MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Komputer do produkcji - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Komputer do produkcji (/temat-komputer-do-produkcji)

Strony: 1 2


Komputer do produkcji - Mike Brenn - 2.06.2018

Witam serdecznie, planuję kupić lepszy komputer do produkcji muzyki, ponieważ stary jest już za słaby i trafił mi się taki o to laptop. I teraz pytanie do Was, czy takie parametry wystarczą do spokojnej pracy bez zawiech. Dodam, że pracuję na FL Studio jak również korzystam z Kontakta.
Parametry:
Dell
i7 2760QM 4 rdzenie
16 GB RAM
Dysk SSD 128 GB + HDD 750 GB
nVidia Quadro 3000m 2GB



RE: Komputer do produkcji - In-Tegral - 2.06.2018

Uważam, że procesor będzie za słaby. Aktualnie przesiadłem się na i7 7700HQ, a wciąż myślę, że mogłoby być trochę lepiej.


RE: Komputer do produkcji - Mike Brenn - 2.06.2018

Myślisz że FL mógłby na nim ścinać?


RE: Komputer do produkcji - In-Tegral - 2.06.2018

Zależy jeszcze jaki gatunek głównie robisz i czy zależy Ci na płynnym "workflow", bo jeżeli nie wkurza Cię, freezowanie ścieżek i zgrywanie do wave niektórych elementów, to może i da radę. Na necie z tego co widzę, mój procesor jest "wyżej" w rankingach, a i tak czasem mi by się tej mocy przydało troszkę więcej.


RE: Komputer do produkcji - Mike Brenn - 2.06.2018

No właśnie mega mnie to wkurza. Dodam że ten procek ma taktowane 3.30GHz w Turbo


RE: Komputer do produkcji - In-Tegral - 2.06.2018

mój ma do 3.8ghz, wciąż nie jest trudno go przypchać, ale wydaje mi się, żeby procesor w ogóle się nie ciął w głównych momentach w projektach, to chyba musi być i9 jakaś :D.


RE: Komputer do produkcji - OProject - 2.06.2018

(2.06.2018, 13:01)Mike Brenn napisał(a): Myślisz że FL mógłby na nim ścinać?

Wszystko zależy od ilości i typu wtyczek ;)


RE: Komputer do produkcji - pumadesign - 2.06.2018

mi się wydaję że trochę przesadzacie , pamiętacie jakie pecety były 5 lub 10 lat temu ? teraz są potwory a wymagania jeśli chodzi o świeże vst nie podskoczyły na równo z mocą procesorów , do tego dochodzą zajebiste dyski sdd , i ilość ramu nie to co kiedyś , może dobrze zrobić format zakupić oryginalny system darować sobie gry kupić oryginalny antywirus , flstudio lub kto jak woli to samo vst . kontakt może i potrzebuję mocy bo tam jest sporo sampli nie wiem bo nigdy nie korzystałem a synthy to już nie , chyba że się mylę np taki massive ?? ile napychacie tego do projektu ? bez przesady , i dalej eq compresor , czasami limiter i na mastera jakiś vst (lub nie) i jak masz i7 to połowy mocy procka nie zeżre przy kończeniu projektu :D


RE: Komputer do produkcji - In-Tegral - 2.06.2018

W ostatnim projekcie brakowało mi miejsca na mixerze, używam tylko sylentha i massive. Mam oryginalnego windowsa, FLa i większość wtyczek. Nie przesadzam tylko mówię jak jest.


RE: Komputer do produkcji - pumadesign - 2.06.2018

w ostatnim projekcie czego ci brakowało ?? stary jak masz 99 insertów i każdy zajęty to z czym koledze wyjeżdżasz żeby nie brał lapka ?? zapomniałeś to zaznaczyć w pierwszym poście .


