MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECHNO Raphael Bennett - The Better Half Of Me (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TECHNO Raphael Bennett - The Better Half Of Me (Original Mix) (/temat-techno-raphael-bennett-the-better-half-of-me-original-mix)



Raphael Bennett - The Better Half Of Me (Original Mix) - Rafau - 5.04.2018

Ale w tym dziale to mnie jeszcze nie grali. :V

Raphael Bennett
The better half of me (Original Mix)
5:22
techno



Małe eksperymenty muzyczne, co by może zacząć tworzyć coś w techno. Także używajcie sobie, i czekam na negatywne komentarze.

I tak wiem, nie za wiele przy tracku posiedziałem. ;)



RE: Raphael Bennett - The Better Half Of Me (Original Mix) - YouGotMe - 6.04.2018

Cześć osobiście czasami lubię posłuchać techno zresztą człowiek wychował się na strikte tego typu brzmieniach i podobnych ku niemu. Pierwsze co mi się narzuca to przebasowany bass (tam coś rezonuje dziwnie przydalo by się poczyścić) i trochę zamulona stopa. Ogólnie haty pasują w nastepnej kolejności dodają dynamiki, natomiast dalsza część rozwojowa mogła by być bardziej uwydatniona bo przez ten bass jest wszystko pozgniatane za bardzo. Bardzo mi się podoba wyjście dalsze aranżacyjne od przerwy w 2:40 z tym wysokim synthem który nadaje fajnego kontrastu i buduje drive. Ogarnij mix tak jak trzeba oraz equalizery i będzie syto . Pozdrawiam !


RE: Raphael Bennett - The Better Half Of Me (Original Mix) - Plague - 7.04.2018

Mam pytanie: czy na basie jest delikatny delay? Trochę jaśniejszą stopę poproszę. Jest całkiem spoko, technicznie odrobinę zamulone, ale nie będę się mądrzył bo sam mam z tym problem czasem.


RE: Raphael Bennett - The Better Half Of Me (Original Mix) - Abigail Noises - 7.04.2018

Do basu bym się nie czepiał ten gatunek lubi przebasowienie – szczególnie te techno ze wschodu i południa – kuleje za to separacja i dla tego ten bas jest tak odbierany. Monotonia w kawałku też nie razi – wszystko otwiera się w swoim tempie i jest kilka smaczków - fajne wejście w 1.36 ! Stopa ciężka, ''gumiasta'' ale brakuje jej trochę mocy – osobiście to zlayerował bym ją i dodał pika gdzieś tam w okolicach 200 hz, więcej suba też by się przydało. Lekki sidechain na stopie aby było wyczuwalne delikatne pompowanie z całą resztą – bo z czymś tam jest skluczowana co słychać od 4.50 (to subpad czy ta stopa ma taki ogon?) ale w głównej melodii to za mało bo brakuje tego pulsu. Jednak są to małe rzeczy które łatwo poprawić. Bardziej przyczepię się do separacji, o której wspomniałem – nie ma granicy między dźwiękami, są zbyt zlane, szczególnie w dolnych rejestrach. Słaba w utworze też jest scena, niby tam w panoramie wszystko jest ustawione ale zbyt schematycznie i bez większego ruchu pomiędzy kanałami. Background też mógł mieć więcej rozmachu, no chyba że kierowałeś się bardziej tym berlińskim techno. Gainy w sam raz – cały track także jest na odpowiednim poziomie głośności.


RE: Raphael Bennett - The Better Half Of Me (Original Mix) - David SundKings - 21.04.2018

dobry wałek :)


RE: Raphael Bennett - The Better Half Of Me (Original Mix) - Shabboo Harper - 8.05.2018

Hey Rafał.

Cytat:"Małe eksperymenty muzyczne, co by może zacząć tworzyć coś w techno."

Świetnie... ;) Cóż, wobec powyższych spostrzeżeń; "rzeknę" tak: podoba mi się Bass. Tenże gwarantuje ciężki, smolisty feeling. Również "góra" zacna; Fx'y nieliczne acz celne. Nie przekonuje mnie Kick (zbyt krótki "ogon"; mizerny Sub); brzmi trochę nienaturalnie w tego typu klimacie. Melodia ogromnie ascetyczna; niezbyt odkrywcza ("czuć" deficyt jakiegoś "skrzywienia" owej; brak automatyzacji). Background przesadnie minimalistyczny w swej treści. Aranż wstrzemięźliwy. Keep goin'... Beer