MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
In-Tutorials #Ep.1 - How to create powerful lead. Part 2 - Mixing Layers - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: In-Tutorials #Ep.1 - How to create powerful lead. Part 2 - Mixing Layers (/temat-in-tutorials-ep-1-how-to-create-powerful-lead-part-2-mixing-layers)



In-Tutorials #Ep.1 - How to create powerful lead. Part 2 - Mixing Layers - In-Tegral - 27.05.2018

Siema!

Dzisiaj wpadam do Was z drugą częścią tutorialu na temat leadów. Pokazuje tutaj dwie metody ustawiania reverbu i wiele innych przydatnych rzeczy, jak grupowanie na mixerze i tak dalej. Pod filmem oczywiście w komentarzu rozprawka, na temat tego co robiłem, po co i dlaczego. Gdyby jednak coś nie do końca zostało wytłumaczone, odzywać się do mnie gdziekolwiek a wszystko wytłumaczę. Jak widzicie jakiś błąd pod filmem również piszcie, poprawie, wstydu nie będzie :E. Tutorial miał wlecieć wcześniej ale w nocy z wtorku na środę całkowicie padł mi system przez aktualizację Windowsa 10. Kiedy postawiłem go od nowa, wszystko poinstalowałem, miałem problemy z nagrywkami (nagrywałem ten odcinek 6 razy, a i tak znowu jest błąd z FPS, nie wiem dlaczego skoro ustawienia są takie jak wcześniej, także wybaczcie za ciut gorszą jakość, oczywiście dalej się to nie powtórzy). Co mogę więcej powiedzieć, mam nadzieję, że komuś to pomoże i rozjaśni trochę sytuację przy miksowaniu.




RE: In-Tutorials #Ep.1 - How to create powerful lead. Part 2 - Mixing Layers - Bassflor - 28.05.2018

dzisiaj po pracy zobaczę :)


RE: In-Tutorials #Ep.1 - How to create powerful lead. Part 2 - Mixing Layers - In-Tegral - 28.05.2018

Jakby ktoś z administracji mógł przenieść temat do działu tutoriali jak poprzedni film, byłoby super, dzięki z góry ! :E.


RE: In-Tutorials #Ep.1 - How to create powerful lead. Part 2 - Mixing Layers - sethendral - 29.05.2018

Dobre! Przyjrzę się bliżej i popróbuję patentów :).


RE: In-Tutorials #Ep.1 - How to create powerful lead. Part 2 - Mixing Layers - In-Tegral - 29.05.2018

Możesz również zajrzeć do poprzedniego partu tego odcinka, jest w dziale tutoriali ;).


RE: In-Tutorials #Ep.1 - How to create powerful lead. Part 2 - Mixing Layers - sethendral - 29.05.2018

Oczywiście, już go widziałem :).


RE: In-Tutorials #Ep.1 - How to create powerful lead. Part 2 - Mixing Layers - Bassflor - 29.05.2018

jak mam 3 warstwy w sylenthcie to jest okay a jak dodam czwartą warstwę to mi się już nie zgrywa nie wiem dlaczego i nie jest pitch podniesiony a się nie zgrywa

co do komentarza po filmikiem to mi się to bardzo podoba bo można sobie dwie wersje wydrukować jedna po ang a drugą przetłumaczoną w translatorze :D

po pracy wrzucę próbkę z trzema warstwami a drugą z czterema warstwami :)


RE: In-Tutorials #Ep.1 - How to create powerful lead. Part 2 - Mixing Layers - In-Tegral - 29.05.2018

Pokaż próbkę dźwięku.


RE: In-Tutorials #Ep.1 - How to create powerful lead. Part 2 - Mixing Layers - Bassflor - 29.05.2018

(29.05.2018, 11:31)In-Tegral napisał(a): Pokaż próbkę dźwięku.

problem rozwiązany wystarczyło ściszyć tą warstwę czwartą :)

teraz będę testować Twojej techniki mixowania :D


RE: In-Tutorials #Ep.1 - How to create powerful lead. Part 2 - Mixing Layers - Foortic - 29.05.2018

Tutorial jak najbardziej na plus, fajnie wszystko pokazane.
Ja od siebie dodam parę rzeczy. Jak sobie porobie już warstwy leadu i je zgrubsza poustawiam jako tako, to często wysyłam to na jedną warstwę i daje na to delikatny distortion, wtedy dosyć fajnie to "zbija, klei" lead ale nie można przesadzić bo wtedy kompletnie straci to powietrze i stanie się takie "płaskie".
Drugą sprawą jest to że delay też wysyłam na osobny kanał i go "odsączamy" sidechainem od Main Leadu tak jak to zrobiłes z reeverbem. :D

P.S. swoją drogą coś mi tam nie pasuje miejscami MIDI w choordach ale to już najmniejszy problem bo to nie jest tutek o układaniu midi więc... Jest git XD


