MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Nandaken - Automaton Storm - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Nandaken - Automaton Storm (/temat-hardstyle-nandaken-automaton-storm)



Nandaken - Automaton Storm - Nandaken - 26.04.2018

Moja pierwsza próba stworzenia hardstylowego kawałka, która nie zakończyła się w połowie procesu twórczego. Mówię to, choć zdaję sobie doskonale sprawę z tego, że sporo w tym kawałku skopałem, i nie jest to coś, za co będę zbierał pochwały. Dlaczego więc się tym dzielę? Ano dlatego, żeby mieć jakiś punkt zaczepienia do dalszego progressu - wszelki feedback, zwłaszcza krytyczny, jest bardzo mile widziany. Część rzeczy, które skopałem, próbowałem poprawić, nie wszystko mi się w 100% udało - ciekaw jestem, czy jest to na tyle słyszalne, że zwrócicie mi na to uwagę.




RE: Nandaken - Automaton Storm - OProject - 26.04.2018

Clap do wywalenia, albo do rekonstrukcji, poza tym gra jakby z 2 pokoju przez ten reverb.
Kick nie ma puncha i attacku, trzeba dolayerować coś najlepiej.
Ten piszczący synth do wywalenia,to jest tragedia.
Drugi synth wgl. bez sensu, to miał być bass?
Synth w main parcie słaby, troche jak akordeon.

Nie chce cie cisnąć, ale tutaj tylko kick i wokal z Brooklyn Bounce wpasowuje się do stylu Hardstyle.
Bardzo słaby kawałek, znajdz utwory które lubisz, przeanalizuj je porównaj, znajdz typowe dla gatunku elementy, przede wszystkim distortion, synthy ostre zdetune'owane itp.
Wywal ten kawałek i rób następne ;)

Oglądaj tutoriale na Youtube, wpisuj sobie how to make hardstyle (kick, lead, bass itp)

Moje pierwsze utwory podobnie wyglądały, ale przebolałem 6 lat i brzmią nawet całkiem średnio, powodzenia :D


RE: Nandaken - Automaton Storm - chrisB# - 27.04.2018

Chlopie po twoich komentach u innych myslalem ze zapodasz od siebie jakas petarde. A tu oooo ty masz jeszcze kilka lat nauki przed soba. Jest takie powiedzenie o belce w oku czy jakos tam. Oproject cie dobrze podsumowal. Cwicz. Walcz z miksem bo tutaj lezy! Powodzenia i pozdrawiam.


RE: Nandaken - Automaton Storm - Nandaken - 27.04.2018

(27.04.2018, 9:44)chrisB# napisał(a): Jest takie powiedzenie o belce w oku czy jakos tam
To powiedzenie miałoby zastosowanie, jakbym uparcie nie dostrzegał tego, co robię źle, albo że w ogóle coś robię źle. A ja wiem, że jest słabo, bo mam jeszcze kiepski warsztat. Bardzo chciałem, żeby dużo rzeczy brzmiało tu lepiej, ale brakuje mi wiedzy i techniki. Zdecydowałem się jednak wrzucić nawet toto, co ukręciłem, żeby uzyskać konkretny feedback - samemu często trudno podejść dostatecznie krytycznie do własnych produkcji. Dostrzec np. czyiś słaby mix, a samemu popełnić nie lepszy, to przecież nie hipokryzja - tak długo przynajmniej, jak się jest gotowym zaakceptować, że rzeczywiście, mój mix wcale lepszy nie jest.

Dzięki za komentarze, wezmę je do siebie (w pozytywnym sensie). Będę pracował nad tym, żeby moje kolejne brzmienia były bardziej dopracowane. Choć pewnie nie nastąpi to prędko, więc mam nadzieję, że do tego czasu nie będziecie mieli nic przeciwko wrzuceniem tu raz na jakiś czas mojej kolejnej próby, by przekonać się, czy idę w dobrym kierunku.


RE: Nandaken - Automaton Storm - chrisB# - 27.04.2018

Pewnie - wrzucaj i tak szacun za odwage. Ja skonczylem ostatnio cztery walki ale nie wiem czy je tu wrzuce - nie mam pewnosci czy sa jeszcze dobre, ciagle majstruje przy nich i zawsze cos mi nie pasi. Do szalu mnie to doprowadza. Wiec rozumiem ciebie. Tutaj na forum jest kliku ziomkow co ci doradza. Czytaj ogladaj i ucz sie. Robisz tylko w hardstylu? Ja bardziej Rock. Pozdrawiam.


RE: Nandaken - Automaton Storm - Nandaken - 27.04.2018

(27.04.2018, 10:30)chrisB# napisał(a): Robisz tylko w hardstylu?
Póki co wykręciłem parę treningowych, "freestylowych" kawałków, ale to bardziej by przetestować DAWa i zacząć robić cokolwiek. Docelowo zamierzam w hardstylu się doskonalić, ale na pewno nie będę się do niego ograniczał (po głowie chodzi mi jeszcze tworzenie muzyki idącej bardziej w kierunku trance'u tudzież hardcore, chciałbym tez kiedyś spróbować swoich sił z glitchowymi brzmieniami).


RE: Nandaken - Automaton Storm - In-Tegral - 27.04.2018

Hardstyle to ciężki kawałek chleba. Old już Ci większość napisał, ja tylko dodam, że musisz się skupić na kręceniu tych brzmień, a potem je layerować. W HS layerowanie dźwięków to podstawa, bo w tym gatunku WSZYSTKO ma mieć moc. Zaprzyjaźnij się również z distortionem, to będzie Twój najlepszy kumpel.


Swoją drogą nie wiem po co wjazd tutaj na kolegę, przecież napisał, że dobrze wie, że przed nim dużo pracy.