MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA GetFreaky - Somewhere Up There (demo) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA GetFreaky - Somewhere Up There (demo) (/temat-electronica-getfreaky-somewhere-up-there-demo)



GetFreaky - Somewhere Up There (demo) - Tech.Nixa - 28.04.2018

Witam, dawno mnie tu nie było ale to nie znaczy, że nic w tym czasie nie tworzyłam. Co prawda nie z taką częstotliwością jak wcześniej ale mam nadzieję, że to tylko pozytywnie wpłynęło na to co robię. Cały czas eksperymentuję i szukam własnego stylu ale mnogość ulubionych gatunków i wykonawców wcale mi tego nie ułatwia. Z tego co widzę nie ma już działu dem więc mam nadzieję, że nie zostanę zlinczowana przez wrzucenie mojego tutaj. Mam nadzieję, że track nie jest zbyt nudny, nie chciałam też przesadzić i nie zrobić jakiejś sieczki z tego bo w sekrecie powiem, że na początku miało być Minimal Techno ale MINIMALnie przesadziłam więc wyszło coś czego nawet już nie umiem sklasyfikować, jak macie pomysły to walcie. Biednie z FX'ami, w zasadzie tylko crash i build up bo już nie miałam na nie pomysłu i siły, za dużo sampli do przesłuchania ale postaram się to poprawić. Mam nadzieję, że da się słuchać. Jak coś boli w uszy technicznie to przepraszam, mam zabawkowy odsłuch.
Wszelkie rady mile widziane, pozdro :)

http://tiny.pl/g2kt1


RE: GetFreaky - Somewhere Up There (demo) - Mocade - 28.04.2018

Aleś zaszalała w 3:44. Wprawdzie melodia wybiega lekko ze skali ale plus za aranżację. Trochę tylko ścieżka za długa, motywy się powtarzają ale same w sobie są w porządku. Można było cały aranż upchać nawet w połowie tego czasu, efekt byłby lepszy. Ode mnie 4/5.

Pozdrawiam.


RE: GetFreaky - Somewhere Up There (demo) - chrisB# - 28.04.2018

No zgoda z Mocade. Powtarza sie za bardzo. Wyszlo ci suchutkie plumkanie na synthach do takiej samej stopy. I te melodie nie za bardzo pasuja do perki. Bas daje strasznie po uszach. No i po co to takie dlugie zrobilas? Staje sie walek po jakims czasie cholernie nudny. Popieram - skroc numer o polowe. Bedzie lepiej. Pozdrawiam.


RE: GetFreaky - Somewhere Up There (demo) - pumadesign - 28.04.2018

przyjemnie się słuchało , dziwne jest to że w całości przesłuchałem bo nigdy tego nie robię xD trochę taki głupkowaty klimat co nie jest minusem , i trochę pegasus mi się przypomniał , nie wiem ile pracy włożyłaś w to cudo i ile tam jest "twojej" twórczości ale podoba się ! pozdrawiam


RE: GetFreaky - Somewhere Up There (demo) - Tech.Nixa - 28.04.2018

(28.04.2018, 11:30)Mocade napisał(a): Aleś zaszalała w 3:44. Wprawdzie melodia wybiega lekko ze skali ale plus za aranżację. Trochę tylko ścieżka za długa, motywy się powtarzają ale same w sobie są w porządku. Można było cały aranż upchać nawet w połowie tego czasu, efekt byłby lepszy. Ode mnie 4/5.

Pozdrawiam.

Dzięki, ta szalona solówka na leadzie była zamierzona bo właściwie to jest sampel, który mi się bardzo spodobał i właśnie chciałam trochę ubrudzić nim ten track, żeby to wszystko nie było tak synchroniczne, syntetyczne i bez skazy ale było w tym trochę "człowieka" :) Ja jeszcze tak dobrze nie gram ale może kiedyś hehe :P Postaram się to skrócić, dzięki za rady ;)

(28.04.2018, 13:26)chrisB# napisał(a): No zgoda z Mocade. Powtarza sie za bardzo. Wyszlo ci suchutkie plumkanie na synthach do takiej samej stopy. I te melodie nie za bardzo pasuja do perki. Bas daje strasznie po uszach. No i po co to takie dlugie zrobilas? Staje sie walek po jakims czasie cholernie nudny. Popieram - skroc numer o polowe. Bedzie lepiej. Pozdrawiam.

