MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO question about FL - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO question about FL (/temat-fl-studio-question-about-fl)



question about FL - pkane - 28.05.2018

Witam. dlubie sobie cos amatorsko na FL, lecz slyszalem ze nie jest to do konca profesjonalny program ze wzgledu na jakosc na wyjsciu ( sumowanie sciezek). Poczytalem na zachodnich forach, rowniez officialnych FL i zdania sa podzielone. Jak jest w istocie? Nie mam narazie sprzetu i czasu by sie bawic w inne DAW zeby dostrzec roznice. Jak jest w rzeczywistosci?


RE: question about FL - In-Tegral - 28.05.2018

DAW nie ma znaczenia, to czy zrobisz dobrej jakości utwór czy nie, zależy tylko OD TWOICH UMIEJĘTNOŚCI. Skąd Ci Janusze produkcji, biorą takie pierdoły, że w dawach jest jakaś różnica jeżeli chodzi o jakość dźwięku, a potem jeszcze wylewają to na forach i wprowadzają ludzi w błąd.


RE: question about FL - barthus - 28.05.2018

Witaj :)
Szczerze muszę przyznać, że nie spotkałem się nigdy z taką informacją. Dźwięk to dźwięk, DAW nie ma znaczenia imo (tak jak In-Tegral napisał). Bardzo wielu naprawdę dobrych producentów używa FLa i ich utwory są kozackie ;)


RE: question about FL - DelianoCarl - 28.05.2018

Tak jak poprzednicy napisali. Nie ma znaczenia jaki DAW, bo DAW sam z siebie "nie brzmi".
Ewentualnie jego wbudowane wtyczki brzmią inaczej. Czy lepiej, czy gorzej to już kwestia gustu.
Na każdym DAW można stworzyć w pełni profesjonalnie brzmiący utwór.

Od siebie mogę dodać, że polecam Cubase. Ale tylko i wyłącznie dlatego, że Cubasowy "workflow" bardziej mi odpowiada niż FLowski.


RE: question about FL - sethendral - 29.05.2018

Temat FL'a przewałkowałem swojego czasu i wniosek mam jeden:
"Uber pro trv00 producenci" z głębi internetu uznają FL'a za zabawkę, a nie profesjonalny DAW, ponieważ ma dużo ułatwień (np. bardzo prosta siatka midi, sequencer), co nie jest profesjonalne, bo... jest łatwe w obsłudze.
Jak ktoś nie potrafi wykręcić dobrego kawałka, to będzie się szczycił tym, że używa skomplikowanego programu ;).


RE: question about FL - kkokosz - 6.08.2018

Teoretycznie różnice w brzmieniu mogą jakieś tam być, choćby w ditheringu materiału wyjściowego, ale żeby to usłyszeć, to chyba trzeba mieć profesjonalne monitory i doskonały słuch (a i pewnie wieloletnie doświadczenie w produkcji).

Myślę, że spokojnie można to pominąć, bo w pracy z DAW o wiele bardziej liczy się wygoda i poznanie funkcji programu. Na brzmienie mają wpływ wtyczki - jak po czasie uznasz, że te firmowe brzmią gorzej od komercyjnych, to sobie po prostu kupisz komercyjne, jak w każdym innym DAW.

Z FL jest tylko jeden problem - albo pokochasz jego workflow (sposób pracy), albo nie. Jeśli nie, będziesz musiał poszukać bardziej "standardowego" DAW, a jeśli tak - jakość wyjściowego materiału na 99,9% nie będzie Cię ograniczać :D


RE: question about FL - Sajtrus - 23.02.2019

(28.05.2018, 16:24)pkane napisał(a): Witam. dlubie sobie cos amatorsko na FL, lecz slyszalem ze nie jest to do konca profesjonalny program ze wzgledu na jakosc na wyjsciu ( sumowanie sciezek). Poczytalem na zachodnich forach, rowniez officialnych FL i zdania sa podzielone. Jak jest w istocie? Nie mam narazie sprzetu i czasu by sie bawic w inne DAW zeby dostrzec roznice. Jak jest w rzeczywistosci?
......................................................................
FL jest bardzo wygodny do szkicowania na szybko, a to jest bardzo ważne, masz wenę i ciach w parę minut masz szkic. To może jest dlatego nazywane zabawką , bo "producenci" tzw wiksy lubią FLa no i Ci od Disco Polo, Ale nie o tym. Każdy DAW nadaje się , z tym , że np Cubase ma już swoje środowisko-Haliona 6, Haliona Sonika 3,rewelacyjnego Grove Agenta 5, ostatnio Absolute 4 i dobrze to słychać.Ale tak naprawdę są jeszcze zewnętrzne moduły brzmieniowe, typu rack , biblioteki b drogie i to już jest to o co świstakowi chodziło. Tylko ta kasa :)
FL był moim kiedyś ulubionym programem , ale od kiedy mam już 2 monitory 24 cale, to sorry , ale FL na jednym monitorze to męka i tłok. Inne DAWy jakoś lubią 2 monitory hehe :)
Pozdro


RE: question about FL - hudson462 - 23.02.2019

Cześć ;) Mam nadzieję, że umiesz angielski https://www.youtube.com/watch?v=yz6TFhPQOzU&t=197s