MusicProducers.pl
Monitory aktywne - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl (http://musicproducers.pl)
+-- Dział: Pomoc (/forum-pomoc)
+--- Dział: Sprzęt (/forum-sprzet)
+--- Wątek: Monitory aktywne (/temat-monitory-aktywne)

Monitory aktywne - MaciekM - 13.05.2018 12:48

Witam, pod koniec czerwca przymieżam się do zakupu monitorów aktywnych.

Mój budżet to max 2000zł.

Coś polecacie?

RE: Monitory aktywne - sebingtone - 21.05.2018 11:26

Widzę wszyscy tutaj chętni do pomocy... czy te forum żyje?

Przedemną podobny dylemat i na podstawie tego co czytam to.... nic nie wiem.
Wybiorę się z playlistą swoich i moich ulubionych utworów do sklepu i tam zdecyduję na UCHO :)

RE: Monitory aktywne - barthus - 21.05.2018 12:47

Nikt nie odpowiada na takie pytania bo takich tematów jest bardzo dużo. Najlepsze rozwiązanie jest takie jak napisał sebingtone - iść i przesłuchać.
Ja kupiłem monitory nie cały rok temu i też miałem niezły dylemat, ba... nadal czasami się zastanawiam czy dobrze wybrałem.
Tutaj dużo (jak nie najwięcej) zależy od adaptacji akustycznej pomieszczenia i nie tylko, bo jeszcze od gatunku w jakim tworzysz (po części), jaki masz budżet, wreszcie - ile cali.
Mam JBL LSR305, a myślałem też o KRK Rokit 5 albo Yamaha HS5.
Na Twoim miejscu (mając 2k PLN) myślałbym o Adamach ;)

RE: Monitory aktywne - Bassflor - 22.05.2018 10:08

ja posiadam krk rokit rp6 g3 mi się ich brzmienie podoba ale Tobie nie musi tak że no tak jak koledzy wyżej napisali jak masz taką możliwość przesłuchaj kilka modeli i nie patrz na wygląd tylko słuchaj brzmienia które Tobie najbardziej odpowiada i te wybierz które Ci najbardziej wpadną w ucho :)

RE: Monitory aktywne - PaulK25 - 22.05.2018 17:29

Co do monitorów to ci napiszę, że za 2 tysie to znajdziesz sporo modeli. Tak naprawdę wszystkie te montory z tej półki grają podobnie a różnice nie są takie istotne bo i tak będziesz musiał się ich nauczyć ^P. Raczej skup się czy chcesz 6 czy 9 cali bo to jest istotne. W zalezności jaki masz pokój wybierz rodzaj membrany.

RE: Monitory aktywne - MaciekM - 10.06.2018 22:09

Polecacie jakieś miejsce w Warszawie/Kielcach gdzie mogę sobie przesłuchać różne modele?

RE: Monitory aktywne - Phoenix - 13.06.2018 18:07

(10.06.2018 22:09)MaciekM napisał(a):  Polecacie jakieś miejsce w Warszawie/Kielcach gdzie mogę sobie przesłuchać różne modele?

W Wa-wie przy Połczyńskiej jest Supersound. Wcześniej radzę do nich zadzwonić i upewnić się, że akurat mają sprzęt, który cię interesuje.