MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Piotr Cieslik - Escape through a wide path - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Piotr Cieslik - Escape through a wide path (/temat-house-piotr-cieslik-escape-through-a-wide-path)



Piotr Cieslik - Escape through a wide path - TheFamily - 5.05.2018

Hej, tym razem skomponowałem taki piano bit. Myślę, że w porównaniu do moich wcześniejszych produkcji jest on bardziej urozmaicony, ciekawszy :), także proszę o wysłuchanie i opinie :)




Brak prefixu, poprawiam

Wystawiono przez Knifeman



RE: Piotr Cieslik - Escape through a wide path - HAVEFUN - 6.05.2018

Cześć.
Jednym słowem - Świetne.
Takie utwory ciężko się komentuje, bo głupio dać post zawierający tylko kilka słów ^^. A jest tak dlatego, że nie będzie tu żadnych porad, gdyż utwór jest po prostu świetnie zrobiony.
Podoba mi się całość, najbardziej te dwa momenty jak wchodzi pianino.

Moja ocena : zdecydowanie 5


RE: Piotr Cieslik - Escape through a wide path - TheFamily - 6.05.2018

Wow, dzięki wielkie :)


RE: Piotr Cieslik - Escape through a wide path - Stroke - 7.05.2018

Kolega trochę odpłynął w zachwytach, ale zdecydowanie powodów do wstydu nie ma:) Przyjemna melodyka utworu, ciekawie dobrane dźwięki. Na minus drum loopy - za głośno, przyciąłbym trochę wysokie częstotliwości i za malo zróżnicowane. Dodatkowo mam wrażenie, że ciut przegiąłeś z kompresją i zgniotłeś track. Pozdro:)


RE: Piotr Cieslik - Escape through a wide path - TheFamily - 7.05.2018

Stroke, tutaj się z tobą zgadzam, że trochę przekombinowałem w wysokich częstotliwościach :) Ogólnie jestem na etapie badania wszystkiego co związane z miksem, także myślę, że będzie tylko lepiej :) Dzięki Beer


RE: Piotr Cieslik - Escape through a wide path - MARIUS ! - 8.05.2018

Witaj wsłuchawszy się w Twoją produkcję stwierdzam że to naprawdę fajny kawałek ;)
osobiście wymieniłbym kicka i clapa żeby nie brzmiały tak surowo.
1;12 wchodzą jakieś plucki ?? brakuje mi w nich przestrzeni i dałbym jakiś sub na wzmocnienie efektu.
2:16 pijąc kawę tańcze :D piękne smyczki!
dzieki za odsłuch ;)


RE: Piotr Cieslik - Escape through a wide path - TheFamily - 8.05.2018

Dzięki ;)


RE: Piotr Cieslik - Escape through a wide path - chrisB# - 9.05.2018

Dla mnie to pianino to koszmarek. Pluki fajne, pera slaba jakas taka niemrawa. Nie za bardzo mi to wszystko tutaj melodycznie lezy. Koncowka jakos urwana. W sumie za duzo gra jak na jeden walek. Pozdrawiam.


RE: Piotr Cieslik - Escape through a wide path - TheFamily - 10.05.2018

E tam, myślę że takie pianinko to już kwestia gustu jest, ale tak czy siak chrisB# Dzięki za odsłuch i ocene ;)


RE: Piotr Cieslik - Escape through a wide path - themiiram - 10.05.2018

Ogólnie piosnka twa podoba mi się, ale na moje ucho troche mułowata, w sęsie niskie częstotliwości tłumią resztę. Delikatne ucięcie ich o około 0.5db filtrem low shelf i powinno być git, no i skrócił bym odrobine stopę. Prawdopodobnie użyłeś jakiejś typu "punchy". No i odrobine panoramy dla klarowności też by się przydało, ale to ogarniesz :) Powodzonka :D ps. 4 wpadła


RE: Piotr Cieslik - Escape through a wide path - TheFamily - 10.05.2018

Dzięki themiiram! :) Ogólnie jak tak patrzę z perspektywy czasu to w wielu moich poprzednich kawałkach właśnie stopa często nawalała. Muszę sobie sprawić jakieś fajne drumsy :P


RE: Piotr Cieslik - Escape through a wide path - Shabboo Harper - 19.05.2018

Hey Piotr. Ambiwalentnie. Track piętnuje niekorzystnie ułożona panorama. Zauważ, proszę, jak wszechobecny Shaker/Hi Hat "wymusza skupienie" w L kanale, z kolei P jest, w jakiejś mierze, pominięty. "Góra" jest solidnie dźwięczna/foniczna; w efekcie, w pewnych odcinkach utworu, drażni przesadną "witalnością" Synth'ów. Zresztą po 2:32 dochodzi do minimalnej kakofonii nut. Sporo tonów "walczy" o triumf w miksie ^^. Beat (Kick/Clap) zbyt dyskretny; lekko metaliczny i wycofany wobec drapieżnej; szorstkiej barwy (stentorowego) Piano tudzież "grubego" pomruku Bass'u... Jednocześnie, melo jest przystępne. Zacnie wzbogacone przez ton a'la Strings'y i urokliwe Pluck'i. Outro... stwarza wrażenie niedosytu. Aranż powściągliwy; krótki, "krystalicznie" subtelny Breakdown jawi się skromnie ;(. Warto upiększyć "meritum" tegoż projektu, bowiem fundament (z przewodnim, chwytliwym Lead'em) już jest. Technicznie: głównie balans częstotliwości ścieżek "prosi się" o "ujarzmienie". I już. ^D


RE: Piotr Cieslik - Escape through a wide path - TheFamily - 19.05.2018

Shabbo Harper, dzięki za odsłuch i analizę! :)


RE: Piotr Cieslik - Escape through a wide path - Shabboo Harper - 23.05.2018

Cytat:"Shabbo Harper, dzięki za odsłuch i analizę! :)"

Proszę i służę ;)... Prześledziłam Twój profil SC. Cechuję Cię, Piotrze, talent do melodyjnych track'ów z dość wyrafinowanym "dołem", acz z lekko stłumioną "witalnością" reszty (przewodnich) nut. Nieśmiało twierdzę, iż krztynę większy wysiłek w aspekcie miksu "wyciśnie" z utworu (-ów) ukrytą moc. Trzymam kciuki za kolejne inspiracje w odcieniu House. ^D