MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
REVERB I DELAY Problem... - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: REVERB I DELAY Problem... (/temat-reverb-i-delay-problem)



REVERB I DELAY Problem... - Bassflor - 19.05.2018

Witam wszystkich :)

mam problem z efektem delay i reverb bo jak ustawie to mam wrażenie że albo jest go za mało albo za dużo i się rozmazuje a layeruje lady i w nexusie każdy lead ma swój reverb i delay a lepiej jak layery bądą w jednym reverbie i delay prawda? czy może być tak że dajmy na to każda warstwa ma swój reverb ? Proszę o pomoc :(
Pozdrawiam


RE: REVERB I DELAY Problem... - OProject - 19.05.2018

Możesz dawać różne delay/reverb czasem na ten sam dzwięk daje się kilka, ale pamiętaj że im mniej reverb/delay tym wyraźniej wszystko brzmi. Postaraj się znaleźć złoty środek, wszystko też zależy od gatunku i od utworu.
A najlepiej wrzuć próbkę to zawsze ktoś doradzi.


RE: REVERB I DELAY Problem... - Bassflor - 19.05.2018

(19.05.2018, 20:26)OProject napisał(a): Możesz dawać różne delay/reverb czasem na ten sam dzwięk daje się kilka, ale pamiętaj że im mniej reverb/delay tym wyraźniej wszystko brzmi. Postaraj się znaleźć złoty środek, wszystko też zależy od gatunku i od utworu.
A najlepiej wrzuć próbkę to zawsze ktoś doradzi.

gatunek to hands up :) no tak ale jak za mało reverb/delay to lead traci na masywności :(


RE: REVERB I DELAY Problem... - In-Tegral - 20.05.2018

Odciągaj reverb i delay na sendzie, uzywajac kompresora w funkcji sidechain, ustawiajac trigger pod glowne melo.


RE: REVERB I DELAY Problem... - Baxe - 20.05.2018

poeksperymentuj z pokrętłami low i high cut oraz high dumping i decay time, no i oczywiście wet level w reverbie - po chwili powinieneś dobrać odpowiedni poziom pogłosu :)
no i nie zapominaj, że w nexusie, jak i w praktycznie każdej innej wtyczce także możesz edytować ustawienia reverb i delay, a nawet całkiem wyłączyć te efekty i ustawić sobie samemu od początku :)


RE: REVERB I DELAY Problem... - themiiram - 20.05.2018

Każdy layer powinien mieć swoje miejsce nie tylko w częstotliwościach, ale w odległości. Instrument, który ma największy atak, i z założenia ma się najlepiej przebijać musi mieć w reverbie wysoki poziom early reflections i niższy late reflections, no i im dalej instrument tym większy pre delay na reverbie, no i jeszcze wiadomo. im coś jest dalej tym bardziej głucho coś słyszymy także eq i zciszenie wysokich częstotliwości. Mam nadzieję że pomogłem :)


RE: REVERB I DELAY Problem... - In-Tegral - 20.05.2018

(20.05.2018, 5:26)themiiram napisał(a): Każdy layer powinien mieć swoje miejsce nie tylko w częstotliwościach, ale w odległości. Instrument, który ma największy atak, i z założenia ma się najlepiej przebijać musi mieć w reverbie wysoki poziom early reflections i niższy late reflections, no i im dalej instrument tym większy pre delay na reverbie, no i jeszcze wiadomo. im coś jest dalej tym bardziej głucho coś słyszymy także eq i zciszenie wysokich częstotliwości. Mam nadzieję że pomogłem :)

Im dalej instrument tym MNIEJSZY predelay.


RE: REVERB I DELAY Problem... - Bassflor - 20.05.2018

(20.05.2018, 0:04)In-Tegral napisał(a): Odciągaj reverb i delay na sendzie, uzywajac kompresora w funkcji sidechain, ustawiajac trigger pod glowne melo.
Wszystko rozumiem tylko co to jest ten trigger?


RE: REVERB I DELAY Problem... - In-Tegral - 20.05.2018

(20.05.2018, 13:13)Bassflor napisał(a):
(20.05.2018, 0:04)In-Tegral napisał(a): Odciągaj reverb i delay na sendzie, uzywajac kompresora w funkcji sidechain, ustawiajac trigger pod glowne melo.
Wszystko rozumiem tylko co to jest ten trigger?

Sygnał, który ma Ci aktywować kompresję sidechain.


RE: REVERB I DELAY Problem... - Bassflor - 20.05.2018

dzięki wszystkim za pomoc :)
POZDRAWIAM


RE: REVERB I DELAY Problem... - DRaM-G - 12.07.2018

W pierwszej kolejności wyłącz wszystkie pogłosy z nexusa. Znajdziesz te opcje w którejś z zakładek.

Ustal jeden reverb I jeden delay z którego będziesz korzystał. Delay niech będzie bardziej zaawansowany reverb może być prostszy.

Sęk w tym żeby nie przesadzić z ilością efektu trzeba bardzo ostrożnie to wszystko odkręcać.

Nie zapominać o korekcji przed reverbem. Bo może dojść do przesytu w rejestrach w których nie chcemy. I mix zamulony. Reverbem ani deley em tego nie naprawimy.

I w tedy mamy efekt o którym mówisz albo za dużo albo za mało.


RE: REVERB I DELAY Problem... - Reverse Amx - 16.07.2018

Najlepiej według mnie zrobić poglos na wysylce w celu stworzenia przestrzeni dla kazdego instrumentu a pozniej dodawac osobny poglos np na lead.