MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA CaffeineMC - If There Is a God - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA CaffeineMC - If There Is a God (/temat-electronica-caffeinemc-if-there-is-a-god)



CaffeineMC - If There Is a God - CaffeineMC - 25.05.2018

Czy zgadzam się z podmiotem lirycznym? Czasem tak, czasem nie. "MAIN SAMPLE" pochodzi z filmu "Circle", coś w klimacie "CUBE". Nie ma rewelacji, ale można spokojnie obejrzeć.
Miłego słuchania^D




RE: CaffeineMC - If There Is a God - pumadesign - 25.05.2018

nie oglądałem filmu ale wydaje mi się że to bardzo głupie teksty głupich ludzi , nie wierzę w boga , osoba która tak ładnie sobie śpiewa nie wie i nie rozumie co mówi , jeśli chodzi o trak to porażka , bez urazy ale wogle mi się nie podoba , od strony technicznej też brzydko . pozdro .


RE: CaffeineMC - If There Is a God - CaffeineMC - 25.05.2018

heh, no dzięki;D

każdy ma prawo do opinii, choć chyba za bardzo skupiłeś się na treści, a skoro o tym to nie możesz wykluczyć opcji, że jeśli istnieje jakiś byt, który wykreował nas i naszą rzeczywistość, nie zrobił tego z jakiś tam sobie tylko znanych chorych pobudek. Są różne kierunki, ten z utworu podchodzi pod deizm "jeśli stworzył to i tak resztę ma gdzieś" i to wcale nie jest takie głupie.

a co do strony technicznej, to może coś podpowiesz, skoro już zabrałeś głos. Coś razi szczególnie? bo zdaje się, że po to powstają tematy, żeby dostać feedback


RE: CaffeineMC - If There Is a God - pumadesign - 25.05.2018

ok to przesłuchałem jeszcze raz i ogólnie jeśli chodzi o technike to jakiś tam poziom jest , każdy sound sobie fajnie gra nawet ten wokal , tylko właśnie ten wokal psuje traka jest za głośno i słuchać się nie da tego modlenia czy co to jest a te teksty dają jeszcze do pieca , nawet nie bardzo miałem ochotę się wsłuchiwać tym bardziej w całości , największy minus to perkusja , odstaje od reszty szumami i brzydką górą , wydaje mi się że po prostu z tymi samplami nie da się nic zrobić , wymień wokal i perkę , wogle to zupełnie nie moje klimaty pierwszy raz coś takiego słyszę .


RE: CaffeineMC - If There Is a God - Orionage - 26.05.2018

pumadesign, ten styl to jest właśnie Caffeine :) Jak dla mnie trochę zbyt psycho-industrialnie bo brakuje tu oddechu i większej melodyjności. Poszedłbym bardziej w trance.


RE: CaffeineMC - If There Is a God - Abigail Noises - 3.06.2018

Wydaje mi się, że całość jest lekko sucha, do tego zbyt wyszczególniona góra i środek nie pomagają w odbiorze kawałka. Sporo noisu (te clapy, hihaty) tylko dopełniają całość i mamy coś co nie każdemu się spodoba. Czemu to nie jest bardziej ''tłustsze'' jak ten ostatni kawałek ''Prisoner...''? Od razu lepiej by się tego słuchało. Ogólnie nie jest źle, mocno industrialnie i obco, pewnie przez brak choćby troche tego ciepła już od 500hz w dół. Nawet stopa pełniejsza i mocniejsza dodałaby harmonii do reszty. I właśnie podsumowując to track cierpi na brak równowagi – brzmi to jakbyś za mocno wyciął dół na poszczególnych ścieżkach. Aranż mi nawet siedzi i nie widzę tu nic złego i głupiego... nawet w tekstach.


RE: CaffeineMC - If There Is a God - CaffeineMC - 3.06.2018

tak, coś poszło źle w postprodukcji, za dużo kombinowania i tak się kończy, tutaj jest już trochę lepiej

https://caffeinemitcocaine.bandcamp.com/track/if-there-is-a-god


RE: CaffeineMC - If There Is a God - Shabboo Harper - 6.06.2018

Hey Grzesiu. Pozwoliłam sobie prześledzić wersję #1 i #2. W pierwotnej potężnie wyróżnia się surowość, srogość instrumentarium. Zbyt "ostro" jest "w górze" (szorstkie Hi Hat'y; "kąśliwe" w barwie Synth'y); większość tonów okrutnie szeleści/tetryczy ;(. Wybacz, lecz nieprzyjemnie to brzmi. W moim odczuciu przesadziłeś z brakiem "dołu" i gdyby nie obecność (głuchego) Kick'a, przewodnia impresja jest taka jak byś umyślnie "ściął" wszystko do 500 Hz. Nadto przestrzeń jest sporo zawężona. Przewodni Lead (Arp Bass?) monotonny; kolejna wariacja (od 2:02) nieco "dzika"; frapująca w swej melodyjności. Aranż wedle konceptu Autora ;). Klimat, w odcieniu Industrial Gothic'u, (już) trochę przewidywalny; wszelako to Twój image. ;D
Z kolei projekt z Bandcamp'u niezbyt różni się od oryginału. Takowy minimalny retusz w gruncie rzeczy nie zaważył na (mym) finalnym wrażeniu. Wciąż "dół" jest ascetyczny ^^. Nieśmiało podpowiem, iż skromna korekta przysłuży się, w jakimś stopniu, "If There Is A God". Otóż, (lekkie) "podbicie dołu" półkowo od 1 kHz z 2 dB a od 1 kHz "zdjęcie z góry" również ok. 1.5 dB będzie korzystnym tuning'iem. Jednakże, generalnie powrót do miksu plus odmienna konfiguracja Gain'ów byłaby właściwsza. Synth od 2:01 winien być szerzej w stereo; "dotknięty" Chorus'em (obecnie jest zbyt "w środku"). Pad'y atmosferyczne; wyraźniejsze. Sample Vox'u wart "wyłuskania" z tła... Tyle ode mnie. :)