MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA galactiX-riot - Dancing Leek - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA galactiX-riot - Dancing Leek (/temat-electronica-galactix-riot-dancing-leek)



galactiX-riot - Dancing Leek - PROTONE - 3.05.2018

Witam Wszystkich :)
Dawno nie wrzucałem nic nowego, tym razem nawet rzuciłem się na "Teledysk" :D
Wszelkie sugestie i opinie bardzo chętnie biorę do siebie, więc dawajcie znać czy mocno coś popsułem :)
Pozdrawiam :)

https://youtube.com/watch?v=vMEflLHXlBo


RE: galactiX-riot - Dancing Leek - Plague - 3.05.2018

Dla mnie bomba. I mam gdzieś jakieś niedociągnięcia, to i tak z nimi nadal jest świetny utwór :)
Super, podoba się :) Piąteczka.


RE: galactiX-riot - Dancing Leek - PROTONE - 3.05.2018

(3.05.2018, 18:08)Plague napisał(a): Dla mnie bomba. I mam gdzieś jakieś niedociągnięcia, to i tak z nimi nadal jest świetny utwór :)
Super, podoba się :) Piąteczka.

Dziękuję za szczodrą ocenę :)
Jest wiele do poprawy, ale to pewnie zauważę jak odsłucham na "Świeżo" pewnie po miesiącu, albo dłużej :D
Niemniej - dzięki za taką ocenkę :)
Pozdrawiam :)


RE: galactiX-riot - Dancing Leek - barthus - 3.05.2018

Kompozycja imo jest bardzo interesująca. To co mi nie pasuje to SD plucksów. Aranż spójny.
0:46 - 1:01 to fragment który mi się podoba najbardziej - dalej wchodzą te plucksy, które wg mnie brzmieniem trochę odstają (klimatycznie).

Leci 5 zasłużone ;) Pozdrawiam :D

PS. Trochę dziwny ten teledysk XD


RE: galactiX-riot - Dancing Leek - PROTONE - 4.05.2018

(3.05.2018, 21:43)barthus napisał(a): Kompozycja imo jest bardzo interesująca. To co mi nie pasuje to SD plucksów. Aranż spójny.
0:46 - 1:01 to fragment który mi się podoba najbardziej - dalej wchodzą te plucksy, które wg mnie brzmieniem trochę odstają (klimatycznie).

Leci 5 zasłużone ;) Pozdrawiam :D

PS. Trochę dziwny ten teledysk XD

Dzięki za tak dobrą ocenę :)
Może faktycznie te plucksy nie są "Najtrafniejsze" ale zależało mi, by złamać dropa czymś spokojniejszym - "podzielić na pół" a zarazem by nie stracił energii - Postaram się mieć na uwadze Twoje spostrzeżenie przy kolejnych takich zabiegach :)
Co do teledysku, to tak jakoś mi coś z Mangą latało po głowie i oto taki "Twór" powstał :)
Dzięki :)
Pozdrawiam.


RE: galactiX-riot - Dancing Leek - LuFi955 - 5.05.2018

bardzo przyjemny traczek :) 5-teczka


RE: galactiX-riot - Dancing Leek - YouGotMe - 6.05.2018

Spoko podoba mi się, niby standard edm track ale ma taki przyjemny letni vibe, zauważyłem ogólnie tendencje że forum w co poniektórych utworach rozkwita jak ta Polska wiosna :D


RE: galactiX-riot - Dancing Leek - Shabboo Harper - 12.05.2018

Hey Marek. Wykreowałeś pogodny, bitny temat a'la Tribute to Miku Hatsune (tudzież Farm Girl; tytuł trafiony ;D)... Jest śmiały (w swej konstrukcji) Beat; euforyczny motyw przewodni; jest dyskretny White Noise; klimatyczny Background, "utkany" z przeróżnych Synth'ów/Pad'ów, żarliwych Fx'ów tudzież wdzięcznego Vox'u. Aranż krztynę powtarzalny. Technicznie, jeśli pozwolisz, "powiem" tak: istnieje deficyt mocy (dynamiki); Pluck (podobny do tego z "Croatian Beach") zdaje się być słabo skompresowany (sporo "wybija się" w miksie). Kick ascetyczny w swej sile; Bass skromnie wyczuwalny. Master godny retuszu. Nieśmiało sugeruję MaxxBass; nadto więcej "powietrza w górze"... Pokaźny trzon już jest. Tyle od Lady. Beer


RE: galactiX-riot - Dancing Leek - In-Tegral - 12.05.2018

Cały czas mam wrażenie, że tą melodię gdzieś słyszałem, tylko nie wiem gdzie.