Ja nie uważam, że nie pasują do perkusji w końcu to jest muzyka i wszystkie chwyty dozwolone, ilu znanych wykonawców robiło coś nietypowego co z pozoru mogło być irracjonalne, a potem zagościło na stałe w ich twórczości i muzycznym mainstreamie. Ja nie jestem z tych osób co robią wszystko według poradnika i pilnuje by przypadkiem nie wyjść za jakąś ramkę. Wolę eksperymentować i nawet jak coś sie wydaje głupie to chcę sprawdzić co z tego wyjdzie. A długie bo lubie długie kawałki, po prostu. Może uda mi się skrócić przy następnej okazji. Dzięki za kom, pozdr.
(28.04.2018, 15:28)pumadesign napisał(a): przyjemnie się słuchało , dziwne jest to że w całości przesłuchałem bo nigdy tego nie robię xD trochę taki głupkowaty klimat co nie jest minusem , i trochę pegasus mi się przypomniał , nie wiem ile pracy włożyłaś w to cudo i ile tam jest "twojej" twórczości ale podoba się ! pozdrawiam

Hehe no to już jakieś osiągnięcie, że komuś udało się wytrwać do końca. Klimat głupkowaty może to przez moją miłość i odniesienie do muzyki lat 80, 90, 00 które dzisiaj słyną z pewnego kiczu. A to skojarzenie mi się bardzo podoba :D W sumie więcej zajęło mi komponowanie tych wszystkich ścieżek, dobieranie brzmień i efektów aniżeli aranżacja, z sampli jedynie ta solówka na leadzie nie jest moja bo przyznam, że nie miałam w planach dawać sampli ale ten spodobał mi sie na tyle i przypasował do reszty, że szkoda mi było tego nie zrobić ;) No i poszczególne elementy perki i fx-y są z sampli ale jeszcze nie ogarniam magii syntezatorów i robienia kick'ów z niczego :P
Dzięki pozdro :)


RE: GetFreaky - Somewhere Up There (demo) - damnscrth - 28.04.2018

No koles dotarl do konca ja nie. xD Dlaczego taki długi ten kawalek zrobilaś??? Powtarzasz w numerze jakieś tam dźwięki i dłuży się to strasznie. Trochę widać że nie wiedziałaś jak pociągnąć ten wałek pod ten bit. Stopa może być ale w sumie nie za bardzo to wszystko zapada w pamięć. :| Takie przygrywanie na synthach do bitu. Mało efektow. Czasami po kanałach coś tam lata. Ale ogólnie za bardzo to rozciągnęłaś. Działaj dalej! Beer xD


RE: GetFreaky - Somewhere Up There (demo) - Tech.Nixa - 28.04.2018

(28.04.2018, 16:48)damnscrth napisał(a): No koles dotarl do konca ja nie. xD Dlaczego taki długi ten kawalek zrobilaś??? Powtarzasz w numerze jakieś tam dźwięki i dłuży się to strasznie. Trochę widać że nie wiedziałaś jak pociągnąć ten wałek pod ten bit. Stopa może być ale w sumie nie za bardzo to wszystko zapada w pamięć. :| Takie przygrywanie na synthach do bitu. Mało efektow. Czasami po kanałach coś tam lata. Ale ogólnie za bardzo to rozciągnęłaś. Działaj dalej! Beer xD

A dlaczego "Children" Roberta Milesa też jest takie długie :P ? Nie wiem, po prostu tak mi wyszło, tak czułam, że chcę zrobić i sama lubię długie kawałki w tym stylu :) Może takie sprawia ten track wrażenie ale wyszedł mi praktycznie taki jak chciałam, no może perkusja jest zbyt monotonna i przydałoby się trochę więcej FX'ów ale ten track nie wyszedł mi przypadkowo chociaż w założeniach miało być Minimal Techno to trochę dałam się ponieść i wyszło Techno House inspirowane wcześniej wymienionym wykonawcą :)


RE: GetFreaky - Somewhere Up There (demo) - Plague - 28.04.2018

Tyle tych melodii w tym kawałku, że można by z tej ilości ze 3 utwory zrobić - za dużo ich tutaj, taki misz masz.
Całość średnio mi podeszła.


