MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Weed Third Ear - Artificial Society - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Weed Third Ear - Artificial Society (/temat-hip-hop-weed-third-ear-artificial-society)



Weed Third Ear - Artificial Society - WeedThirdEar - 10.04.2018

Siemanko, pierwszy raz na tym forum - postanowiłem poddać się nieco krytyce i liczę na ciekawe sugestie dotyczące moich rzeczy. Zapraszam do sprawdzenia ostatniego biciku:



Mam nadzieję, że się podoba. Beer


RE: Weed Third Ear - Artificial Society - ak47soundsystem - 11.04.2018

No i bardzo wporzo kawałek. Dobrze płynie. Może jakieś bridżowe przełamanie by się przydało, ten kolo gadający jako bridż mi nie pasi. W intro jest ok. Ale w bridżu może lepiej by było coś rytmicznie innego.

Wogóle posłuchałem innych twoich kawałków i b. fajnie bardzo kleisz bity, wszystko siedzi naprawdę idealnie. Świetnie się tego słucha.
Skąd sample bierzesz - z paczek czy sam-plujesz?


RE: Weed Third Ear - Artificial Society - WeedThirdEar - 11.04.2018

Dzięki dzięki, fajnie że się podoba :D
Twoje rzeczy też sprawdzam sukcesywnie na sc i wiem, że na pewno sprawdzę cały profil, bo reprezentujesz wysoki poziom (też brzmieniowy, czego np. o sobie nie mogę powiedzieć bo mój mix leży)
Ten gościu to Randall Carlson, do tego stopnia ten człowiek mi imponuje, że mimo odczucia, że w środkowej partii ewidentnie "wypada z bitu" to jednak jego przemowa przeważyła i musiałem to tam umieścić. Troszkę też myślę za głośno, ale to wszystko na pewno bedzie jeszcze dopracowane usunięte i wrzucone na nowo - to taka prevka. I tak nikt nie słucha mojej chmury, więc mogę tam wrzucić wszystko :)
A sample na perkusji to one shoty z paczek, nigdy całe loop'y, czasem sam coś wytnę ale to na prawdę rzadko, kiedyś miałem tego sporo i nawet miałem własny oneshot kit, ale tamten dysk padł i sample przepadły wieki temu. Jeśli chodzi o pozostałe sample nieperkusyjne, to klasyczny sampling.


RE: Weed Third Ear - Artificial Society - ak47soundsystem - 11.04.2018

Spoko twój mix, jeśli chodzi o poziomy i równowagę jest zupełnie ok. Czytelnie jest i żadne dźwięki nie wystają za bardzo. Dla mni tylko możesz w tym kawałku pomyśleć nad panoramą - trochę za bardzo po środku wszystko siedzi.
A jeśli Randall i jego message jest taki ważny, to może tam w połowie utworu daj go na tle rytmu i samego (sub) basu - bez tych xylo/wibro/cototamjest, żeby jego myśl była bardziej czytelna. No i dałoby to trochę oddechu od tych dwóch plumkających instrumentów, które są przez cały czas.


RE: Weed Third Ear - Artificial Society - YouGotMe - 14.04.2018

Cześć ! Fajna paleta dźwięków, ten vocal od początku mi nie potrzebny bo jest na tyle sensualnie że wolał bym się wczuć w klimat od początku. Aranżacyjnie jestem na tak przyjemnie sobie płynie odrobinę bym wyjustował stopę albo podgłośnił może zwyczajnie i snare który jest płaski jak kartka papieru (albo mu barwę zmienił). Ciekawa kompozycja Pozdrawiam !


RE: Weed Third Ear - Artificial Society - Maciek - 14.04.2018

Słyszę tutaj coś bardzo ciekawego z niezłym potencjałem. Perkusja na pierwszy rzut ucha brzmi jak wycięta skądś no i jeśli potrafisz takie loopy układać z pojedynczych brzmień, to jesteś na dobrej drodze. Do tego dochodzi świetny bas - prosta krótka melodia i cała reszta brzmień jakich nie powstydził by się Pete Rock - bo delikatnie mi tutaj nim zalatuje (oczywiście w dobrym znaczeniu). Gdyby urozmaicić aranż by zaciekawić bardziej słuchacza to było by mocne 5, a tak to dam 4 by zmotywować na raz następny.


RE: Weed Third Ear - Artificial Society - WeedThirdEar - 15.04.2018

dziękóweczka Panowie, biorę sobie głęboko do serca wasze sugestie i na pewno jak niebawem coś wrzucę to postaram się spędzić troszkę więcej czasu nad aranżem i wgl. nad całością.
A co do Pete Rock'a to szczerze nie rozumiem porównania, bo tutaj zero sampli same syntetyczne rzeczy :D Ale jak najbardziej nie odbierałbym tego w złym znaczeniu, bo Pete to klasa. Chociażby za takie bity:



łączę posty i proszę aby na przyszłość korzystać z opcji edycji; poprawiam również link
Maciek




RE: Weed Third Ear - Artificial Society - Maciek - 16.04.2018

Porównanie do Pete Rocka mi się nasunęło nie ze względu na charakter pracy lecz na stylistykę brzmień


RE: Weed Third Ear - Artificial Society - skorpion808 - 22.04.2018

Pozytyw, fajnie zrobiłeś wprowadzenie


RE: Weed Third Ear - Artificial Society - Shabboo Harper - 24.04.2018

W moim skromnym odczuciu wykreowałeś nader przyjemny klimat coś a'la Ethnic Jazz Style. Jest nieśpiesznie, dość rześko w brzmieniu instrumentarium perkusyjnego; finezyjnie w miękkiej wariacji Flute'a. Wszelkie "pierwiastki" typu subtelny Pluck/krystaliczne Piano, niepewnie tętniący Bass tudzież ledwie uchwytna harfa (?) urzekające. Nic się "ze sobą nie gryzie" w kwestii aranżu melodii/Beat'u... Wszelako miks prezentuje się kiepsko (jest zbyt szumnie/fonicznie) ;(. Godnym jest poświęcić więcej troski wobec EQ/saturacji. Jeśli zaś chodzi o wokal Randall Carlson'a; szanuję Twój zamysł ("musiałem to tam umieścić") i pozwolę sobie podpowiedzieć: owy Sample piętnuje sporo click'ów (i mlaśnięć). Trzeba użyć korektora, choćby De-Esser'a. Nadto misterniej "wpleść" owy w treść nut. Obecnie jest zbyt agresywny... ^^

Cytat:"(...) ale to wszystko na pewno bedzie jeszcze dopracowane (...)"

Good luck.

PS. Jakubie, witaj w MP. :)


RE: Weed Third Ear - Artificial Society - prodakszyn - 2.05.2018

Bardzo podoba mi się klimat tego kawałka jedyne co to może trochę bym go skrócił.