Mix jest dobry, tylko pluck, jak gra z kickiem, nie klei się do niego, a rywalizuje o to "kto ma atakować". Przydałoby się zautomayzowanie ataku plucka albo opóźnienie go w tych miejscach, aby atak kicku miał więcej miejsca. Ogołem, fajny, lekki, letni traczek.


RE: galactiX-riot - Dancing Leek - PROTONE - 12.05.2018

(5.05.2018, 17:20)LuFi955 napisał(a): bardzo przyjemny traczek :) 5-teczka

A bardzo dziękuję :)

(6.05.2018, 15:34)YouGotMe napisał(a): Spoko podoba mi się, niby standard edm track ale ma taki przyjemny letni vibe, zauważyłem ogólnie tendencje że forum w co poniektórych utworach rozkwita jak ta Polska wiosna :D

Dzięki - osobiście mam słabość do letnich klimatów i zawsze się łapię na tym, że jak zaczynam utwór to z automatu pojawia się jakiś pluck xD xD

(12.05.2018, 2:03)Shabboo Harper napisał(a): Hey Marek. Wykreowałeś pogodny, bitny temat a'la Tribute to Miku Hatsune (tudzież Farm Girl; tytuł trafiony ;D)... Jest śmiały (w swej konstrukcji) Beat; euforyczny motyw przewodni; jest dyskretny White Noise; klimatyczny Background, "utkany" z przeróżnych Synth'ów/Pad'ów, żarliwych Fx'ów tudzież wdzięcznego Vox'u. Aranż krztynę powtarzalny. Technicznie, jeśli pozwolisz, "powiem" tak: istnieje deficyt mocy (dynamiki); Pluck (podobny do tego z "Croatian Beach") zdaje się być słabo skompresowany (sporo "wybija się" w miksie). Kick ascetyczny w swej sile; Bass skromnie wyczuwalny. Master godny retuszu. Nieśmiało sugeruję MaxxBass; nadto więcej "powietrza w górze"... Pokaźny trzon już jest. Tyle od Lady. Beer

Jak zwykle Konstruktywny feedback :)
Dzięki Aniu za opinię - co do plucka:
- Teraz tak patrzę na projekt i w szynie plucka dałem limiter "Różne metody kompresji stosuję" ze zbyt długim atakiem - co się przełożyło na wyraźny szczyt przy ataku :( maj bed :)
Bardzo dziękuję :)

(12.05.2018, 9:30)In-Tegral napisał(a): Cały czas mam wrażenie, że tą melodię gdzieś słyszałem, tylko nie wiem gdzie.

Mix jest dobry, tylko pluck, jak gra z kickiem, nie klei się do niego, a rywalizuje o to "kto ma atakować". Przydałoby się zautomayzowanie ataku plucka albo opóźnienie go w tych miejscach, aby atak kicku miał więcej miejsca. Ogołem, fajny, lekki, letni traczek.

Kiedyś wrzucałem demo tego utworu więc może dla tego :)
jeśli chodzi o kick i pluck tak jak napisałem wyżej z limiterem... niestety - zbyt długi atak :E
Na szybko sprasowałem to bardziej i faktycznie brzmi dużo lepiej :(
Dzięki In-Tegral za Twoją ocenę :)
Pozdrawiam!


RE: galactiX-riot - Dancing Leek - marcellus - 18.05.2018

Bardzo lekka melodia, przyjemna, wszystko profesjonalnie przemyślane i wykonane, teledysk ujdzie :D


RE: galactiX-riot - Dancing Leek - DanPi30 - 4.07.2018

Bardzo fajny numerek - taki lekki i skoczny. W sam raz na ten letni czas do klubu czy na grilla. Wszystko mi tutaj raczej pasuje oprócz tego plucka - on za bardzo jest przez ciebie wysunięty na pierwszy plan i po prostu po dłuższym czasie trochę nudzi. Co do spraw miksu już się wytłumaczyłeś.