MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Reverse Bass Master - Acidrection (+1) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Reverse Bass Master - Acidrection (+1) (/temat-hardstyle-reverse-bass-master-acidrection-1)



Reverse Bass Master - Acidrection (+1) - OProject - 13.05.2018

A więc po długiej przerwie w końcu udało mi się skończyć xd
Bardzo długo siedziałem nad tymi kawałkami, zacząłem rok temu i wyszło z kilkaset godzin;)
Nie byłem zadowolony z pierwszej wersji (First Reaction) więc postanowiłem zrobić lepszą (Second Reaction), jak się potem okazało pierwsza nawet może się wydawać lepsza... xD

Wydało mi się w małym labelu Hard Classic Recordz ;P Jak zwykle Early Hardstyle, tym razem z domieszką kwasu :)


https://www.hardstyle.com/album/reverse-bass-master-acidrection/81445



Na Spotify można posłuchać pełne wersje :)
https://open.spotify.com/album/3SkzEWguIV8UbEuZskcVmR

Sporo ciężkiej pracy, wyszło jak wyszło, oceńcie sami :P
Nawiasem mówiąc chyba pobiłem rekord bo wyrenderowałem te traki ponad 120 razy xd
Pozdro 303


RE: Reverse Bass Master - Acidrection (+1) - pogotekk - 13.05.2018

Trochę nudnawe jak dla mnie, ale to tylko dlatego, że kawałek nie do końca trafił w moje gusta. Technicznie jest ok, miks wydaje się być czysty (wg moich uszu :D ). Jedyne co mi podeszło, to acidy, zwłaszcza te od 4:10 do 5:33, i reverse bass. Bas to już wgl wymiata i jest moim zdaniem najmocniejszą stroną tego kawałka :)


RE: Reverse Bass Master - Acidrection (+1) - KBK - 14.05.2018

Miks klasa, dźwięki szczególnie kwasy wyszły Ci zaje... super :D Ale kolejny raz zauważyłem, że aranżacyjnie masz trochę chaos, najpierw motyw przewodni ciągnie się jak flaki, a potem w dziwnym miejscu przechodzi w inny i to z inną tonacją 4:10. Trochę dziwnie to brzmi :D Ale hard trance to nie mój gatunek, więc może taki chaos jest wskazany :D Moja ocena to 4,75 :D Zostawiam 5 za kawał dobrej pracy.


RE: Reverse Bass Master - Acidrection (+1) - Abigail Noises - 15.05.2018

Przesłuchałem dwa kawałki i co pierwsze rzuca się w uszy to dziwnie ustawione gainy – szczególnie na początku tracków. Czemu startując, jeden track ma stopę potężną, która zapowiadaja ostry kawałek a w drugi przygaszoną ? Dlatego ''First Reaction'' już na wstępie wypada blado w porównaniu do ''Second''. Dodatkowo w ''First'' nie leży mi za bardzo, że wszystko jest ciut za mocno utopione w reverbie – słychać różnicę w porównaniu do ''Second'', który jest kawałkiem klarowniejszym, ostrzejszym o większej dynamice. Ogólnie utwór mi się podoba, ma coś z gabba nawet – te mocne przestery, rezonacje są bardzo dobre a stary kwaśny styl z lat 90tych tylko podkreśla całość. Plus za to, że w kawałku dość sporo się dzieje – ładnie bawiłeś się tymi kwasami – miło się tego słucha. Technicznie ''Second'' - dla mnie nie ma się do czego przyczepić.


RE: Reverse Bass Master - Acidrection (+1) - OProject - 15.05.2018

@AdamWax
No właśnie tak jak pisałem, pierwsza wersja mi nie odpowiadała więc zrobiłem drugą, większą, lepszą itp. :P
A że niektórym i labelowi spodobała się też wersja pierwsza to i ją puściłem, bo sam chciałem tylko dać Second reaction :P

@KBK to Early Hardstyle nie Hard Trance (choć z Hard Trance'u sie wywodzi :) ) A to że przechodzi to są dwa różne kawałki (na tym samym motywie) Taki preview zrobili z labela, ja bym wolał dwa kawałki oddzielnie :D
Sprawdz na Spotify :D :D

@pogotekk Ja też już tyle razy słuchałem że dla mnie nudne xd

Dzięki za opinie :D


RE: Reverse Bass Master - Acidrection (+1) - Mat.Mor.Raw - 28.05.2018

Pierwsze wrażenie 5 - dla koneserów dobrego kwasu ;)
Kompozycja 3 - kilka minimalistycznych i jednostajnych riffów, bogato modulowanych filtrami, przeplatanych co jakiś czas przejściami i krótkimi breakdownami. Od strony muzycznej niewiele się tutaj dzieje, ale swoją robotę wykonuje aranżacja i automatyka. Tak jak koledzy zauważyli, niektóre przejścia między częściami utworu są zbyt nagłe i kontrastujące ze sobą. Występują też fragmenty, gdzie główny riff powtarza się wielokrotnie, ale bez nałożonych efektów modulacji (przez to jest odczuwalne wrażenie monotonii)
Aranżacja 4 - Aranżacja to element, za pomocą którego zbudowana jest kompozycja: zmiany faktury, dokładanie instrumentów, ujmowanie instrumentów, breakdowny, itd... Pomimo minimalistycznego charakteru utworu, ciągle coś się w tym utworze dzieje.
Brzmienie 5 - soczyste kwaśne brzmienia, takie jak lubię, świdrujące, ale nie kłujące, jest w tych lead'ach wyważona góra, środek a nawet dół; Stopa i bas mocno i nisko uderzają w kontrolowany sposób, jest energia, ale też nie ma nieprzyjemnych dźwięków;
Miks 5 - spójnie, stereofonicznie, czytelnie, głośno, bez efektu pompowania; może odrobinę za duży pogłos na hihatach i clapach, przez co tracą trochę na czytelności, ale to moje subiektywne odczucie
Ocena 5 - słucham sobie...


RE: Reverse Bass Master - Acidrection (+1) - In-Tegral - 29.05.2018

Kwasy klasa, reverzy też są pro, ogółem wszyscy wcześniej już wymienili te niuanse, które można by poprawić :D. Ja tylko dodam, że second reaction dla mnie wypada lepiej, mix brzmi dużo naturalniej i czyściej przez lepiej dopasowane EQ i przestrzeń.


RE: Reverse Bass Master - Acidrection (+1) - Shabboo Harper - 6.06.2018

Hey Oldie. Jest już post factum, toteż "powiem" króciutko: gratuluję Ci upragnionego Release'u. Mimo paru technicznych "chochlików" tudzież swoistego aranżu przewodnich nut generalnie przyjemnie sprężyście "kwasisz"... Beer