RE: GetFreaky - Somewhere Up There (demo) - Tech.Nixa - 28.04.2018

(28.04.2018, 23:20)Plague napisał(a): Tyle tych melodii w tym kawałku, że można by z tej ilości ze 3 utwory zrobić - za dużo ich tutaj, taki misz masz.
Całość średnio mi podeszła.
To już chyba kwestia gustu bo kilka osób wyżej i poza forum twierdzi, że zbyt monotonne i za mało się dzieje :) Ale dzięki za opinię


RE: GetFreaky - Somewhere Up There (demo) - In-Tegral - 29.04.2018

(28.04.2018, 23:29)GetFreaky napisał(a):
(28.04.2018, 23:20)Plague napisał(a): Tyle tych melodii w tym kawałku, że można by z tej ilości ze 3 utwory zrobić - za dużo ich tutaj, taki misz masz.
Całość średnio mi podeszła.
To już chyba kwestia gustu bo kilka osób wyżej i poza forum twierdzi, że zbyt monotonne i za mało się dzieje :) Ale dzięki za opinię

No nie do końca :) nie rozumiesz co Oni mają przez to do powiedzenia, kiedy ktoś Ci pisze, że się mało dzieje, to nie znaczy, że powinnaś dać 30 różnych melodii i motywów, tylko, że powinnaś bardziej operować przeszkadzajkami, wprowadzaniem lepszym w klimat, schodzeniem z niego i tak się bawić, ale WCIĄŻ WOKÓŁ JEDNEGO TEMATU, który się trzyma kupy. U Ciebie tego nie ma. TO nie jest kwestia gustu.


RE: GetFreaky - Somewhere Up There (demo) - Plague - 29.04.2018

Tak jak In-Tegral napisał, nie inaczej.


RE: GetFreaky - Somewhere Up There (demo) - pumadesign - 29.04.2018

(29.04.2018, 11:31)In-Tegral napisał(a):
(28.04.2018, 23:29)GetFreaky napisał(a):
(28.04.2018, 23:20)Plague napisał(a): Tyle tych melodii w tym kawałku, że można by z tej ilości ze 3 utwory zrobić - za dużo ich tutaj, taki misz masz.
Całość średnio mi podeszła.
To już chyba kwestia gustu bo kilka osób wyżej i poza forum twierdzi, że zbyt monotonne i za mało się dzieje :) Ale dzięki za opinię

No nie do końca :) nie rozumiesz co Oni mają przez to do powiedzenia, kiedy ktoś Ci pisze, że się mało dzieje, to nie znaczy, że powinnaś dać 30 różnych melodii i motywów, tylko, że powinnaś bardziej operować przeszkadzajkami, wprowadzaniem lepszym w klimat, schodzeniem z niego i tak się bawić, ale WCIĄŻ WOKÓŁ JEDNEGO TEMATU, który się trzyma kupy. U Ciebie tego nie ma. TO nie jest kwestia gustu.

nie wiem o co chodzi , ja przesłuchałem w całości i nie doszukałem się xD ale to wy tutaj robicie hity i lepiej to wszystko ogarniacie więc też się zgodzę , pewnie tak jak freaky pozdro


RE: GetFreaky - Somewhere Up There (demo) - Tech.Nixa - 29.04.2018

(29.04.2018, 11:31)In-Tegral napisał(a):
(28.04.2018, 23:29)GetFreaky napisał(a):
(28.04.2018, 23:20)Plague napisał(a): Tyle tych melodii w tym kawałku, że można by z tej ilości ze 3 utwory zrobić - za dużo ich tutaj, taki misz masz.
Całość średnio mi podeszła.
To już chyba kwestia gustu bo kilka osób wyżej i poza forum twierdzi, że zbyt monotonne i za mało się dzieje :) Ale dzięki za opinię

No nie do końca :) nie rozumiesz co Oni mają przez to do powiedzenia, kiedy ktoś Ci pisze, że się mało dzieje, to nie znaczy, że powinnaś dać 30 różnych melodii i motywów, tylko, że powinnaś bardziej operować przeszkadzajkami, wprowadzaniem lepszym w klimat, schodzeniem z niego i tak się bawić, ale WCIĄŻ WOKÓŁ JEDNEGO TEMATU, który się trzyma kupy. U Ciebie tego nie ma. TO nie jest kwestia gustu.

