimat a'la Psychedelic Drone. "Skażone" tło, nieśpieszny, suchy Beat; pięknie beznamiętny, apatyczny; gdzieś dyskretne Strings'y, w końcu Vox zadziornie fatalistyczny (?) :). Technicznie, prócz kilku kiksów, jest poprawnie. "Ashes" to albo wyrafinowane intermedium albo fundament do "czegoś" większego. Czuję niedosyt. Wszelako, Ty preferujesz krótsze (skromniejsze w swej treści) projekty. Niechże i tak będzie. :D