MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
In-Tutorials #Ep.1 - How to create powerful lead. Part 1 - Creating layers - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Kosz (https://musicproducers.pl/forum-kosz)
+--- Wątek: In-Tutorials #Ep.1 - How to create powerful lead. Part 1 - Creating layers (/temat-in-tutorials-ep-1-how-to-create-powerful-lead-part-1-creating-layers)



In-Tutorials #Ep.1 - How to create powerful lead. Part 1 - Creating layers - In-Tegral - 20.05.2018

Po wielu miesiącach walki udało mi się w końcu ruszyć z projektem, o którym już wcześniej niektórzy słyszeli. Chcę się podzielić wiedzą i doświadczeniem, ale po co się ograniczać tylko na forum, skoro może uda się pomóc komuś spoza tego kręgu. Niestety, nie obyło się bez małych problemów, niektórych nawet nie udało się rozwiązać. Pierwszy to taki, że chciałem wszystko wyjaśniać od razu na filmie, po prostu nagrywając swój głos, niestety, jakość mikrofonu + to, że nie mam podzielności uwagi sprawiły, że nie mogłem tak tego poprowadzić, więc wpadłem na pomysł, by wszystko opisywać w trakcie filmu, krótkimi napisami, lecz, w trakcie montażu zdałem sobie sprawę ile to mi zajmie czasu, więc na to też nie mogę sobie pozwolić. Tymczasowym rozwiązaniem na tą sprawę będzie opisywanie wszystkiego w przypiętym komentarzu przeze mnie pod spodem filmu. Jak zmienię mikrofon, wtedy będę nagrywał komentarz do tego co robię na filmie, ale już po nagranym materiale.

Pierwszy odcinek i w sumie part 1 tego odcinka, to kręcenie warstw, czyli layerowanie. Myślę, że tutaj i tak się trochę rozpisałem i podałem sporo informacji. Drugi part to miksowanie tego, tam tych informacji będzie jeszcze więcej, także stay tuned.

Nie zdążyłem do końca ogarnąć jeszcze wszystkiego na socialach, bo z tym roboty trochę jest i jak widzicie gdzieś jakieś błędy to byłbym wdzięczny jak mnie o nich poinformujecie.






Dział tutoriali jest zamknięty więc wstawiam tu. Komentarz wyjaśniający pod filmem jest po angielsku, jakby ktoś czegoś nie ogarniał pisać nawet tutaj. Wszystko wytłumaczę.


RE: In-Tutorials #Ep.1 - How to create powerful lead. Part 1 - Creating layers - Bassflor - 20.05.2018

Bardzo dobry poradnik :D wszystko super pokazane :) czekam na kolejne :) kawał dobrej roboty :)
(20.05.2018, 19:01)Bassflor napisał(a): Bardzo dobry poradnik :D wszystko super pokazane :) czekam na kolejne :) kawał dobrej roboty :)

kiedy będzie kolejny epizod ?? :D


RE: In-Tutorials #Ep.1 - How to create powerful lead. Part 1 - Creating layers - In-Tegral - 20.05.2018

W przyszłym tygodniu wlatuje part 2, czyli miksowanie tego leadu.


RE: In-Tutorials #Ep.1 - How to create powerful lead. Part 1 - Creating layers - barthus - 20.05.2018

Bardzo fajna inicjatywa, jednak z komentarzem będzie o wiele lepiej ;)
Myślę, że warto też dodać, że głównie tematyka będzie dotyczyć hardstyle'u, chyba że się mylę :P
Życzę powodzenia :D


RE: In-Tutorials #Ep.1 - How to create powerful lead. Part 1 - Creating layers - In-Tegral - 20.05.2018

(20.05.2018, 19:41)barthus napisał(a): Bardzo fajna inicjatywa, jednak z komentarzem będzie o wiele lepiej ;)
Myślę, że warto też dodać, że głównie tematyka będzie dotyczyć hardstyle'u, chyba że się mylę :P
Życzę powodzenia :D

Tak, dokładnie wiem, że komentarz tutaj to jest rzecz konieczna, postaram się to ogarnąć jak najszybciej, bo czytanie wypracowań moich to nie jest nic przyjemnego i nikomu się nie będzie chciało.

Mylisz się, będą również filmy z muzyki filmowej ;). Oczywiście przez house'y, trance'y, dubstepy też przejdę.


A tak poza tym, to wiesz, to że ja pracuje tutaj na leadzie hsowym, nic nie znaczy, te same techniki używasz w house, trance, dubstep, bigroom, future bass, etc. (sprawdzone, wiem co mówie :P).


RE: In-Tutorials #Ep.1 - How to create powerful lead. Part 1 - Creating layers - hudson462 - 20.05.2018

Super, w końcu się doczekałem ^^. Komentarz (w sensie ten komentarz w sekcji kometarzy na youtube) dobrze napisany, wszystko fajnie wyjaśnione. Subskrypcja poszła i wyglądam następnych odcinków. Życzę powodzenia ;)


RE: In-Tutorials #Ep.1 - How to create powerful lead. Part 1 - Creating layers - In-Tegral - 21.05.2018

Dzięki Panowie !


RE: In-Tutorials #Ep.1 - How to create powerful lead. Part 1 - Creating layers - Abigail Noises - 21.05.2018

Niezły tutorial, nie chcę się powtarzać ale jak koledzy napisali bez komentarza podczas filmu się nie obejdzie, szczególnie że używasz LFO, modulujesz parametry ustawiając ADSR, regulujesz obwiednie itd. Dla kogoś zielonego będzie to czarna magia. Oczywiście dla obytego z tematem już nie i taki tutek będzie bardzo pomocny. Wydaje mi się, że wystarczające by były pojedyncze zdania co w danej chwili robisz, bo i tak używając Sylentha, czy podobnego ''kombajnu'' odbiorca musi już znać podstawy. Zdaje sobie jednak sprawę, że produkcja filmiku znacznie by się wydłużyła, co sam zauważyłeś :) Nagrywanie komentarza podczas filmu nigdy z rzutu nie wychodzi i bez wstępnego nauczenia się na pamięć całego przebiegu, po początkowym rozpisaniu go sobie, co chwilę miałbyś stop. Dlatego ja jestem zwolennikiem tekstu.

Ten opis na YT fajnie jakby przewijał się pod koniec filmu w obrazie.

Podsumowując kawał dobrej roboty i widać, że sporo pracy w to włożyłeś. Ważne, że wystartowałeś a resztę dopieścisz z czasem. Osobiście to bardzo lubię etap layeringu, to świetna zabawa i dość spora swoboda w tym jak ostatecznie będzie wyglądał dźwięk – można to zrobić na wiele sposobów i każdy może brzmieć dobrze (albo źle :D). Decyzja co ostatecznie zostawimy w miksie często to ciężki orzech do zgryzienia.

Czekam na film z miksowania – ciekaw jestem jak będziesz to robił ;)

Aha, niezłe intro.