No ale jak mam rozumieć jak jedna osoba pisze, że się nic nie dzieje i jest nudno a druga, że się dzieje za dużo i jest sieczka. Ciężko to jednoznacznie odebrać ;)


RE: GetFreaky - Somewhere Up There (demo) - abyssMB - 29.04.2018

Fajnie się tego słucha, ale jest długo / dzisiaj wałki 3-4 minuty przykuwają uwagę, potem się rozpraszamy/ do 3:40 całkiem przyjemnie .
Szalona wariacja 3:44 nawet by uszła ze zmianą tonacji, ale przejście do dalszej części już nie, bo wałek się rozjechał na dwa. Potem wariacje nie zaskakują, a denerwują, ja bym zakończył utwór po pierwszej wariacji, ale to Twoje Reguły.


RE: GetFreaky - Somewhere Up There (demo) - pumadesign - 29.04.2018

(29.04.2018, 17:07)GetFreaky napisał(a):
(29.04.2018, 11:31)In-Tegral napisał(a):
(28.04.2018, 23:29)GetFreaky napisał(a):
(28.04.2018, 23:20)Plague napisał(a): Tyle tych melodii w tym kawałku, że można by z tej ilości ze 3 utwory zrobić - za dużo ich tutaj, taki misz masz.
Całość średnio mi podeszła.
To już chyba kwestia gustu bo kilka osób wyżej i poza forum twierdzi, że zbyt monotonne i za mało się dzieje :) Ale dzięki za opinię

No nie do końca :) nie rozumiesz co Oni mają przez to do powiedzenia, kiedy ktoś Ci pisze, że się mało dzieje, to nie znaczy, że powinnaś dać 30 różnych melodii i motywów, tylko, że powinnaś bardziej operować przeszkadzajkami, wprowadzaniem lepszym w klimat, schodzeniem z niego i tak się bawić, ale WCIĄŻ WOKÓŁ JEDNEGO TEMATU, który się trzyma kupy. U Ciebie tego nie ma. TO nie jest kwestia gustu.

No ale jak mam rozumieć jak jedna osoba pisze, że się nic nie dzieje i jest nudno a druga, że się dzieje za dużo i jest sieczka. Ciężko to jednoznacznie odebrać ;)

oni ciebie nie rozumieją ty ich a i tak nikt nie ma racji xD każdy ma swój gust xD


RE: GetFreaky - Somewhere Up There (demo) - Mandalar - 30.04.2018

Friki, przytoczyłaś dobry przykład, posłuchaj tego kawałka bardziej analitycznie, co tam się dzieje, myślę, że on właśnie fajnie godzi to czego nie rozumiesz w tych "sprzecznych" wypowiedziach powyżej. No i przede wszystkim kompozytor w nim panuje nad tonacjami ;)

Co do solówki grającej w innej tonacji niż podkład, to za pierwszym razem jeszcze jak Cię mogę, bo tylko z basem się siłuje, ale za drugim gra ona z akordami i wtedy już słychać tylko nieumiejętność a nie eksperyment... Po za tym solówek raczej się nie powtarza w utworze, bardziej tematy, melodie.

Jak dla mnie nie byłby za długi gdybyś trzymała poziom taki jak na początku. Przyjemnie się słucha, bo jest w Tobie pasja.


RE: GetFreaky - Somewhere Up There (demo) - HAVEFUN - 3.05.2018

Cześć.
Łooooł ile tego jest w tym utworze. Można by zrobić z tego kilka utworów :D. Całość mi się podoba tylko, że trochę czegoś brakuje... Czegoś co zaciekawi bardziej słuchacza.

Moja ocena : 4