RE: Komputer do produkcji - In-Tegral - 2.06.2018

Napisałem to w drugiej odpowiedzi, że wszystko zależy od tego jaką muzykę robi i jakiego workflow oczekuje. Wspomniałem o mixerze, bo Ty napisałeś, że przesadzamy i spytałeś, co wyprawiamy w projektach. Gatunki typu trance i pochodne wymagają bardzo mocnego procesora i moim zdaniem, nawet mój procesor czasem nie daje rady w bardziej złożonych projektach, a tak jak napisałem, według google, mój procesor jest mocniejszy niż ten, który podał autor tematu.

Jeszcze jedno... Gdzie napisałem, żeby tego sprzętu nie brał?


RE: Komputer do produkcji - pumadesign - 2.06.2018

źle go naprowadziłeś bo wystarczy w zupełności , nie dodałeś o tych 99 insertach a kolega miał smaka na tego lapka i go zgasiłeś , teraz będzie biegał po forach czy gdzie tam zechce i będzie tak wypisywał , i ps wiesz że nie wszystkie instrumenty trzeba podpiąć pod jakiś insert ? pozdro .


RE: Komputer do produkcji - Mike Brenn - 2.06.2018

Panowie, luźno :) Nie znam się zbytnio na komputerach więc pytam po prostu czy w porównaniu z moją obecną i3-ką i 8 GB RAMu będę miał dużą różnicę :)


RE: Komputer do produkcji - pumadesign - 2.06.2018

jeśli masz okazję ale taką wartą wydania pieniędzy a na dzień dzisiejszy twój pc nie wyrabia z flstudio to bierz , przemyśl sobie co i jak i sam dojdziesz do tego czy kupić , kasa z nieba nie leci więc musisz być pewny czy dobrze zrobisz że kupisz .


RE: Komputer do produkcji - Grisha - 2.06.2018

Mam czterordzeniowa i7 i 16gb ramu. FL dziala plynnie i sie nie zacina. Chyba, ze przesadze z iloscia wtyczek, ale staram sie na biezaco renderowac do sampli partie, ktore wymagaja wiekszej obrobki i wykorzystania VST.


RE: Komputer do produkcji - OProject - 2.06.2018

Zawsze można podkręcić procesor :P z dobrym chłodzeniem to nawet o 1GHz xd
Jak macie ciekły azot to z 3,7 do 5,7 podkręcicie xd



RE: Komputer do produkcji - DelianoCarl - 2.06.2018

Jak się robi puste trapy w których jest bieda aranżacyjna i dźwiękowa to na moim starym i7 2600k mógłbym trzy kawałki w jednym projekcie stworzyć.

Kawałka na 10 patternów to procesor nawet nie odczuje.

In-Tegral ma w 100% rację.
Np biorąc na warsztat kawałek trancowy. W połowie projektu często muszę zamrozić jedną lub dwie wtyczki. Np Zebra2 na presecie basowym bierze 5% a rozbudowany modulowany pad 35%.
Dużo reverbów, delaye, kompresory. Ostatnio dupę ratuje mi TC Powercore. Trochę odciąża proca.
Kontakt mocy procesora potrzebuje tyle co nic. Ale już dobra biblioteka skrzypiec potrafi ciągnąć RAM jak Dillion Harper.

Pumadesign, 10lat temu szczytem VST był Vanguard albo V-Station. Dzisiaj jest Diva, Sylenth, Zebra2 które jakością i możliwościami gniotą stare wtyczki. A co za tym idzie potrzebują dużo mocy.

Co do tematu, zależy jaki rodzaj muzyki. Ile masz w planach wydać. Może znajdzie się coś lepszego. Nie warto rzucać się na pierwszy lepszy towar który podsuwa nam się pod nos. :)
I czy to ma być koniecznie laptop, czy stacjonarka?


RE: Komputer do produkcji - Mike Brenn - 2.06.2018

Raczej laptop i najlepiej do 4,5 tysiąca.


RE: Komputer do produkcji - Plague - 2.06.2018

Za 4,5 tysiąca można zmontować dużo lepsza stacjonarkę, no chyba że często przemieszczasz się z kompem.


RE: Komputer do produkcji - In-Tegral - 2.06.2018

Za 4,5 tysiaca myślę, że można wyrwać i lepszego laptopa, niż to co pokazałeś.