MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ALTERNATIVE Madonna - Cuidado Con Mi Corazón - sebissimo home remix 2018 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ALTERNATIVE Madonna - Cuidado Con Mi Corazón - sebissimo home remix 2018 (/temat-alternative-madonna-cuidado-con-mi-corazon-sebissimo-home-remix-2018)



Madonna - Cuidado Con Mi Corazón - sebissimo home remix 2018 - sebissimo - 28.05.2018

Witajcie po pewnej przerwie. Tym razem dla odmiany zabrałem się za Madonnę ;)
Lekko, melodyjnie mam nadzieje, że jakościowo nie najgorzej.

Miałem trochę pod górkę bo w oryginale piosenka jest w innym tempie i rytmie. Musiałem więc pociąć mocno acapelle, która zresztą miała sporo reverbu i gdzieniegdzie to słychać. Zapraszam niemniej do odsłuchu.
Całość robiona w Reason 10.

Pozdrawiam,
Seba




RE: Madonna - Cuidado Con Mi Corazón - sebissimo home remix 2018 - Plague - 31.05.2018

Bardzo fajne, duży reverb na wokalu mi nie przeszkadza - dodaje klimatu, chociaż powoduje że kawałek wydaje się troszkę bardziej rozmyty, ale co tam. Ja bym troszkę wyciągnął do przodu claps. Pod koniec utworu wokal jest słabiej słyszalny, dlatego chyba trzeba popracować nad poziomami głośności poszczególnych brzmień, przede wszystkim synthów. Fajny pomysł i niezłe wykonanie :)


RE: Madonna - Cuidado Con Mi Corazón - sebissimo home remix 2018 - sebissimo - 31.05.2018

Dzięki :) mam jeszcze jakieś pomysły na ten remix i masz rację z tym clapem. Podbiję go, jak będę nieco przerabiał. Właśnie z acapellą było sporo problemów i ta głośność gdzieś w końcu mi umknęła. Wiesz słuchając swojej pracy setki razy przy produkcji można zwariować momentami, a uszy dają się nabrać.


RE: Madonna - Cuidado Con Mi Corazón - sebissimo home remix 2018 - Shabboo Harper - 7.06.2018

Hey Seba. Bezsprzecznie, w moim odczuciu, to #1 wśród Twoich Remix'ów utworów Madge. Podoba mi się ujęcie Jej wokalu (3:23 zbędny oddech); przejrzystość i "splot" owego z resztą lotnych, jasnych ścieżek :). Ponieważ twierdzisz, iż:

Cytat:"(...) będę nieco przerabiał."

pozwól, iż "podpowiem" Ci co nieco: Beat prezentuje się zacnie, niemniej "dołożyłabym" Kick'owi większy "klik", by brzmiał soczyściej. Z Clap'ów/Hi Hat'ów (górnych rejestrów) godnym jest jeszcze "wykrzesać" trochę "ikry", te zbyt osadzone są "w środku". Głos Ms. Ciccone w Reverb'ie brzmi urokliwie, lecz "podbij" owy z 1.5 dB w ok. 1 kHz i trochę "w górę" przy 10 kHz. Przewodni motyw (melodyjnego Synth'u) spróbuj ciutulkę złagodzić, by był bardziej miodnopłynny. Względem oryginału to wielce sensowna przeróbka. Te felicito... Beer


RE: Madonna - Cuidado Con Mi Corazón - sebissimo home remix 2018 - sebissimo - 8.06.2018

Shabboo dzięki :) do mnie trzeba łopatlogicznie jeśli chodzi o techniczne sprawy. Zbyt osadzone w środku znaczy, że za mała panorama, czy za duzo środka w eq? Jak wydobyć większy "klik" - podnieść trochę wysokich tonów ? :)


RE: Madonna - Cuidado Con Mi Corazón - sebissimo home remix 2018 - Shabboo Harper - 12.06.2018

Cytat:"Shabboo dzięki :) do mnie trzeba łopatlogicznie jeśli chodzi o techniczne sprawy. Zbyt osadzone w środku znaczy, że za mała panorama, czy za duzo środka w eq? Jak wydobyć większy "klik" - podnieść trochę wysokich tonów ? :)"

Proszę... :) Tak, Seba, chodzi o EQ; według mnie, Clap'y i Hi Hat'y za bardzo "grają środkiem". Sugeruję, byś "podbił" owym "górę" i podgłośnił całość o przynajmniej 1.5 dB. Obecnie prezencja tychże (w miksie) jest zbyt cicha. Tak, słusznie myślisz, by "podnieść klik" trzeba "podnieść górę" Kick'a, lecz z większym Q (tak by "górka" była bardziej "stroma"). Możesz również "dołożyć" trochę "powietrza" do cykaczy, tzn. "podsycić" półkowo od 8/10 kHz do 15 kHz. Good luck... ^D