MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DISCO Condi - Shyness Girl - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DISCO Condi - Shyness Girl (/temat-disco-condi-shyness-girl)



Condi - Shyness Girl - Condi - 27.04.2018

Wracam by znów zniknąć. Za sobą zostawiam powiew delikatnych perfum nieśmiałej dziewczyny... :>




RE: Condi - Shyness Girl - Nandaken - 27.04.2018

Zupełnie nie moje klimaty, ale kawałek - trzeba przyznać - porządny. Jedyne, co mnie ugryzło, to końcówka, bo utwór zamiast wygasnąć, jakbym się tego spodziewał, to "zapętla" się i cichnie, co zupełnie wybiło mnie z rytmu. Rozumiem, że taki był zamysł, mimo to zgrzytnęło mi to trochę.


RE: Condi - Shyness Girl - chrisB# - 28.04.2018

W kolko gra to samo. Ten wokal takze przynudza. Nienapracowales sie tutaj - taka zabawa w plasterki. Dol koszmarnie gniecie pozostale dzwieki. Taka halsowa petla bez ciekawego rozbudowania. Mnie nie kupiles. Pozdrawiam.


RE: Condi - Shyness Girl - damnscrth - 28.04.2018

Męczysz chłopie tymi filtrami i sampelek voxu za bardzo zasloniety przez perkę. Takie to trochę bez ładu i składu. :| Bit wali równo ale w sumie nic poza tym się nie dzieje. Nudny i jednoliniowy numerek. Dziwaczny ten miks - poszatkowany wokal w loopie. Ciężki dól. Słabe. Mi nie podeszło. ^P


RE: Condi - Shyness Girl - Royal Cartel - 29.04.2018

Nie rozumiem wypowiedzi osób powyżej. Filtry nadają ciekawego funkowego brzmienia, dobrze że tu są. Głośności na odpowiednim poziomie. Wokal nie jest za cicho, na niskim poziomie głośności jest dobrze słyszalny, a na wyższym, że zanika to normalne (krzywa fletchera munsona chociażby). Ogólny mix jest dobry.

Ja bym jedynie zlikwidował momentami (w 2:50 np.) klik. W momencie grania dropu brakuje mi białego szumu na wejściu, w celu gładkiego przejścia buildup - drop. W 2:45 jest, może zapomniałeś, może taki gust.

Dla mnie utwór rewelacyjny :)


RE: Condi - Shyness Girl - Brisk Bullet - 30.04.2018

Ja takze niezgadzam sie z niektorymi kolegami np. w tym ze sie nienapracowales, poniewaz to nigdy nieprzychodzi latwo. Pamietam czasy gdy krolowal taki funky house i szkoda ze wtedy niezaczales (przynajmniej do 2008 o ile sie niemyle) Wiadomo ze ta muzyka teraz zwlaszcza wsrod mlodych, ktorzy tego nieznaja w tych czasach niezrobi super wrazenia.

Filtry zwlaszcza te na poczatku sa naprawde swietne. Mix naprawde czysty. Dla mnie spoko. Nostalgia...4

Mam nadzieje, ze ci ktorzy najbardziej narzekaja zaskocza czyms ''exclusiwe'' przy takiej wiedzy jakiej posiadaja.;D


RE: Condi - Shyness Girl - Condi - 1.05.2018

Dzięki za wyjaśnienie paru rzeczy... Ogólnie kiedyś zawsze próbowałem tłumaczyć czym są nacechowane takie nurty, ale to nie ma sensu, to co robię jest nostalgią, a czasy są nowoczesne i w sumie nie ma sensu mówić dlaczego tutaj się co chwilę zapętla i po co są te filtry :) Albo się to kocha albo nie znosi, albo... Nie do końca kuma czym to jest.


RE: Condi - Shyness Girl - Shabboo Harper - 23.05.2018

Hey Konrad. Utwór wyróżnia osobniczy finalny wydźwięk; mianowicie brzmi tak jakbyś "przepuścił" wszystko przez jakąś konkretną wtyczkę (saturacja?), która nadała lekko archaicznego kolorytu. Całość, w odsłuchu, stwarza wrażenie starego lampowego radia. Nie każdemu spodoba się takowy efekt (tego typu "przesadzony" master) ;)... Wszelako to Twój koncept i basta (!). Sound Design nader klimatyczny; w zgodzie z gatunkiem (subtelny White Noise; melodyjne Synth'y; obfity w swej ekspresji Beat). Kick ciemny, w swej barwie sporo kontrastuje z eterycznym tłem; z generalnie zwiewną treścią "Shyness Girl". Good ^D... Miks przyzwoity; "środek" staranny, "góra" bardzo ładna; Pitch Vox intrygujący; obok pojedynczych Fx'ów kreuje zgrabny Vintage Feeling...

Cytat:"Albo się to kocha albo nie znosi, albo... Nie do końca kuma czym to jest."

Quidem. :)