MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. AgroStyle - Horizon Melody - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. AgroStyle - Horizon Melody (/temat-progressive-agrostyle-horizon-melody)



AgroStyle - Horizon Melody - agro - 11.04.2018

Witam, jako że udawanie prawdziwych instrumentów przy wykorzystaniu free vst nie okazuje się zbyt efektywnym działaniem swoją wenę postanowiłem rzucić na nieco inny styl :).

Przyznam że nad piosenką spędziłem sporo czasu, mastering polegał jedynie na zniwelowaniu przeszkadzającego pasma i podniesieniu gainu. Za dużo czasu spędziłem nad mixem i nie potrafię obiektywnie ocenić kawałka z punktu słyszenia masteru.

W przyszłości zamierzam kupić jakiś samplerVST z próbkami instrumentów lub ewentualnie udać się w stronę bardziej elektronicznego chilloutu, mimo wszystko.

Mam nadzieje że między ostatnim kawałkiem a tym jest wyczuwalny progres gdyż wiele rzeczy poznałem i nauczyłem się produkując Horizona :)

Proszę abyście zasugerowali nad czym muszę jeszcze popracować aby było lepiej :)




RE: AgroStyle - Horizon Melody - In-Tegral - 11.04.2018

Wstęp jest zdecydowanie za cichy względem dropu, jest za duży przeskok głośności, automatyzacje lub dodanie jakichś przeszkadzajek we wstępie z odpowiednim gainem by pomogło. Ten pluck na wstępie jest za głośno i jest za suchy (delaye, reverby). Dalej, przy wejściu w drop jest już lepiej, ale na pewno jest za dużo bassu, przez co tracisz od razu na polu do popisu przy masteringu (bass strasznie zawala miejsce, które możesz wykorzystać przy podbijaniu gainu na masterze zachowując przy tym więcej dynamiki). Główny dźwięk w dropie jest fajny, ale mógłbyś go częściej resetować na klockach midii, tzn ciągniesz melodie długo bez przerwy, a dźwięk ma zanikanie na cutoffie i potem go prawie nie słychać, więcej przerw (między klockami niektórymi) w melodii załatwiłoby sprawę. Stopa się trochę słabo przebija, ale prawdopodobnie jest to wina tego, że ten bass ją zakrywa, problem pewnie zniknie po odcjęciu bassu z bassline'u. To chyba tyle, nie jest źle, bo ma to jakiś potencjał, ale trzeba by to lepiej zaplanować i wykonać. Keep it up.


RE: AgroStyle - Horizon Melody - YouGotMe - 14.04.2018

Cześć ! Melodycznie fajny klimacik od początku ale w dropie brakuje mi więcej energii. Być może to przez brak layerów i pojedyńcze soundy. Ten lead na niższej oktawie który leci od początku jest spoko podoba mi się klimatycznie. Ale całość powinna być bardziej "skoncentrowana" brzmieniowo. Zamysł jest okej pozdrawiam !


RE: AgroStyle - Horizon Melody - Shabboo Harper - 23.04.2018

Hey Agro. Jeśli chodzi o moje odczucia natury technicznej to: miks (niestety) nie prezentuje się "apetycznie". Większość tonów brzmi "tępo", drętwo; bez właściwej mięsistości (słabe EQ). Panorama niespecjalnie podkreślona; niemalże wszystko wyraża się jakby w jednej linii (konfiguracji) i do tego w mocnym zawężeniu. Nadto separacja ścieżek również "nie grzeszy" klarownością. ;( Pełny Beat jest zbyt cichy, pozbawiony dynamiki (dość płaska kompresja i "bezsilne" Gain'y). Track cechuje brak górnych rejestrów. [Nieśmiało sugeruję odnieść się do utworu referencyjnego tak by zbliżyć się do akuratnej jakości.] W kwestii klimatu jest "bez emocji"; pociągającego charme... ^^ Bass? Odnoszę wrażenie, iż "rzecz" (w pierwszej kolejności) tyczy właśnie złej equalizacji (dlatego wydaje się, iż Bass'u "jest za dużo"). Niewykluczone (wręcz wielce prawdopodobne), że przy odpowiednim "docięciu" dolnych rejestrów i "kluczowaniu" Kick'a z owym Bass'em będzie korzystniej w finalnym wydźwięku Twego "Melody". Proszę, pamiętaj także o "podbiciu" prezencji. Good luck... Beer


RE: AgroStyle - Horizon Melody - Nandaken - 23.04.2018

Słucha się dobrze, brzmi naprawdę fajnie, ale efekt psuje kiepski balans głośności: jest sympatycznie, równomiernie, a wtedy BUCH - coś wali znienacka po uszach. To bardzo psuje pozytywne wrażenie z odsłuchu nie tak wcale źle skomponowanego kawałka. Zwróciłbym na to uwagę w miksie.


RE: AgroStyle - Horizon Melody - agro - 26.04.2018

Bardzo dziękuje za opinie, gdy słuchm po czasie tego kawałka zauważam znaczne niedociągnięcia/błedy o których wspominacie. Mam nadzieje że z kolejnym utworem ich nie uraczymy :-). Obecnie bardziej wgryzam się w tematy o których wspomnieliście, mam nadzieje że dogłebne zapoznanie się z owymi wpłynie na jakość koncowego efektu. :-)


RE: AgroStyle - Horizon Melody - Brisk Bullet - 30.04.2018

Intro slabe. Takie postukiwania stopki, ''miauczacy synth'', a do tego ten pluck niepasuje, a wrecz przeszkadza.
Potem juz lepiej, ale dalej kompresja slaba i nieposklejane kompresorem. Ja uzywam ''glue'' w abletonie. Brzmi to plastikowo wrecz nienaturalnie.Aranzacja tez uboga. Utwor 2 min?

Raczej nie liczylbym na to ze nastepny utwor, bedzie duzo lepszy od tego, poniewaz wyraznie slychac ze to sa twoje poczatki i dluga droga przed toba. Polecam jak najwiecej tutoriali, a przede wszystkim eq,panorama,poglos,kompresja itd. zreszta koledzy i kolezanka juz to napisali.
O ile wytrwasz...Czego ci zycze:)