RE: In-Tutorials #Ep.1 - How to create powerful lead. Part 2 - Mixing Layers - In-Tegral - 29.05.2018

Wszystko to co napisałeś jest opisane w moim wytłumaczeniu w komentarzach, trochę w pierwszej jak i w drugiej części :E


RE: In-Tutorials #Ep.1 - How to create powerful lead. Part 2 - Mixing Layers - Bassflor - 21.06.2018

a mam pytanko :)
tego stereo enhanccera to najlepiej ile dać z 30% i opóźnić sygnał np o 1ms ? pytam bo nie też żeby ten lead nie był rozmazany tylko miał energie :D

z góry dziękuje za pomoc :)


RE: In-Tutorials #Ep.1 - How to create powerful lead. Part 2 - Mixing Layers - In-Tegral - 21.06.2018

Bardzo mało używam stereo enhancerów, bardziej staram się operować paningiem. Ilości Ci nie powiem, bo wszystko zależy, kombinuj i sprawdzaj czy w mono się nic nie spierdzieliło.


RE: In-Tutorials #Ep.1 - How to create powerful lead. Part 2 - Mixing Layers - eimear - 22.06.2018

Ten poradnik jest oklepany "pomysłami" z jutuba. Już gdzie nie wejdę to każdy maksymalnie ucina niskie tony sądząc, że to zwolni miejsce w miksie dla innych dźwięków albo jeszcze lepiej, sądzi że tak trzeba. To jest bezsensowny zabieg pozwalający jedynie zwiększyć głośność przy masteringu i dlatego mamy coraz głośniejsze i drewniane utwory a głębi brak.
Po drugie, nie rozumiem po co pokazywać innym jak do badziewiaszczej wtyczki dodać kilka efektów i jakiś tam efekt uzyskać, gdy można to zrobić za pomocą jednej wtyczki! No chyba, że to ma służyć edukacji, wtedy to zrozumiałe.


RE: In-Tutorials #Ep.1 - How to create powerful lead. Part 2 - Mixing Layers - PROTONE - 23.06.2018

(22.06.2018, 22:42)eimear napisał(a): No chyba, że to ma służyć edukacji, wtedy to zrozumiałe.

Tak - te poradniki mają służyć edukacji... dla tych mniej doświadczonych - po to są tutoriale.
Jeśli jesteś obeznany w miksie i w standardach - wtedy możesz być wirtuozem i kreować suby jak tylko chcesz, bo i tak zabrzmią dobrze w miksie.
Ale jeśli Ci "niedoświadczeni" nie wiedzą za bardzo co robią z korektorem, kompresorem, to w czym problem by nakierować ich na sprawdzone i dobre praktyki?
Taki ktoś w końcu dojdzie do tego właśnie momentu, że sam będzie wiedział co uciąć a co dodać - to jest właśnie latami zdobywane doświadczenie :)
Pozdrawiam.


RE: In-Tutorials #Ep.1 - How to create powerful lead. Part 2 - Mixing Layers - In-Tegral - 23.06.2018

(22.06.2018, 22:42)eimear napisał(a): Ten poradnik jest oklepany "pomysłami" z jutuba. Już gdzie nie wejdę to każdy maksymalnie ucina niskie tony sądząc, że to zwolni miejsce w miksie dla innych dźwięków albo jeszcze lepiej, sądzi że tak trzeba. To jest bezsensowny zabieg pozwalający jedynie zwiększyć głośność przy masteringu i dlatego mamy coraz głośniejsze i drewniane utwory a głębi brak.
Po drugie, nie rozumiem po co pokazywać innym jak do badziewiaszczej wtyczki dodać kilka efektów i jakiś tam efekt uzyskać, gdy można to zrobić za pomocą jednej wtyczki! No chyba, że to ma służyć edukacji, wtedy to zrozumiałe.

Przyznaję Ci 100% racji !!!

Nie wiem, który idiota miksuje EDM z myślą o głośnym masteringu. W ogóle na co komu głośny mastering w dzisiejszych czasach? Totalnie bez sensu.

"Badziewiaszcza wtyka" - mówisz o sylenth1? No też tak myślę, nie wiem w ogóle kto jej dzisiaj używa! Toć to jest wstyd... Więcej jej nie użyje, przepraszam.

Dalej to nie rozumiem, co chcesz uzyskać za pomocą jednej wtyczki?


RE: In-Tutorials #Ep.1 - How to create powerful lead. Part 2 - Mixing Layers - Bassflor - 27.06.2018

(21.06.2018, 23:13)In-Tegral napisał(a): Bardzo mało używam stereo enhancerów, bardziej staram się operować paningiem. Ilości Ci nie powiem, bo wszystko zależy, kombinuj i sprawdzaj czy w mono się nic nie spierdzieliło.

aaaa rozumiem okay czyli porównywać w mono spoko dzięki za pomoc :)