MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING KBK - Rise Up - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING KBK - Rise Up (/temat-uplifting-kbk-rise-up)



KBK - Rise Up - KBK - 13.05.2018

Zapraszam do przesłuchania. Zamiar był jeden: Połączenie klasycznego trance'u z upliftowym klimatem ;)






RE: KBK - Rise Up - In-Tegral - 13.05.2018

Tak ! W końcu idziesz w dobrym kierunku z leadami, nie rozlewają się już tak w miksie, są bardziej precyzyjne, przez to są bardziej energiczne i "euforyczne". Dla mnie nie ma się do czego przyczepić. Wszystko słychać dobrze, jest "zwięźle". Nic się nie rozłazi. Melodia bardzo fajna. Stary dobry trance w lepszej jakości. Najlepszy Twój trance. 5/5.


RE: KBK - Rise Up - cinekkk1 - 13.05.2018

No, fajnie to wszystko płynie. 1:11 wchodzący lead z cut-offa ładnie napędza intro. Główna melodia całkiem interesująca i nadaje fajny klimat. Pianinko też fajnie się wkomponowuje w resztę. Ogólnie udało ci się właśnie moim zdaniem połączyć klasyczny trance z upliftowym klimatem. Jedyne co bym poprawił to klarowność stopy, na samym początku fajnie ją słychać gdy nie ma wielu instrumentów, ale później jakby nieco się gubi :).


RE: KBK - Rise Up - OProject - 13.05.2018

Dla mnie pianinko coś ma mało wysokich, albo jest takie schowane w miksie :P
Co do kicka to racja, albo powinien grać troszkę głośniej albo za bardzo w masterze podbiłeś wysokie :P
Ja bym też wyciął coś w granicach 1,6 - 1,8kHz, tam jest taki nieprzyjemny trochę rezonans, na mid-basie chyba :)
Wyciąłbym też powyżej 18kHz (Hi pass filtrem) w całym miksie bo to nie potrzebne :P

Aranżacja typowo transowa, przyjemne synthy i melodie, całość jak często u Ciebie krótka, połączenie się w miarę udało ;) 4/5


RE: KBK - Rise Up - Abigail Noises - 15.05.2018

Jedyna rzecz mi tutaj nie pasuje jak zauważył OP – piano w drugiej części kawałka. Mogło być ostrzejsze i ciut głośniejsze, wydaje mi się, że w ogóle winno przewodzić pod koniec – mowa o tej części po 3.15s. Szkoda, że go tak mało w utworze. Po za tym bez zastrzeżeń – miks jak przystało na ten gatunek w sam raz, kick dla mnie ok, a do powietrza też bym się nie czepiał – taki ''whitenoisowy'' trans lubi taki ''szum''.


RE: KBK - Rise Up - PROTONE - 15.05.2018

Ojjj... brzmienie jest na prawdę Solidne, jedynie to pianinko można by delikatnie ożywić wyższymi partiami :) ale to jest niuans.

Miks jest bardzo dobry, fajna przestrzeń, dobrze opanowane poziomy.
Fajnie jak by to pianinko weszło na cut-off-ie w low pass, ale to tylko moje odczucie i moja luźna propozycja :)

Kawał dobrego transu wykreowałeś Krystianie :)

Zasłużone 5/5

Pozdrawiam!


RE: KBK - Rise Up - PaulK25 - 17.05.2018

Niezłe to jest, mocno wali, rytm w porządku. Koledzy już Ci napisali, że za mało piano, jak gra jest mocno romantycznie jak to w upliftach, więc mogłeś pociągnać temat. Klimat bomba. Z początku masz takie świetne syntchy coś w 1,00 minucie chyba acid basy no i dla mnie też za cicho. Podsumowując podoba mi się Beer


RE: KBK - Rise Up - KBK - 22.05.2018

Dziękuję za odsłuch i wszystkie opinie :) Pozwolę odnieść się do pianina, na które wszyscy zwracaliście uwagę - w pierwszych partiach celowo zostało stłumione, natomiast po dropie jest ono nawet "podniesione' w górnych częstotliwościach, mało tego, używam maximizerów, bo lubię je stosować i w tym wypadku na pianino dałem BBE Sonic Maximizer, co dało mu już więcej "powietrza". Widocznie nadal coś jest nie tak, skoro nie wybija się w miksie, zweryfikuję to ;) Jeszcze raz dzięki !!


RE: KBK - Rise Up - Mat.Mor.Raw - 28.05.2018

Pierwsze wrażenie 5 - zapowiada się oldschoolowy dream trance-owy kawałek ;)
Kompozycja 5 - w pierwszej części: progresja solidnie zbudowana na arpegiach ogrywających akordy typowe dla tego gatunku, w środku breakdown podkreślający główny temat (przyciągający uwagę), w drugiej części rozwinięcie pomysłów z części poprzednich, wariacje, przejścia itd... sporo się dzieje w tym utworze, przyjemnie się słucha od początku do końca
Brzmienie 4 - arpeggia, leady, pady, wszystko ładnie się ze sobą zgrywa; osobicie nie przepadam za takim brzmieniem stopy, ponieważ sprawia wrażenie tłuczenia młotkiem (prawdopodobnie ze względu na wyższe strojenie), ale to moje subiektywne odczucie, wiem że taka stopa pojawia się często w utworach uplifting trance
Miks 4 - arpeggia, leady, pady selektywnie zmiksowane, przestrzeń pod kontrolą, equalizacja poprawnie, piano odrobinę za głośno, snare uciekający na lewą stronę panoramy jest ciekawym pomysłem na rozszerzenie obrazu stereo, ale wg mnie na dłuższą metę zaczyna być trochę męczący w odsłuchu i odciąga uwagę od reszty aranżacji
Ocena 5 - syntezatory i kompozycja na wysokim poziomie, solidny kawałek


RE: KBK - Rise Up - lovetrance01 - 14.07.2018

W mojej opinii, Twój kawałek, technicznie, bije na głowę większość w tym dziale, tym bardziej, że to chyba Twój pierwszy release. Jest mnóstwo plusów i tylko kilka minusów. Melodia bardzo fajna, bardzo transowa, separacja częstotliwości MEGA, sam bym tak chciał. Master równie mistrzowski. Podoba mi się barwa apperigatora, taki mocny oldschool. Ogółem, jakość jest bardzo wysoka, przynajmniej jak na nasze forumowe standardy. Do minusów należy na pewno uboga perkusja, trochę zbyt mono. Aperrigator również zbyt mono. Lead technicznie jest b. dobry, ale przydałaby się dodatkowa warstwa z czymś oktawę wyżej. Do aranżacji można się najbardziej przyczepić, bo jest naprawdę uboga. Piano i lead to zdecydowanie za mało na obecne standardy upliftingu. Zapewne przez to zrobiłeś tak krótki utwór - nie miałeś czym budować kolejnych minut.
Niemniej, utwór bardzo dobry. Świetlana przyszłość przed Tobą. 5/5